JUBILEUSZ MZK

JUBILEUSZ MZK

To już 40 lat minęło odkąd na ulicach Wejherowa pojawiły się miejskie...
ZWYCIĘSTWO W PUCHARZE POLSKI

ZWYCIĘSTWO W PUCHARZE POLSKI

W środę, w ramach III rundy pomorskich eliminacji do rozgrywek Pucharu...
"SYBILLA" DLA MUZEUM

"SYBILLA" DLA MUZEUM

Prestiżowe wyróżnienie dla Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki...
BIESIADA LITERACKA

BIESIADA LITERACKA

W najbliższą niedzielę Agencja Artystyczna Nehrebeccy zaprasza do...
"6" POJEDZIE INACZEJ

"6" POJEDZIE INACZEJ

W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców, rozkład jazdy linii autobusowej nr 6...
23
Czwartek
Wrzesień 2021
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Bogusława, Liwiusza, Tekli
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Sport

PODJĘLI WYZWANIE

2021-07-19 22:46:10

Uczniowie wejherowskich szkół, którzy wyróżnili się i osiągnęli ponadprzeciętne wyniki w projekcie sportowym ogłoszonym przez Wojewódzki Związek Sportowy pn. "Podejmij wyzwanie i bądź aktywny", zostało nagrodzonych przez Starostę Powiatu Wejherowskiego.

W dobie walki z koronawirlsem, który spowodował zawieszenie stacjonarnych zajęć sportowych, w tym także wstrzymał jakakolwiek aktywność sportową dzieci i młodzieży, Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku wystąpił z inicjatywą, która miała zachęcić młodych ludzi do dbania o formę i sprawność ruchową. Przybrało ono formę projektu o nazwie "Podejmij wyzwanie i bądź aktywny".

Celem projektu było zachęcenie dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych do podjęcia sportowego wyzwania, którego realizacja składała się z czterech etapów, z których każdy odbywał się w kolejnym miesiącu począwszy od marca br.:

  • wyzwanie marcowe – utworzenie własnego, autorskiego toru przeszkód, pokonanie go i wysłanie do WSZS w Gdańsku filmiku z jego wykonania,
  • wyzwanie kwietniowe – każdy uczestnik miał pokonać odpowiednią do swojej kategorii wiekowej  trasę biegową i za pomocą aplikacji mierzącej czas oraz dystans biegu, zarejestrować swój wynik i przesłać go do WSZS w Gdańsku,
  • wyzwanie majowe – pokonać jak najwięcej kilometrów w ciągu całego miesiąca na rowerze i wysłać swoje zsumowane wyniki, wykorzystując aplikację mierzącą czas oraz dystans do WSZS w Gdańsku,
  • wyzwanie czerwcowe – wybranie ulubionej aktywności fizycznej i zaproszenie do wspólnych ćwiczeń inne osoby, wspólna zabawa sportowa miała być udokumentowana na zdjęciach z których należało przygotować plakat/kolaż.

Rywalizacja odbywała się w trzech grupach wiekowych, z podziałem na dziewczęta i chłopców - Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Licealiada.

W opublikowanym przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku podsumowaniu, w gronie najlepszych znalazło się kilkoro uczniów ze szkół z terenu powiatu wejherowskiego.

W Igrzyskach Dzieci dziewcząt pierwsze miejsce zdobyła Małgorzata Kanczkowska ze szkoły Podstawowej w Orlu. W igrzyskach Dzieci chłopców czwarte miejsce zajął Kacper Albecki ze Szkoły Podstawowej w Orłu.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej chłopców najlepszym okazał się Mateusz Naskręt ze Szkoły Podstawowej w Orlu. W Licealiadzie chłopców zwycięzcą został Mikołaj Morzycki z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Wejherowie, a piąte miejsce zajął Mikołaj Holzner z Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie.

Ponadto w klasyfikacji drużynowej Igrzysk Dzieci trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Orlu.

W poniedziałek (19 lipca) w siedzibie Starostwa Powiatowego Starosta Gabriela Lisius dodatkowo nagrodziła uczniów, którzy podjęli sportowe wyzwanie i znaleźli się w gronie najaktywniejszych młodych sportowców województwa pomorskiego.

opr. qrator

foto: Powiat WejherowskiPrzeczytaj również
Najbliższy weekend to dwa ciekawe wydarzenia sportowe, które powinny zainteresować kibiców futbolu i tenisa ziemnego. Na Wzgórzu Wolności rozegrany zostanie mecz piłkarski Gryfu Wejherowo, a na...

2021-08-13 12:00:16

Przed nami jedna z największych sportowych imprez na Pomorzu. W najbliższą sobotę w Luzinie odbędą się V Igrzyska Wojewódzkie LZS, które jednocześnie będą także wojewódzkimi obchodami 75-lecia...

2021-06-15 13:10:03

W niedzielę 13 czerwca w Parku Miejskim odbyła się charytatywna impreza sportowa z której dochód przeznaczony był na leczenie chorującego na eozynofilowe zapalenie przewodu pokarmowego, chorobę...

2021-06-15 09:47:24

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!