JUBILEUSZ MZK

JUBILEUSZ MZK

To już 40 lat minęło odkąd na ulicach Wejherowa pojawiły się miejskie...
ZWYCIĘSTWO W PUCHARZE POLSKI

ZWYCIĘSTWO W PUCHARZE POLSKI

W środę, w ramach III rundy pomorskich eliminacji do rozgrywek Pucharu...
"SYBILLA" DLA MUZEUM

"SYBILLA" DLA MUZEUM

Prestiżowe wyróżnienie dla Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki...
BIESIADA LITERACKA

BIESIADA LITERACKA

W najbliższą niedzielę Agencja Artystyczna Nehrebeccy zaprasza do...
"6" POJEDZIE INACZEJ

"6" POJEDZIE INACZEJ

W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców, rozkład jazdy linii autobusowej nr 6...
23
Czwartek
Wrzesień 2021
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Bogusława, Liwiusza, Tekli
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

STRATEGICZNA ZMIANA W MZK

2021-07-06 14:36:56

Nowy autobus i zapowiedzi zasadniczych zmian w komunikacji miejskiej w Wejherowie. Podczas ceremonii włączenia do floty MZK nowego pojazdu Solaris Urbino 12 usłyszeliśmy, że to ostatni autobus o napędzie spalinowym jaki nabyło MZK. Na horyzoncie widać także rewolucję w opłatach za przejazdy. Nosi ona nazwę Platforma Zintegrowanych Usług Mobilności.

Pod pewnym względem był to historyczny moment. Wczoraj na wejherowskim rynku oficjalnie przekazano do użytkowania nowy autobus miejski Solaris Urbino 12, który już od dziś służyć będzie mieszkańcom Wejherowa. Jednocześnie z usta prezesa MZK Wejherowo Czesława Kordela padła jednoznaczna deklaracja, że to ostatni autobus o napędzie spalinowym zakupiony przez wejherowskiego przewoźnika. Kolejne będą już zeroemisyjne. Najprawdopodobniej najpierw będą to pojazdy elektryczne, a docelowo zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi. Niewykluczone że pod koniec roku pierwszy autobus elektryczny w barwach MZK Wejherowo pojawi się na naszych ulicach.

Obecnie zakupiony Solaris napędzany silnikiem wysokoprężnym, został zaprezentowany władzom miasta i mieszkańcom w poniedziałek przed ratuszem. Pojazd został poświęcony przez ks. Prałata Tadusza Reszkę, proboszcza parafii trójcy Świętej w Wejherowie.

Obecny na uroczystości wicemarszałek województwa pomorskiego Leszek Bonna zachęcał wejherowskich samorządowców do aktywnego włączenia się w koncepcję wprowadzenia wspólnego biletu dla całego Pomorza, który zakłada uruchomienie specjalnej aplikacji: Platforma Zintegrowanych Usług Mobilności, w ramach której funkcjonować będzie jeden wspólny bilet na różne środki komunikacji miejskich różnych pomorskich przewoźników (kolej, autobusy, trolejbusy, tramwaje). Korzyścią dla pasażera będzie to, że wystarczy aby nabył on jeden bilet na interesująca go trasę przejazdu, bez znaczenia z usług ilu różnych przewoźników będzie korzystał w trakcie swojej podróży. Ogromnie uprości to przejazdy dla mieszkańców Pomorza jak i dla turystów.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców, rozkład jazdy linii autobusowej nr 6 zostanie skorygowany. Miejski Zakład Komunikacji poinformował, że zmiany będą obowiązywać od poniedziałku, 27 września.

2021-09-22 09:33:20

Przez najbliższe trzy dni część dzielnic Wejherowa będzie pozbawiona ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej. W związku z prowadzonymi pracami drogowymi w ciągu ul. Staromłyńskiej, OPEC...

2021-09-21 10:36:13

Wejherowska drogówka otrzymała nowy pojazd służbowy. Od dziś na wyposażeniu Komendy Powiatowej Policji jest volkswagen crafter, który wykorzystywany będzie do interwencji i obsługi podczas...

2021-09-16 15:02:42

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!