PETYCJA MIESZKAŃCÓW

PETYCJA MIESZKAŃCÓW

Akcja społeczna pod nazwą Zryw na Śmiechowie, zatacza coraz szersze kręgi....
PROTEST POD SĄDEM

PROTEST POD SĄDEM

Wczoraj przed jednym z budynków Sądu Rejonowego w Wejherowie miał miejsce...
NOWY PARTNER KPSW

NOWY PARTNER KPSW

Kaszubsko-Pomorska Szkołą Wyższa uatrakcyjnia ofertę edukacyjną i pozyskuje...
NOWE POŁĄCZENIA PKS

NOWE POŁĄCZENIA PKS

Od nowego roku, dzięki pieniądzom z Funduszu Rozwoju Przewozów...
PILI NA ROZGRZEWKĘ?

PILI NA ROZGRZEWKĘ?

W miniony weekend wejherowscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych...
21
Czwartek
Styczeń 2021
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Agnieszki, Jarosława, Nory
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

PIJANY POBIŁ RATOWNIKA

2015-04-09 18:03:43

Podczas próby pobrania krwi do badań 68-letni pijany pacjent pobił ratownika medycznego, który doznał obrażeń i trafił na oddział chirurgii Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie.

We wtorek 7 kwietnia tuż po południu karetka przywiozła do wejherowskiego szpitala 68-letniego mieszkańca Wejherowa, który uskarżał się na bardzo złe samopoczucie. Ze względu na jego wiek oraz inwalidztwo - brak jednej nogi – a także wyczuwalny zapach alkoholu, ratownicy zdecydowali się przewieźć go na Szpitalny Oddział Ratunkowy w celu przeprowadzenia dalszych badań.

Tam, podczas próby pobrania mu przez ratownika medycznego krwi, mężczyzna nagle, bez żadnego powodu, uderzył go "z byka" w twarz. Uderzony ratownik upadł na podłogę.

Uderzenia było na tyle silne, że ratownik musiał zostać hospitalizowany – skarżył się na ból i zwroty głowy. Przebywa na oddziale chirurgii i choć jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, musi pozostać jeszcze na obserwacji.

Agresywnym 68-latkiem zajęła się wezwana na miejsce zdarzenia Policja, która stwierdziła, że jest on pijany – w wydychanym powietrzu miał ponad 3 promile alkoholu! Po spisaniu i sprawdzeniu danych agresywnego pacjenta wypuszczono do domu.

- Nie było potrzeby zatrzymywania go w areszcie, gdyż ustalono jego dane i miejsce zamieszkania – wyjaśnia st. asp. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie – a ze względu na stan nietrzeźwości nie można go było przesłuchać. Nie można było również przesłuchać pobitego ratownika, który przebywał na oddziale chirurgii. Czynności tych dokonamy w najbliższym możliwym czasie i podejmiemy dalsze niezbędne czynności w tej sprawie.

Jak mówią ratownicy medyczni z wejherowskiego szpitala, pacjent ten był im znany z dość aroganckich zachowań, ale tak agresywny jeszcze nie był. Przyznają, że dość często dochodzi na SOR-ze do agresywnych zachowań, szczególnie pacjentów po alkoholu, ale zwykle kończy się to na słowach, dość rzadko dochodzi do rękoczynów. Tym niemniej uważają, że wewnętrzna ochrona w szpitalu przydała by się.

MirodyPrzeczytaj również
W weekend 93, w poniedziałek 32 a we wtorek 64 osoby z terenu powiatu wejherowskiego u których wykryto zakażenie koronawirusem Sars-CoV-2. Daje to średnią na poziomie kilkudziesięciu nowych...

2020-10-20 13:32:30

Z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u jednego z pracowników Oddziału Neurologii w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie podjęto decyzję o wstrzymaniu przyjęć do oddziału....

2020-04-02 16:02:08

Wejherowski szpital na ministerialnej liście placówek medycznych, które zostaną przekształcone w szpitale zakaźne. Minister Zdrowia utworzył nową, składająca się z dziewiętnastu placówek w całym...

2020-03-13 08:50:56

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!