CZYSZCZENIE KOLEKTORA

CZYSZCZENIE KOLEKTORA

W związku z koniecznością czyszczenia kolektora sanitarnego, mieszkańcy...
KASZUBSKI KOSMOS

KASZUBSKI KOSMOS

Inicjatywa stworzenia spektaklu o Kaszubszczyźnie z wolna nabiera realnych...
ZMIANA PRZEDŚWIĄTECZNA

ZMIANA PRZEDŚWIĄTECZNA

Na przedświąteczne zakupy dojedziesz autobusem. Miejski Zakład...
PODWYŻKA CEN BILETÓW

PODWYŻKA CEN BILETÓW

Od 12 grudnia 2021 r. wzrastają ceny biletów komunikacji kolejowej w...
REWITALIZACJA ŚRÓDMIEŚCIA

REWITALIZACJA ŚRÓDMIEŚCIA

W ramach projektu Rewitalizacja Śródmieścia Wejherowa powstało nowe...
7
Wtorek
Grudzień 2021
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Agaty, Dalii, Sobiesława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Policja

WŁAMYWACZE ZATRZYMANI

2021-11-19 09:24:18

Włamywali się do domów i okradali je. Zabierali wszystko co miało jakąś wartość i łatwo dawało się zabrać. Zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Odpowiedzą za kilkanaście kradzieży z włamaniem.

Od pewnego czasu na terenie naszego powiatu dochodziło nocą do włamań do domów prywatnych. W związku z tym policjanci prowadzili wzmożone działania mające na celu zapobieganie kolejnym włamaniom oraz zidentyfikowaniem i ujęciem sprawców. Działania głównie prowadzone były nocą.

Kilka dni temu dzielnicowi z komisariatu w Szemudzie, o godzinie 1:00 w nocy zauważyli samochód osobowy w którym znajdowały się dwie osoby. Z uwagi na nietypowe miejsce postoju oraz porę, postanowili wylegitymować pasażerów i skontrolować pojazd. Kiedy podchodzili do samochodu, kierowca rzucił się do ucieczki. Po krótkim pościgu został zatrzymany w sąsiednim polu. Pasażer samochodu został zatrzymany w pojeździe.

W trakcie legitymowania okazało się, że kierowca jest poszukiwany z powodu uchylania się od odbycia kary pozbawienia wolności. Przeszukując pojazd, policjanci natrafili m.in. na łomy, nóż, elektronarzędzia, przedmiot, który swoim wyglądem przypominał broń palną oraz inne pakunki, które najprawdopodobniej pochodziły z kradzieży.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Dalej sprawą zajęli się policjanci z Wydziału kryminalnego wejherowskiej komendy, którzy ustalili, że dwaj 31-latkowie z powiatu kartuskiego włamali się do 13 domów na terenie całego powiatu wejherowskiego.

Mężczyźni zostali już przesłuchani i usłyszeli trzynaście zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Jeden z mężczyzn trafił już do aresztu śledczego w celu odbycia kary pozbawienia wolności, ponieważ był poszukiwany. Wobec drugiego zastosowano dozór policji.

opr. qrator

foto: KPP WejherowoPrzeczytaj również
Lekarze przez kilka godzin walczyli o jej życie. Niestety, dziewczynka zmarła. 6-latka została śmiertelnie potrącona przez samochód dostawczy, gdy przechodziła przez jezdnię na przejściu dla...

2021-12-02 19:01:27

Sprawna akcja dzielnicowych ocaliła zycie niedoszłemu samobójcy. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych oraz zastosowaniu przez nich skutecznej reanimacji, mężczyzna próbujący się powiesić będzie...

2021-12-02 15:05:30

Zatrzymana na gorącym uczynku. 42-latka próbowała dokonaćzuchwałego oszustwa, które miało umozliwićjej zaciągnięcie pożyczki przy wykorzystaniu fałszywych danych osobowych. Teraz grozi jej do 8...

2021-11-30 10:57:05

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!