DELEGACJA CZESKA W PZKS

DELEGACJA CZESKA W PZKS

W Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego w Wejherowie gościła liczna...
DOTKLIWA PORAŻKA

DOTKLIWA PORAŻKA

Po bardzo słabym meczu, Gryf Wejherowo odpada z rozgrywek Pucharu Polski w...
CHLORUJEMY

CHLORUJEMY

Od wczoraj woda która piją wejherowianie jest chlorowana. Zarząd PEWIK...
KONKURS "PAPIESKI"

KONKURS "PAPIESKI"

W auli Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie odbyło się uroczyste...
KOMUNIKACJA MZK NA 1 LISTOPADA

KOMUNIKACJA MZK NA 1 LISTOPADA

W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych, Miejski Zakład Komunikacyjny...
21
Czwartek
Październik 2021
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Celiny, Hilarego, Janusza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

BIESIADA LITERACKA

2021-09-22 10:34:12

W najbliższą niedzielę Agencja Artystyczna Nehrebeccy zaprasza do Filharmonii Kaszubskiej na spotkanie autorskie z Cezarym Łazarewiczem, którego książka stała się kanwą głośnego filmu w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego, opowiadające historię morderstwa Grzegorza Przemyka.

"Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka" – książka-reportaż o Grzegorzu Przemyku, autorstwa Cezarego Łazarewicza w roku 2017 została wyróżniona Nagrodą Literacką Nike, stała się inspiracją dla Jana P. Matuszyńskiego do nakręcenia filmu pod tym samym tytułem. Film zbiera znakomite recenzje i został polskim kandydatem do Oscara.

W ramach cyklu spotkań pod wspólną nazw: Biesiada Literacka, w Wejherowie gościć będzie autor książki Cezary Łazarewicz – dziennikarz, publicysta, autor reportaży. Oprócz "Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka" opublikował także m.in.: "Elegancki morderca", "Tu mówi Polska. Reportaże z Pomorza", "Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej", "Nic osobistego. Sprawa Janusza Walusia".

Cezary Łazarewicz szczegółowo opisuje historię Grzegorza Przemyka – od zatrzymania na placu Zamkowym po wydarzenia, które nastąpiły później. Pokazuje cynizm władz komunistycznych, zacierających ślady zbrodni, a także bezsilność władz III RP, którym nie udało się znaleźć i ukarać winnych. W opowieść o Przemyku autor wplata historie jego rodziców – poetki Barbary Sadowskiej i ojca Leopolda, przyjaciół, świadków jego pobicia czy sanitariuszy, niesłusznie oskarżanych o zabójstwo. Jednocześnie odkrywa kulisy działań władz i wpływ, jaki na tuszowanie sprawy wywarli między innymi Wojciech Jaruzelski, Czesław Kiszczak czy Jerzy Urban.

Biesiada Literacka z Cezarym Łazarewiczem odbędzie się w niedzielę, 26 września 2021 r. o godzinie 18:00, w sali konferencyjnej Filharmonii Kaszubskiej. Wstęp wolny.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują bezpłatne wejściówki wydawane w kasie Filharmonii Kaszubskiej. Pierwszeństwo w ich uzyskaniu będą miały osoby, które zakupią bilety na niedzielny seans – premierę filmu "Żeby nie było śladów".

qratorPrzeczytaj również
W najbliższą sobotę w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbędzie się kolejny koncert z cyklu pt.: Spotkanie z muzyką Kaszub. Tym razem będzie można usłyszeć...

2021-10-17 18:24:16

W najbliższą niedzielę w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej odbędzie się IV Rodzinny Przegląd Pieśni Seniora. Udział w nim wezmą amatorzy - soliści oraz zespoły z terenu powiatu...

2021-10-11 10:22:58

W najbliższą sobotę rusza VII edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Tego dnia kilka tysięcy placówek w całym kraju przygotowuje wieczorne i nocne atrakcje. W akcji uczestniczą także...

2021-10-08 10:21:42

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!