DELEGACJA CZESKA W PZKS

DELEGACJA CZESKA W PZKS

W Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego w Wejherowie gościła liczna...
DOTKLIWA PORAŻKA

DOTKLIWA PORAŻKA

Po bardzo słabym meczu, Gryf Wejherowo odpada z rozgrywek Pucharu Polski w...
CHLORUJEMY

CHLORUJEMY

Od wczoraj woda która piją wejherowianie jest chlorowana. Zarząd PEWIK...
KONKURS "PAPIESKI"

KONKURS "PAPIESKI"

W auli Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie odbyło się uroczyste...
KOMUNIKACJA MZK NA 1 LISTOPADA

KOMUNIKACJA MZK NA 1 LISTOPADA

W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych, Miejski Zakład Komunikacyjny...
21
Czwartek
Październik 2021
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Celiny, Hilarego, Janusza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

UROCZYSTE OTWARCIE SĄDU

2021-09-26 21:03:20

W miniony piątek odbyła się uroczystość oficjalnego oddania do użytku nowej siedziby Sądu Rejonowego w Wejherowie, przy ul. Wniebowstąpienia 4. Wprawdzie w nowej lokalizacji Sąd pracuje już od stycznia br., to jednak dopiero teraz odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi z udziałem wielu oficjeli i zaproszonych gości.

Otwarcie nowej siedziby Sądu Rejonowego swoją obecnością zaszczycił wiceminister i sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michał Woś. Przybyli także obecni i byli parlamentarzyści, Wiceprezes Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, Prezes Sądu Okręgowego w Gdańsku wraz z prezesami Sądów Rejonowych z Pomorza, przedstawiciele władz samorządowych powiatu wejherowskiego i puckiego oraz gmin i miast z terenu obu powiatów. Obecni byli także przedstawiciele lokalnych instytucji i organizacji społecznych, służb mundurowych, prokuratury, sądownictwa, samorządu radców prawnych, adwokatów i notariuszy.

Gmach sądu robi imponujące wrażenie, głównie za sprawą nowoczesnej architektury i funkcjonalności. Posiada ponad 8 tys. m kw. powierzchni, a oprócz 16 sal rozpraw, sekretariatów i pomieszczeń administracyjnych znajdują się w nim także m.in. czytelnia akt, sala konferencyjna, „przyjazny pokój przesłuchań” oraz archiwum. W piwnicach budynku znajduje się służbowy podziemny parking.

Po zakończeniu części oficjalnej, była możliwość obejrzenia pomieszczeń nowego budynku sądu. Wydarzenie swoim krótkim recitalem uświetnił zespół wokalny Art’n’Voices.

W budynku przy ul. Wniebowstąpienia mieszczą się wydziały: cywilny, karny i ksiąg wieczystych. Jedynie wydział rodzinny oraz zespół kuratorów sądowych do spraw rodzinnych znajdują się w budynku przy ul. Reformatów. Tym samym trzy budynki na ul. Sobieskiego, które do niedawna były wykorzystywane przez Sąd Rejonowy, przestały pełnić te funkcje.

Sąd Rejonowy w Wejherowie swoim zasięgiem obejmuje teren dwóch powiatów: wejherowskiego i puckiego, dlatego wraz z oddaniem do użytku nowej siedziby, dotychczasowe wydziały zamiejscowe Sądu Rejonowego, jakie mieściły się w Pucku, zostały zlikwidowane i przeniesione do Wejherowa.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
W auli Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie odbyło się uroczyste podsumowanie i powiatowego konkursu plastyczno-literackiego "Święty Jan Paweł II – nie lękajcie się".

2021-10-20 14:23:05

Od wczoraj woda która piją wejherowianie jest chlorowana. Zarząd PEWIK GDYNIA Sp. z o.o. w specjalnym komunikacie powiadomił o rozpoczęciu akcji uzdatniania wody zaznaczając, że jest to działanie...

2021-10-21 09:30:28

Podziękowania i gratulacje dla nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty. W Dniu Edukacji Narodowej, w Szkole Podstawowej nr 11 odbyły się uroczysta gala, w której uczestniczyli pracownicy...

2021-10-15 09:47:06

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!