JUBILEUSZ MZK

JUBILEUSZ MZK

To już 40 lat minęło odkąd na ulicach Wejherowa pojawiły się miejskie...
ZWYCIĘSTWO W PUCHARZE POLSKI

ZWYCIĘSTWO W PUCHARZE POLSKI

W środę, w ramach III rundy pomorskich eliminacji do rozgrywek Pucharu...
"SYBILLA" DLA MUZEUM

"SYBILLA" DLA MUZEUM

Prestiżowe wyróżnienie dla Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki...
BIESIADA LITERACKA

BIESIADA LITERACKA

W najbliższą niedzielę Agencja Artystyczna Nehrebeccy zaprasza do...
"6" POJEDZIE INACZEJ

"6" POJEDZIE INACZEJ

W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców, rozkład jazdy linii autobusowej nr 6...
23
Czwartek
Wrzesień 2021
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Bogusława, Liwiusza, Tekli
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

"APTEKARZ" – WEJHEROWSKI KRYMINAŁ

2021-07-18 12:23:07

Zbrodnia znów zagościła w Wejherowie, tym razem za sprawą książki Iwony Bogusz. Mamy już cykl kryminałów retro. Mamy nawet kryminały dla dzieci. Nowelki z pogranicza kryminału i horroru pojawiały się w literackich konkursach Powiew Weny. Teraz do kompletu dołączył kryminalno-fantastyczny "Aptekarz"”.

Powieść ukazała się w maju tego roku i jeszcze chyba zbyt wcześnie na szczegółowe recenzje. Będzie ku temu sposobność przy okazji spotkania autorskiego, jakie zapewne zostanie zorganizowane. Wszelakie spojlerowanie jest zresztą czynem niedopuszczalnym, zwłaszcza w tym gatunku! Na razie warto jedynie polecić tę opasłą i wciągającą powieść.

W tle znowu mamy malownicze Wejherowo. To z czasów Gomułki i to współczesne. Bohaterami zaś są ludzie planujący morderstwa oraz ich, obdarzony niezwykłym darem, tytułowy obrońca. W trakcie czytania coraz trudniej oderwać się od lektury, a napięcia i zaskoczeń nie zabraknie! Książka, wydana przez gdyńską oficynę Novae Res, jest do nabycia m.in. w wejherowskiej księgarni "Feniks".

Stary farmaceuta, Julian Tiliański, posiada niezwykły dar. Potrafi czytać w myślach osób, które zamierzają kogoś zabić lub są prześladowane i grozi im niebezpieczeństwo. Głosy cichną dopiero w momencie, gdy Tiliański zdecyduje się udzielić im pomocy i wyzwolić od cierpień. Pewnego dnia na terenie Wejherowa dochodzi do zabójstw, które zdają się nie mieć ze sobą nic wspólnego poza tym, że zabici czerpali przyjemność z krzywdzenia innych. Aptekarz wie, że to kolejna sprawa, która wymaga jego interwencji, ale ma coraz mniej sił, by samotnie zmagać się z przeciwnościami losu. Na domiar złego jego pamięć zaczyna szwankować… Tymczasem policja wpada na trop dowodów, które jednoznacznie wskazują na to, że zabójcą jest Tiliański, a on sam zaczyna coraz głębiej zanurzać się w chaosie wywołanym przez tajemnicze głosy…

Autorka "Aptekarza" Iwona Bogusz urodziła się w Wejherowie i tutaj uczęszczała zarówno do szkoły podstawowej, jak i liceum ogólnokształcącego. Do 2004 roku jej życie zawodowe było związane z Wejherowem. Po ukończeniu studiów, biologii na uniwersytecie Gdańskim, pracowała jako asystent na Akademii Medycznej w Gdańsku. W latach 1994 - 1999 była nauczycielką biologii w Szkole Podstawowej nr 4 w Wejherowie (późniejsze gimnazjum nr 1). Później zawodowo zajęła się kryminalistyką, szczególnie biologią kryminalistyczną, w której to dziedzinie rozwija się także naukowo.

jean-françoisPrzeczytaj również
W najbliższą niedzielę Agencja Artystyczna Nehrebeccy zaprasza do Filharmonii Kaszubskiej na spotkanie autorskie z Cezarym Łazarewiczem, którego książka stała się kanwą głośnego filmu w reżyserii...

2021-09-22 10:34:12

Propozycja rodzinnej zabawy w jesienną sobotę. Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie zaprasza do udziału w festynie: Rodzinne z bajkami zGRYwanie.

2021-09-15 09:03:48

Gratka dla miłośników gier mobilnych, nie tylko tych najmłodszych. Już dziś odbędzie się premiera gry mobilnej stworzonej przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie w ramach projektu...

2021-09-10 12:30:53

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!