PANIE POKAZAŁY KLASĘ

PANIE POKAZAŁY KLASĘ

Ostatni weekend był bardzo owocny dla naszych kickboxerek, które na dwóch...
TYTANI ROZPOCZĘLI ROZGRYWKI

TYTANI ROZPOCZĘLI ROZGRYWKI

Od przegranej rozpoczęli sezon 2021/2022 szczypiorniści KS Tytani...
BIEGANIE I POMAGANIE

BIEGANIE I POMAGANIE

W niedzielę w Bolszewie odbyła się charytatywna impreza sportowa, której...
ZLOT TURYSTÓW SENIORÓW

ZLOT TURYSTÓW SENIORÓW

Po raz ósmy odbył się w Wejherowie Zlot Turystów Seniorów. Impreza odbywa...
OBOWIĄZKOWA DERATYZACJA

OBOWIĄZKOWA DERATYZACJA

Zgodnie z postanowieniami r egulaminu utrzymania czystości i porządku na...
21
Wtorek
Wrzesień 2021
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

"SOBIESKI" MA AULĘ - FOTOREPORTAŻ

2015-04-15 20:01:09

W poniedziałek w ZSP nr 1 w Wejherowie miała miejsce radosna uroczystość. Oficjalnie przekazano do użytkowania wielofunkcyjną aulę.

13 kwietnia będzie z pewnością radosną datą dla byłych i obecnych uczniów "Sobieskiego". Jest to też wielki dzień dla całej kadry nauczycielskiej. Tego dnia, w obecności dyrekcji i grona nauczycielskiego, w obecności licznych przedstawicieli władz lokalnych, radnych miejskich i powiatowych oraz przedstawicieli organizacji samorządowych, dyrektorów szkół i placówek oświatowych, a także przy udziale przedstawicieli wykonawców oraz pośród licznie zgromadzonych uczniów, dokonano uroczystego otwarcia nowej, wielofunkcyjnej i multimedialnej auli. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w całej swojej historii nigdy tego typu pomieszczenia nie posiadał.

Przybyli między innymi Poseł na Sejm RP Jerzy Budnik, Starosta Powiatu Gabriela Lisius, Przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Czarnecki, Prezydent Miasta Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, Przewodniczący Rady Miasta Bogdan Tokłowicz.

Dziękuję wszystkim, którzy doprowadzili do tego że przekazano pieniądze na budowę auli a w szczególności trzem panom. Pierwszy z nich, który wyprosił pieniądze z Rady Powiatu, drugi który namawiał go do tego, a trzeci który to wszystko podpisał: Jan Domański, Mirosław Lademann i Józef Reszke – powiedziała dyrektor ZSP nr 1 Bożena Conradi.

Uroczystego przecięcia wstęgi i symbolicznego przekazania auli do użytkowania dokonała dyrektor ZSP nr 1 Bożena Conradi wraz z Starosta Powiatu Gabrielą Lisius i przedstawicielką braci uczniowskiej. Poświęcenia auli dokonał ks. Adam Meger.

Marzenie o własnej auli stało się realne w związku z przejęciem zadania prowadzenia szkoły przez samorząd Powiatu Wejherowskiego – powiedziała Gabriela Lisiusbudynek liceum ogólnokształcącego otwarty w 1965 roku, był na owe czasy nowoczesny i przestronny. Jednak już wówczas, a z biegiem lat co raz usilniej dawał się w nim odczuwać brak pomieszczenia które skupiałoby oficjalne życie szkoły oraz miejscem prezentacji umiejętności intelektualnych uczniów, zwłaszcza tych teatralnych i artystycznych. Miejscem takim w klasycznym kształceniu jest właśnie aula szkolna.

Swojego wzruszenia i radości nie krył poseł Jerzy Budnik, absolwent "Sobieskiego". W krótkiej mowie do młodzieży pogratulował im wspaniałego nabytku, dzieląc się przy okazji swoimi uczniowskimi wspomnieniami. Jednocześnie poddał pod rozwagę aby auli nadać imię prof. Adama Luterka.

Gratulacje pani dyrektor złożyli także Prezydent Krzysztof Hildebrandt oraz przewodniczący Rady Miasta Bogdan Tokłowicz, którzy oprócz kwiatów przekazali na ręce Bożeny Conradi zestaw mikrofonowy, z dedykacją aby jak najczęściej był używany przez szkolną młodzież.

Po części oficjalnej wszyscy zgromadzeni mogli poznać wszystkie walory wizualne, akustyczne i sceniczne auli. Gościom zaprezentowano krótką projekcję filmową o historii szkoły i kulisach budowy auli. Młodzież ZSP nr 1 działająca w licznych kołach artystycznych i sportowo-tanecznych zaprezentowała program artystyczny dla ciała i ducha.

W tak uroczystym dniu nie mogło zabraknąć wybitnych absolwentów "Sobieskiego" którzy swoimi występami artystycznymi uświetnili to wydarzenie. Wystąpili między innymi: Kinga Bobkowska, Anna Rocławska, Tomasz Chyła i Artur Sychowski – ZDJĘCIA W GALERII POD ARTYKUŁEM.

Koszt inwestycji zamknął się kwotą blisko 2 mln. złotych. Prace trwały od maja 2014 roku do kwietnia 2015. Powierzchnia użytkowa to prawie 800 m2, kubatura blisko 3.000 m3, z 243 miejscami siedzącymi. Budowę wykonało konsorcjum firm: RAMEX i RAMEX BIS.

Aula posiada przestronną scenę z funkcjonalnym zapleczem dostosowaną zarówno do prezentacji scenicznych jak i filmowych. Posiada pełną infrastrukturę techniczną i sanitarną, "inteligentny" system wizyjny i nagłośnienie, zautomatyzowaną klimatyzacje oraz system zaciemnienia.

Bez wątpienia był to wielki dzień dla szkoły. Aula z pewnością będzie wykorzystywana na wiele sposobów. Wreszcie ZSP nr 1 ma zaplecze z prawdziwego zdarzenia, a młodzież na pewno nie pozwoli aby aula stała pusta.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
W ostatnim dniu sierpnia, podczas skromnej uroczystości w Starostwie Powiatowym, odbyło się uroczyste ślubowanie i wręczenie aktów mianowania nauczycielom.

2021-09-02 12:03:29

Kolejny rocznik zakończył studia. W piątek blisko 40. absolwentów odebrało dyplomy ukończenia studiów socjologicznych. Na uroczystym wręczeniu dyplomów obecni byli Starosta Powiatu Puckiego...

2021-07-17 18:19:33

Uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Wejherowie wywalczyli tytuł Mistrzów Świata w międzynarodowym finale konkursu Odysei Umysłu, który zakończył się na...

2021-06-01 08:42:10

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!