PANIE POKAZAŁY KLASĘ

PANIE POKAZAŁY KLASĘ

Ostatni weekend był bardzo owocny dla naszych kickboxerek, które na dwóch...
TYTANI ROZPOCZĘLI ROZGRYWKI

TYTANI ROZPOCZĘLI ROZGRYWKI

Od przegranej rozpoczęli sezon 2021/2022 szczypiorniści KS Tytani...
BIEGANIE I POMAGANIE

BIEGANIE I POMAGANIE

W niedzielę w Bolszewie odbyła się charytatywna impreza sportowa, której...
ZLOT TURYSTÓW SENIORÓW

ZLOT TURYSTÓW SENIORÓW

Po raz ósmy odbył się w Wejherowie Zlot Turystów Seniorów. Impreza odbywa...
OBOWIĄZKOWA DERATYZACJA

OBOWIĄZKOWA DERATYZACJA

Zgodnie z postanowieniami r egulaminu utrzymania czystości i porządku na...
21
Wtorek
Wrzesień 2021
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

KARTA MIESZKAŃCA – CO WIEMY

2021-07-14 10:16:04

Urząd Miasta uchylił rąbka tajemnicy o wdrażanym projekcie Wejherowskiej Karty Mieszkańca. Wiemy, że będzie ona oferowała zniżki dla korzystających z samorządowych instytucji świadczących usługi publiczne. Z drugiej strony, władze miasta zachęcają lokalnych przedsiębiorców i handlowców do włączenia się w to przedsięwzięcie.

W czerwcu Rada Miasta przyjęła uchwałę o wprowadzeniu i realizacji programu "Wejherowska Karta Mieszkańca". Zgodnie z założeniami, karta może być wydana każdemu pełnoletniemu mieszkańcowi Wejherowa i upoważniać będzie jej posiadacza do korzystania ze zniżek, rabatów, ulg i przywilejów, oferowanych przez instytucje miejskie, jak i przez partnerów biznesowych, którzy zadeklarują przystąpienie do programu. Ma ona także oferować dodatkowe pakiety korzyści dla seniorów (osoby w wieku 60+).

Jesienią (prawdopodobnie we wrześniu) rozpocznie się proces wydawania kart. Po złożeniu papierowego lub elektronicznego wniosku, mieszkańcy będą mogli odebrać swoją kartę w Urzędzie Miasta lub w jednym z wyznaczonych punktów na terenie Wejherowa. Żeby uzyskać Kartę  trzeba będzie wykazać, że jest się mieszkańcem Wejherowa i tutaj płaci się podatki (deklaracja PIT).

Projekt zakłada, że każdy posiadacz Wejherowskiej Karty Mieszkańca będzie mógł taniej kupić bilet na wydarzenia organizowane w Filharmonii Kaszubskiej, wejściówkę na krytą pływalnię przy Szkole Podstawowej nr 8, czy na przejazd autobusami MZK.

Najprawdopodobniej Karta pozwoli uzyskać także specjalne zniżki w wejherowskich sklepach i punktach usługowych, o ile dana firma zdecyduje się przyłączyć do programu w charakterze partnera.

Urząd Miasta zachęca przedsiębiorców do zgłaszania się do programu. Od 13 lipca br. na stronie internetowej miasta www.wejherowo.pl znajduje się specjalny formularz umożliwiający podmiotom zgłoszenie przytępienia do Karty Mieszkańca.

Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się zostać partnerem projektu, w ramach karty będą mogli oferować zniżki, bonifikaty, czy programy lojalnościowe oraz korzystać z reklamy i promocji w ramach Wejherowskiej Karty Mieszkańca.

qratorPrzeczytaj również
Powiatowy Urząd Pracy zmienia zasady obsługi klientów. Po okresie pandemicznego zamknięcia, podczas której kontakt odbywał się praktycznie wyłącznie kanałami zdalnymi, ponownie będzie można...

2021-09-14 11:45:08

Młodsi pewnie w ogóle nie znają, a starsi zdążyli zapomnieć. Teraz nadarza się okazja do odświeżenia pamięci i poznania nietuzinkowego dzieła komiksowego, mającego status kultowy. Po wielu latach...

2021-09-15 15:21:07

Rusza Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji przedsiębiorstwa transportowe wraz z samorządami promować będą idee transportu zbiorowego. Zwieńczeniem ETZT będzie Dzień Bez...

2021-09-16 12:37:31

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!