12345
Bazylego, Bernardyna, Krystyny

ZWYCIĘSTWO RODZIŁO SIĘ W BÓLACH

2021-12-19 21:16:50

W zaległym meczu I ligi piłki ręcznej grupy A, po szalenie zaciętym spotkaniu, Tytani wygrali na wyjeździe ze Szczypiorniakiem Olsztyn, po serii rzutów karnych 4:3 – w regularnym czasie gry był remis 31:31. Dwa punkty trafiają na konto żółto-czerwonych.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla naszej drużyny, która bardzo szybko odskoczyła na czterobramkowe prowadzenie. Gospodarze byli zaskoczeni takim obrotem sprawy i gra wyraźnie im się nie kleiła. Tytani konsekwentnie prowadzili swoją grę, wykorzystywali błędy Szczypiorniaka i sukcesywnie powiększali przewagę. Sięgnęła ona aż siedmiu bramek. Dopiero w ostatnich minutach pierwszej połowy gospodarze złapali swój rytm i rozpoczęli pogoń za Tytanami. Bardzo powoli udawało im się zmniejszać stratę. Na przerwę Tytani schodzili z prowadzeniem 18:14.

Druga połowa to znacznie lepsza gra Szczypiorniaka. Gospodarze mozolnie odrabiali straty i udało im się dojść Tytanów na różnicę jednej bramki (22:21). W tym momencie nasi zawodnicy włączyli wyższy bieg i ponownie odskoczyli na bezpieczną różnicę czterech bramek. Gdy wydawało się, że Tytani mają pełną kontrolę nad przebiegiem meczu, gospodarze rozpoczęli odrabianie strat. Na minutę przed końcem nasz drużyna prowadziła jeszcze dwoma bramkami. Niestety ostatnie kilkadziesiąt sekund to dwa rzuty karne podyktowane dla gospodarzy, którzy wykorzystali nadarzającą się okazję i doprowadzili do remisu 31:31. To oznaczało, że o wyłonieniu zwycięzcy zadecyduje seria rzutów karnych.

Z początku szala szczęścia przechylała się na stronę Szczypiorniaka, który wykorzysta swoje trzy pierwsze rzuty, równocześnie broniąc jeden z rzutów Tytanów. Na szczęście ostatnie dwa rzuty nasi zawodnicy wykorzystali, a zawiedli dwaj gracze z Olsztyna. To oznaczało, że po serii rzutów karnych Tytani zwyciężyli 4:3.

W zaległym meczu I ligi piłki ręcznej, w sobotę 18 grudnia, Tytani Wejherowo pokonali po serii rzutów karnych Szczypiorniaka Olsztyn 4:3 (31:31, 18:14). Dwa punkty pojechały do Wejherowa. Tytani, z dorobkiem siedmiu zwycięstw umocnili się na czwartym miejscu w tabeli. Start drugiej rundy (rewanżowej) I ligi piłki ręcznej rozpocznie się w ostatni weekend stycznia 2022 roku.

Przegraną w meczu wyjazdowym z SMS ZPRP II Kwidzyn kończą szczypiorniści KS Tytani Wejherowo obecny sezon rozgrywek I ligi piłki ręcznej. Niezależnie od wyniku ostatniego spotkania, nasza drużyna...

2022-05-16 11:43:09

Po twardym i zaciętym boju szczypiorniści KS Tytani Wejherowo zwyciężają na wyjeździe po serii rzutów karnych USAR Kwidzyn 6:5. W regulaminowym czasie gry był remis 28:28.