12
Agaty, Dalii, Sobiesława

DOTKLIWA PORAŻKA

2021-10-21 10:07:42

Po bardzo słabym meczu, Gryf Wejherowo odpada z rozgrywek Pucharu Polski w piłce nożnej już w fazie regionalnej. We środę żółto-czarni przegrali wysoko na wyjeździe z KS Wierzycą Decka Pelplin 0:4.

W pucharowej potyczce dwóch IV-ligowców lepsi okazali się Pelplinianie. Po bezbarwnym i momentami irytującym meczu Gryf poniósł dotkliwa porażkę, choć początkowo nic tego nie zapowiadało. Początek spotkania to wyrównana gra, bez sytuacji bramkowych u obu drużyn. Gra głównie toczyła sięw środku pola. W 30 minucie gospodarze strzałem z dystansu zdobywają bramkę. Do przerwy Gryf przegrywa 0:1.

Po spokojnym i wyrównanym początku drugiej połowy, do głosu dochodzą gospodarze, którzy w 65. minucie, po rzucie rożnym podwyższają  prowadzenie. Od tego momentu Wierzyca stara się kontrolować przebieg meczu, a żółto-czarni zmuszeni są przejąć inicjatywę Abu „gonić” wynik. To się nie udaje i w miarę upływającego czasu nasza drużyna musi ryzykować i atakować, a gospodarze mogą ograniczać się do obrony i kontr. W 80. Minucie pada trzecia bramka dla Wierzycy Pelplin, strzelona z rzutu karnego. Pięć minut później gospodarze zdobywają swoją czwartą i jak się później okazało, ostatnią bramkę w meczu.

W meczu regionalnej fazy rozgrywek Pucharu Pilski w piłce nożnej, we środę 20 października, Gryf Wejherowo przegrywa na wyjeździe z Wierzycą Decka Pelplin 0:4 (0:1) i odpada z rozgrywek.

Niespodziewanie honoru wejherowskiej piłki broni druga drużyna WKS Gryf Wejherowo, która w ostatniej rundzie Pucharze Polski ograła 4:2 Victorię Kaliska i awansowała do kolejnej kolejki.

Aż 9 bramek padło w meczu Jaguar Gdańsk – Gryf Wejherowo. Piłkarze urządzili sobie ostre strzelanie, szkoda tylko, że to gospodarze zdobyli o jedną bramkę więcej. Ostatni mecz ligowy w tym roku...

2021-11-21 21:50:31

Wyjątkowa oprawa z okazji 100-lecia istnienia klubu oraz gorący doping wiernych kibiców, nie wystarczyły. Po zaciętym meczu Gryf Wejherowo przegrał na własnym boisku z Gryfem Słupsk 0:1. Było to...

2021-11-15 11:29:26

Wicelider IV ligi, GKS Gedania Gdańsk, pokazał Gryfowi jego miejsce w szeregu. W sobotnim meczu żółto-czarni przegrali wysoko na wyjeździe 0:3. Naszym piłkarzom ciężko było nawiązać wyrównaną grę.