JUBILEUSZ MZK

JUBILEUSZ MZK

To już 40 lat minęło odkąd na ulicach Wejherowa pojawiły się miejskie...
ZWYCIĘSTWO W PUCHARZE POLSKI

ZWYCIĘSTWO W PUCHARZE POLSKI

W środę, w ramach III rundy pomorskich eliminacji do rozgrywek Pucharu...
"SYBILLA" DLA MUZEUM

"SYBILLA" DLA MUZEUM

Prestiżowe wyróżnienie dla Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki...
BIESIADA LITERACKA

BIESIADA LITERACKA

W najbliższą niedzielę Agencja Artystyczna Nehrebeccy zaprasza do...
"6" POJEDZIE INACZEJ

"6" POJEDZIE INACZEJ

W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców, rozkład jazdy linii autobusowej nr 6...
23
Czwartek
Wrzesień 2021
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Bogusława, Liwiusza, Tekli
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Policja

PATROL NA MEDAL

2021-09-08 11:14:41

Policyjna interwencja, która przybrała nieoczekiwany przebieg. Funkcjonariusze dwukrotnie ratowali życie i zdrowie osobom potrzebującym natychmiastowej pomocy. Poszkodowani zostali przetransportowani do szpitala.

W poniedziałek wczesnym rankiem do Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie wpłynęło zgłoszenie w sprawie jednej z mieszkanek miasta. Starsza osoba wzywała pomocy ze swojego mieszkania ale nie reagowała na pukanie do drzwi. Zaniepokojeni stanem seniorki sąsiedzi zaalarmowali policjantów.

Przybyły na miejsce patrol, nie mogąc nawiązać kontaktu z kobietą oraz nie mogąc wejść do mieszkania, postanowił przy pomocy strażaków wejść przez uchylone okno. Po wejściu do mieszkania policjanci zastali 84-latkę leżącą na podłodze w kuchni. Wprawdzie reagowała na słowa ale nie byłą w stanie się poruszać. Kobieta była także wychłodzona, ponieważ na podłodze, przy otwartym oknie spędziła najprawdopodobniej dwie doby. Na miejsce natychmiast zostali wezwani ratownicy medyczni, którzy przetransportowali seniorkę do szpitala.

W tym samym czasie na dole budynku do funkcjonariusza zabezpieczającego transport seniorki podszedł przechodzień z informacją o nieprzytomnym młodym chłopaku leżącym na ulicy opodal. Policjant wraz ze strażakiem pospieszyli na pomoc. Udzielili chłopcu pierwszej pomocy i zabezpieczyli do czasu przybycia ratowników medycznych. Po odzyskaniu przytomności chłopak został przebadany i przekazany pod opiekę rodziny.

Obie interwencje miały miejsce prawie w tym samym miejscu i czasie. Sprawne działanie patrolu w skład którego wchodzili sierż. Kamil Gorczycki oraz sierż. sztab. Michalina Patelczyk, pozwoliła uratować zdrowie i życie obu poszkodowanych osób.

opr. qrator

foto: KPP WejherowoPrzeczytaj również
Znaczną ilość narkotyków znaleźli kryminalni w mieszkaniu 20-latka. Mężczyzna został zatrzymany podczas wspólnej akcji z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, która dysponuje psem...

2021-09-16 12:23:31

Równolegle z Europejskim Tygodniem Mobilności, we wszystkich krajach europejskich, w tym także w Polsce, prowadzona będzie akcja ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego).

2021-09-17 10:40:15

Ukradła rower w Bolszewie, a zatrzymana została w Wejehrowie. Ustalenie i zatrzymanie sprawczyni kradzieży zajęło kryminalnym z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie około miesiąca.

2021-09-14 10:09:58

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!