31
Celiny, Hilarego, Janusza

TYTANI ROZPOCZĘLI ROZGRYWKI

2021-09-20 11:17:32

Od przegranej rozpoczęli sezon 2021/2022 szczypiorniści KS Tytani Wejherowo. W pierwszym meczu nowego sezonu podejmowali na własnym parkiecie ekipę Kospel Gwardię Koszalin. Po zaciętym spotkaniu goście zwyciężyli 30:26.

Mecz, który odbył się 18 września (sobota) w hali sportowej wejherowskiej "samochodówki" miał szczególny charakter. Był to pierwszy ligowy mecz nowego trenera naszych szczypiornistów, którym został Robert Wicon, do niedawna jeden z boiskowych graczy żółto-czerwonych. Po drugie, swoje rozgrywki w sezonie 2021/2022 zainaugurowała zreformowana I liga piłki ręcznej i po trzecie, na trybunie znowu bez przeszkód mogli zasiąść kibice.

Początek spotkania to twarda wymiana ciosów z obydwu stron. Do szesnastej minuty na tablicy widniał remis (7:7), a dwie minuty później po bramce z rzutu karnego Przemysława Warmbiera Tytani objęli pierwsze prowadzenie w meczu (8:7). Niestety chwilę później z powodu kontuzji z boiska musiał zejść Kamil Wicki i drużyna z Wejherowa zaczęła gubić swój rytm gry. To sprawiło, że goście z Koszalina zaczęli grać bardziej skutecznie i do przerwy wypracowali sobie cztero bramkową przewagę (12:16).

W drugiej części spotkania, żółto-czerwoni próbowali dogonić rywali, zbliżając się nawet na dwie bramki (20:22) jednak doświadczony zespół Gwardii ponownie odskakiwał na cztery "oczka". Ostatecznie przewaga z pierwszej części utrzymała się do końca spotkania i Tytani musieli uznać wyższość rywali, przegrywając całe spotkanie (26:30).

W 1. kolejce spotkań I ligi piłki ręcznej Tytani Wejherowo ulegli na własnym parkiecie Kospel Gwardii Koszalin 26:30 (12:16).

Po meczu trener Tytanów Piotr Wicon powiedział: Na początku chciałbym pogratulować drużynie z Koszalina za zwycięstwo,za wynik, za zaangażowanie i za sportową walkę. Mój zespół jest dopiero w fazie treningu, poznajemy zagrywki i było to widać w dzisiejszym meczu. Nie mniej jednak jestem zadowolony z wielu zagrań gdzie chłopaki walczyli do końca. Troszkę szkoda końcówki pierwszej połowy gdzie wynik był na styku, a myśmy nie potrafili wykorzystać sytuacji sam na sam. Rywal oczywiście to wykorzystał i odskoczył na te cztery bramki. W drugiej połowie wydawało się, że Koszalin podda się i to my wyjdziemy na prowadzenie, ale doświadczenie trenera rywali i umiejętne poukładanie zespołu sprawiło, że nie mieliśmy szansy na wygranie tego spotkania. Gratuluję walki i sportowej postawy dla obydwu drużyn.

opr. qrator

Przerwa nie wyszła naszym szczypiornistom na dobre. Po wyrównanej i zaciętej grze Tytani Wejherowo ulegli na wyjeździe ekipie MKZ Mazur Sierpc 25:27, notując druga porażkę w sezonie.

2021-10-18 10:28:24

Byli lepsi od początku do końca. Tytani Wejherowo pewnie pokonali drużynę SKF KPR Sparta Oborniki 40:27. To już drugie zwycięstwo żółto-czerwonych w obecnym sezonie I ligi piłki ręcznej.

2021-10-03 18:51:36

Szalony mecz o dwóch, diametralnie różnych obliczach. W wojewódzkim półfinale rozgrywek o Puchar Polski w piłce ręcznej, po zaciętym boju Tytani Wejherowo ulegli na własnym parkiecie ekipie USAR...