12
Agaty, Dalii, Sobiesława

THRILLER W KOŚCIERZYNIE

2021-11-22 15:15:22

Tytani Wejherowo postraszyli leadera i zmusili go do maksymalnego wysiłku. W meczu ze szczypiornistami KS Sokół Porcelana Lubiana, do ostatnich sekund spotkania ważył się jego wynik. Ostatecznie szczypiorniści Tytanów przegrali na wyjeździe różnicą jednej bramki 28:29.

W sobotę piłkarze ręczni KS Tytani Wejherowo stanęli przed wielkim wyzwaniem. W Kościerzynie mierzyli się z liderem I ligi, ekipą KS Sokół Porcelana Lubiana. Rywal żółto-czerwonych, jako jedyna drużyna tych rozgrywek, wygrał wszystkie swoje dotychczasowe mecze. Tytani nie byli faworytem spotkania ale jechali do Kościerzyny z mocnym postanowieniem zaskoczenia gospodarzy.

Początek spotkania zdawał się potwierdzać przedmeczowe przypuszczenia. To szczypiorniści Sokoła lepiej weszli w mecz i szybko wypracowali sobie kilku bramkową przewagę, której skutecznie bronili. Tytani starali się dotrzymywać kroku gospodarzom ale cały czas musieli gonić wynik. W 13. minucie pierwszej połowy żółto-czerwoni zniwelowali stratę do zaledwie jednej bramki (6:7) i wydawało się, że remis jest w zasięgu ręki. W odpowiedzi Sokół ponownie odskoczył na 2-3 trafienia, kontrolując przebieg meczu. Pomimo wyrównanej walki to gospodarze byli skuteczniejsi i pod koniec połowy zaczęli zwiększać przewagę. W samej końcówce Tytanom udało się nieco odrobić stratę i na przerwę wejherowianie schodzili przegrywając 13:17.

Początek drugiej połowy to koncert gry Tytanów. Prze pierwsze 10 minut nie pozwolili ekipie Sokoła rzucić nawet jednej bramki, a sami w tym czasie pięć razy trafili do siatki i wyszli na prowadzenie 18:17. W końcu gospodarze się przełamali i na parkiecie rozgorzała bezpardonowa walka. Przez kolejne minuty wynik oscylował wokół remisu albo to nasza drużyna minimalnie prowadziła. Teraz to Sokół musiał gonić wynik i pilnować, aby żółto-czerwoni nie odskoczyli. W 47. minucie meczu Tytani osiągnęli trzypunktową przewagę (24:21) i pojawiła się realna szansa na sprawienie niespodzianki na boisku lidera. Gospodarze nie poddawali się jednak i na 5 minut przed końcem meczu udało im się doprowadzić do remisu (26:26). Końcówka spotkania to prawdziwy thriller. Drużyny na przemian trafiały do siatki i w ostatnią minutę meczu weszły z remisem 28:28. Szczęście dopisało gospodarzom i to oni oddali ostatni celny rzut w meczu, wygrywając z Tytanami różnicą zaledwie jednej bramki.

W 8. kolejce spotkań I ligi piłki ręcznej, w sobotę 20 listopada, Tytani Wejherowo ulegli na wyjeździe Sokołowi Porcelana Lubiana Kościerzyna 28:29 (13:17), po niezwykle zaciętym i wyrównanym spotkaniu. Nasi szczypiorniści pokazali zaciętość, konsekwencję i zaangażowanie w grę aż do końcowego gwizdka. Wygrana była bardzo blisko, jednak tym razem szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sokoła.

Żółto-czerwoni zaprezentowali jednak znakomitą formę, która pozwala im realnie myśleć o pokonaniu każdej drużyny z którą przyjdzie im się zmierzyć. Szansa na powetowanie sobie porażki z liderem nadarzy się juz w najbliższa niedzielę, kiedy to do Wejherowa przyjadą szczypiorniści USAR Kwidzyn.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

Zwycięstwo uciekło w ostatnich sekundach. Strata w ataku okazała się brzemienna w skutkach. Tytani Wejherowo przegrywają jednym punktem z USAR-em Kwidzyn w meczu I ligi piłki ręcznej. Mecz kończy...

2021-11-29 10:30:52

W hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie zakończyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w Piłce Ręcznej. W zawodach uczestniczyły drużyny męskie i kobiece, reprezentujące...

2021-11-26 10:22:19

Znakomity mecz piłkarzy ręcznych KS Tytani Wejherowo, w sobotnim meczu I ligi. Żółto-czerwoni odnieśli piąte zwycięstwo w sezonie, pewnie pokonując we własnej hali SMS ZPRP II Płock 33:26.