SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA

SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA

Wejherowo i Reda postanowiły wspólnie powołać do życia nowy podmiot...
NOWE INWESTYCJE KOMUNALNE

NOWE INWESTYCJE KOMUNALNE

Po wielu latach posuchy inwestycyjnej miasto Wejherowo przystąpi do budowy...
DUŻO WYKROCZEŃ

DUŻO WYKROCZEŃ

Pracowity weekend wejherowskiej drogówki. W ramach policyjnej akcji...
POMOC DLA PRZEDSZKOLI

POMOC DLA PRZEDSZKOLI

Dzięki wsparciu funduszy europejskich w województwie pomorskim zwiększy...
ZŁODZIEJ KABLI

ZŁODZIEJ KABLI

Mężczyzna podejrzany o kradzież przewodów elektrycznych został zatrzymany...
20
Czwartek
Styczeń 2022
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Fabioli, Miły, Sebastiana
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

KASZUBSKI KOSMOS

2021-12-06 10:15:00

Inicjatywa stworzenia spektaklu o Kaszubszczyźnie z wolna nabiera realnych kształtów. Na zakończenie pierwszego etapu prac obędzie się publiczne czytanie pierwszej wersji scenariusza oraz sceno rysu spektaklu, który nosić będzie tytuł "Kaszubski kosmos". Organizatorzy zachęcają do wyrażania własnych opinii i zgłaszania pomysłów.

Fundacja Pomysłodalnia zaprasza na czytanie pierwszej wersji scenariusza i prezentację scenorysu spektaklu "Kaszubski kosmos" w ramach projektu "Téater Kaszëbë: przërëchtowanié / Teatr Kaszuby: przygotowanie".

Na projekt składa się ciąg działań (rozmowy, konsultacje, kwerendy muzealne i etnograficzne, research internetowy), które w I etapie mają doprowadzają do finału w postaci publicznego czytania performatywnego+ (czytanie, wizualizacja, debata), które jest niezbędne przy tak nietypowym projekcie (ukazanie kaszubskości w kwalifikowanym artystycznie spektaklu/widowisku teatralnym w konwencji nowego teatru).

Chcesz mieć wpływ na ostateczny kształt spektaklu o Kaszubszczyźnie? Co powinno się w nim znaleźć koniecznie? Przyjdź i zabierz głos podczas czytania performatywnego:

  • 8 grudnia (środa) o godzinie 18:00 w Stacja Kultura w Rumi, ul. starowiejska 2,
  • 9 grudnia (czwartek) o godzinie 18:00 w Książnicy Gerarda Labudy w Wejherowie, ul. Zamkowa 2a.

Czytanie per formatywne jest formą pośrednią między zwykłym czytaniem, a pełnoprawnym spektaklem. Jest to taka próba szybkiego odczytania emocji, a zarazem unikatowy pokaz pracy aktora z tekstem, który pokazuje nieco teatralnych kulis. Pozwala aktorom na improwizację i spontaniczność. Jest to także swego rodzaju forma konsultacji i analizy powstającej sztuki teatralnej, dzięki której wszyscy zainteresowani będą mogli mieć wpływ na ostateczny kształt spektaklu.

"Kaszubski kosmos" to artystyczne widowisko, do którego będą zaproszeni artyści kaszubscy i pomorscy z różnych miejsc i dziedzin. Widowisko, które z jednej strony będzie wizytówką naszego regionu, a z drugiej będzie miało wymiar artystyczny uprawniający do obecności na przeglądach oraz festiwalach teatralnych i kulturowych także poza Kaszubszczyzną. Projekt został rozłożony na dwa etapy. Pierwszy, w roku 2021, to przygotowanie, które obejmuje: szerokie konsultacje na całej Kaszubszczyźnie i głęboki research tematyczny, stworzenie na tej bazie scenariusza i scenorysu (scenariusza obrazkowego), publiczne przedstawienie efektu prac w postaci otwartego czytania performatywnego z prezentacją wizualizacji i spotkaniem/debatą po prezentacji. Drugi etap to produkcja i prezentacja wieloobsadowego spektaklu plenerowego (planowany termin premiery: lipiec-wrzesień 2022 r.).

qratorPrzeczytaj również
W ramach współpracy Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie z Akademią im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w najbliższą środę odbędzie kolejny koncert z cyklu "Akademia w...

2022-01-10 14:19:37

W galerii Filharmonii Kaszubskiej dostępna będzie wystawa ceramiki artystycznej absolwentów Wydziału Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Wydziału Rzeźby i Intermediów Akademii...

2022-01-09 11:53:14

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zaprasza do zwiedzania pierwszej w tym roku nowej wystawy czasowej, której wernisaż odbędzie się w najbliższą sobotę.

2022-01-05 11:13:38

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!