CZYSZCZENIE KOLEKTORA

CZYSZCZENIE KOLEKTORA

W związku z koniecznością czyszczenia kolektora sanitarnego, mieszkańcy...
KASZUBSKI KOSMOS

KASZUBSKI KOSMOS

Inicjatywa stworzenia spektaklu o Kaszubszczyźnie z wolna nabiera realnych...
ZMIANA PRZEDŚWIĄTECZNA

ZMIANA PRZEDŚWIĄTECZNA

Na przedświąteczne zakupy dojedziesz autobusem. Miejski Zakład...
PODWYŻKA CEN BILETÓW

PODWYŻKA CEN BILETÓW

Od 12 grudnia 2021 r. wzrastają ceny biletów komunikacji kolejowej w...
REWITALIZACJA ŚRÓDMIEŚCIA

REWITALIZACJA ŚRÓDMIEŚCIA

W ramach projektu Rewitalizacja Śródmieścia Wejherowa powstało nowe...
7
Wtorek
Grudzień 2021
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Agaty, Dalii, Sobiesława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

ERASMUS ŁĄCZY UCZNIÓW

2021-10-05 11:44:36

W poniedziałek w Starostwie gościła grupa młodzieży z Chorwacji, Czech, Estonii, która wraz z uczniami I LO w Wejherowie bierze udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym: Erasmus+ "The Mystery of Science" – "Sekrety nauki".

Uczestnikami tego projektu są uczniowie z pięciu szkół z Chorwacji (Zagrzeb), Czech (Trinec), Estonii (Narwy), Finlandii (Lappeenranta) i Polski (I LO w Wejherowie). Projekt Erasmus+ "Sekrety nauki" ma na celu promocję i rozwój umiejętności oraz znajomości języka angielskiego, matematyki, biologii i nauk ścisłych uczniów z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Uczniowie współpracują ze sobą w krajowych i międzynarodowych grupach, a także uczestniczą w pięciu częściach projektu, z których każda skupia się na  innym przedmiocie (matematyka, biologia, chemia, fizyka, geografia). Wszystkie zadania inspirowane są rodzimą literaturą. Uczniowie z każdego kraju wybierają książkę swojego krajana – uczniowie "Sobieskiego" wybrali "Wiedźmina" Andrzeja Sapkowskiego – która jest podstawą do przygotowania przeróżnych zadań. Pracuje się w międzynarodowych grupach, a jednym z efektów wspólnych działań jest przygotowanie escape room’u opartego na fabule książki.

W ramach projektu Erasmus+ "The Mystery of Science" – "Sekrety nauki" w poniedziałek, 4 października, wiytę w Starostwie Powiatowym złożyła grupa uczestników projektu z Chorwacji, Czech, Estonii i Wejherowai. Z uwagi na obostrzenia covidowe do Polski nie mogli przybyć uczniowie z Finlandii. Z młodzieżą spotkała się starosta Gabriela Lisius.

Podczas pobytu w naszym mieście uczniowie wezmą udział m.in. w warsztatach szkolnych, zwiedzą Wejherowo i Gdańsk oraz odwiedzą Centrum Nauki "Experyment" w Gdyni. Kilkudniowy pobyt zakończy się grą miejską w Wejherowie.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Tydzień temu w Redzie odbył się pogrzeb zmarłej 19 listopada 2021 r. prof. Stanisławy Soińskiej, zasłużonej nauczycielki i pedagog związanej z I Liceum Ogólnokształcącym w Wejherowie.

2021-12-01 10:34:17

Po raz dwudziesty drugi przyznane zostały Stypendia Starosty Wejherowskiego, dla studentów i uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu. Uroczyste wręczenie dyplomów stypendialnych odbyło...

2021-10-25 09:32:26

Ślubowania, awanse oraz rozstrzygnięcie konkursu literackiego. Wczoraj w Powiatowym Zespole Szkół nr 3 w Wejherowie odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas strażackich, z udziałem k...

2021-10-22 09:55:16

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!