123456
Fabioli, Miły, Sebastiana

FATALNE OSTATNIE SEKUNDY

2021-11-29 10:30:52

Zwycięstwo uciekło w ostatnich sekundach. Strata w ataku okazała się brzemienna w skutkach. Tytani Wejherowo przegrywają jednym punktem z USAR-em Kwidzyn w meczu I ligi piłki ręcznej. Mecz kończy się wynikiem 26:27.

Niedzielny mecz dostarczył kibicom w Wejherowie wielu emocji. Obie ekipy znają się bardzo dobrze i zawsze toczyły zacięte mecze. W niedzielę było tak samo.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Przez większość czasu gra toczyła się bramka za bramkę. Żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie przewagi. Prowadzenie często się zmieniało. Tytani i USAR walczyli zaciekle, a na przerwę to goście schodzili z jedno bramkowym prowadzeniem.

Druga połowa to dalszy ciąg walki na całym boisku, z tym że to Tytani zaczęli miećprzewagę. Powoli nasza drużyna zaczęła powiększać różnicę bramkową. Momentami wynosiła ona trzy bramki. W tym fragmencie drugiej połowy Tytani wyraźnie dominowali. Niestety trwało to do 45. minuty meczu. Wtedy to nasza drużyna złapała zadyszkę i przez kolejnych pięć minut nie trafiła do siatki USAR-u Kościerzyna. Goście natomiast zanotowali cztery z rzędu trafienia, co pozwoliło im wyjść na jedno bramkowe prowadzenie 22:21. Na szczęście Tytani niesieni dopingiem wreszcie przełamali swoją niemoc i walka znowu rozgorzała na całego. W ostatnich minutach oba zespoły rzucały celne, a wynik oscylował wokół remisu. Gdy na minutę przed końcem spotkania Tytani wyszli na prowadzenie, wydawało się, że zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki. Niestety, w ostatnich kilkudziesięciu sekundach USAR najpierw wyrównał, a potem przechwycił piłkę ostatniej akcji Tytanów i skutecznie wykończył kontrę. Mecz zakończył się jedno bramkową porażą żółto-czerwonych.

W 9. kolejce spotkań I ligi piłki ręcznej, w niedzielę 28 listopada Tytani Wejherowo ulegli na własnym boisku zespołowi USAR Kwidzyn 26:27 (12:13). Nasza drużyna z dorobkiem 15 punktów pozostaje na czwartym miejscu w lidze.

opr. qrator

W zaległym meczu I ligi piłki ręcznej grupy A, po szalenie zaciętym spotkaniu, Tytani wygrali na wyjeździe ze Szczypiorniakiem Olsztyn, po serii rzutów karnych 4:3 – w regularnym czasie gry był...

2021-12-19 21:16:50

Wprawdzie I runda sezonu I ligi piłki ręcznej zakończyła się w miniony weekend, to przed Tytanami pozostał jeden zaległy mecz, który rozegrają w najbliższą sobotę w Olsztynie. Nasi szczypiorniści...

2021-12-16 10:46:27

Prowadzenie od początku meczu aż do końca i okazałe zwycięstwo. W meczu I ligi piłki ręcznej Tytani Wejherowo pokonali we własnej hali SMS ZPRP II Kwidzyn 34:24. Był to ostatni mecz w tym roku.