ZWYCIĘSTWO W PUCHARZE POLSKI

ZWYCIĘSTWO W PUCHARZE POLSKI

W środę, w ramach III rundy pomorskich eliminacji do rozgrywek Pucharu...
"SYBILLA" DLA MUZEUM

"SYBILLA" DLA MUZEUM

Prestiżowe wyróżnienie dla Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki...
BIESIADA LITERACKA

BIESIADA LITERACKA

W najbliższą niedzielę Agencja Artystyczna Nehrebeccy zaprasza do...
"6" POJEDZIE INACZEJ

"6" POJEDZIE INACZEJ

W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców, rozkład jazdy linii autobusowej nr 6...
DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

Okazja do pozostawienia auta w domu i bezpłatnego korzystania z różnych...
23
Czwartek
Wrzesień 2021
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Bogusława, Liwiusza, Tekli
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

MUZYCZNE WEJHEROWO

2021-09-07 11:23:24

Aż dwie imprezy muzyczne, o zupełnie innym charakterze, odbywały się w miniony weekend w Wejherowie. Miłośnicy klasycznych brzmień mieli pierwszą edycję festiwalu ArtFonie, a fani hip-hopu piątą edycję Wejherowo Hip Hop Fest.

Z okazji dziesięciolecia działalności zespołu wokalnego Art’n’Voices odbyła się pierwsza edycja festiwalu ArtFonie, w ramach którego w miniony piątek, sobotę i niedzielę odbywały się atrakcyjne koncerty.

W piątek 3 września w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej odbył sie koncert jazzowy związany z projektem "Cassubia" Jakuba Klemensiewicza i Dominika Kisiela, który powstał dzięki inspiracji pieśniami ludowego artysty z Jastarni - Mariana Selina.

W sobotę 4 września w kościele pw. NMP Królowej Polski z koncertem muzyki kameralnej i organowej wystąpili Maria Perucka (skrzypce) i Roman Perucki (organy).

W niedzielę 5 września w kościele pw. Chrystusa Króla odbył się koncert jubileuszowy "Art’n’Voices – 10 lat na scenie", podczas którego zespół wokalny zaprezentował utwory stanowiące wizytówkę repertuarową zespołu, w szczególności utwory polskich, współczesnych kompozytorów, które zostały zarejestrowane na płycie "Midnight Stories", nagrodzonej przez Akademii Fonograficzną statuetką Fryderyka w dziedzinie muzyki poważnej w kategorii: Album Roku - Muzyka Współczesna 2020.

W trakcie festiwalu ogłoszono także wyniki Konkursu Kompozytorskiego na utwór a capella dla Zespołu Wokalnego Art’n’Voices. Nagrodę główną zdobył Karol Pyka z Katowic, pierwsze wyróżnienie – Bartosz Pokorski z Gdańska, a drugie wyróżnienie - Krzysztof Ratajski z Warszawy. Nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Wejherowa wręczał laureatom zastępca prezydenta Arkadiusz Karaszkiewicz.

Z okazji 10-lecia istnienia zespół Art’n’Voices otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którą przekazał dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie Tomasz Fopke oraz pisemne gratulacje od Starosty Powiatu Wejherowskiego Gabrieli Lisius i Dyrektor Filharmonii Kaszubskiej Jolanty Rożyńskiej. W uznaniu wkładu w rozwój kultury i promocję Miasta Wejherowa, zespół został uhonorowany miniaturą Statuetki Jakuba Wejhera przyznaną przez Prezydenta Wejherowa.

Zupełnie inne brzmienia i rytmu unosiły się podczas plenerowej imprezy w Parku Miejskim na polanie piknikowej obok amfiteatru. Tam w piątek 3 września odbyła się piąta edycja Wejherowo Hip Hip Fest.

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, do Wejherowa zjechało wielu fanów hip-hopu z całego Pomorza, dla których magnesem był występ gwiazdy wieczoru - Hinol / Polska Wersja. Niestety w ostatniej chwili organizatorzy zmuszeni byli dokonać zmiany. Z powodu choroby Hinol/Polska Wersja nie mógł wystąpić, dlatego w trybie awaryjnym ściągnięto zastępstwo w postaci dwóch wykonawców: Trill Pem i Kacper HTA

Przed koncertem głównym na scenie pojawiło się dziewięciu mniej znanych wykonawców (PHMK, Format, Forest, Noniemoge, Rudxbwooy, WV, Ceiberstein, Miejska Narracja, NZP/Luzbukse, którzy rozgrzali licznie zgromadzoną publiczność. Część z nich wywodzi się z wejherowskiego środowiska hip-hopowego i z powodzeniem przebija się do czołówki krajowqgo hip-hopu (NZP/Luzbikse, Noniemoge, Forest, Format).

qrator

foto: UM WejherowoPrzeczytaj również
W najbliższą niedzielę Agencja Artystyczna Nehrebeccy zaprasza do Filharmonii Kaszubskiej na spotkanie autorskie z Cezarym Łazarewiczem, którego książka stała się kanwą głośnego filmu w reżyserii...

2021-09-22 10:34:12

Propozycja rodzinnej zabawy w jesienną sobotę. Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie zaprasza do udziału w festynie: Rodzinne z bajkami zGRYwanie.

2021-09-15 09:03:48

Gratka dla miłośników gier mobilnych, nie tylko tych najmłodszych. Już dziś odbędzie się premiera gry mobilnej stworzonej przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie w ramach projektu...

2021-09-10 12:30:53

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!