ROADPOL SAFETY DAYS

ROADPOL SAFETY DAYS

Równolegle z Europejskim Tygodniem Mobilności, we wszystkich krajach...
V WEJHER CROSS GAMES

V WEJHER CROSS GAMES

Po raz piąty do Wejherowa przyjadą atleci, którzy wezmą udział w zawodach...
PRZYSTAŃ KAJAKOWA JUŻ DZIAŁA

PRZYSTAŃ KAJAKOWA JUŻ DZIAŁA

Po blisko dwóch latach od pozyskania dofinansowania, przystań kajakowa na...
NOWY RADIOWÓZ

NOWY RADIOWÓZ

Wejherowska drogówka otrzymała nowy pojazd służbowy. Od dziś na wyposażeniu...
TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU

TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO...

Rusza Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji...
18
Sobota
Wrzesień 2021
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Ireny, Irminy, Stanisława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

SPOTKANIE Z ALINĄ KIETRYS

2015-04-16 08:33:07

We wtorek 14 kwietnia gościem Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej była dziennikarka Alina Kietrys, która promowała książkę swojego autorstwa.

Książka nosi tytuł "Niespokojni. Bohaterowie XX wieku" i opowiada o losach kilku Polaków tworzących naszą historię. Można w tej lekturze znaleźć interesujące informacje o takich znanych osobistościach jak Jacek Kuroń, Jan Karski, Kazimierz Moczarski, Stefan Kisielewski, Marian Kołodziej. Postacie te stały się inspiracją dla wielu ludzi. To oni działali i żyli według własnych przekonań, norm i wartości, uważając je za najlepsze. Alina Kietrys w swoim dziele dokonała udanego zabiegu, opisuje bohaterów książki tak, jak widzieli ich bliskie im osoby: rodzina, współpracownicy.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 18:00. Alina Kietrys opowiadała nie tylko o książce, ale także o swoich przemyśleniach i refleksjach związanych z własnym życiem oraz działalnością dziennikarską. Były to bardzo ciekawe spostrzeżenia przybliżające kulisy funkcjonowania radia czy teatru.

Autorka "Niespokojnych" jest nie tylko dziennikarką, ale też publicystką i nauczycielem akademickim. Związana była z takimi mediami jak "Radio Gdańsk", "Głos Wybrzeża" i "Redakcja Publicystyki Kulturalnej i Programów Artystycznych Gdańskiego Ośrodka Telewizyjnego".

Uczestnicy spotkania z Aliną Kietrys wyszli bogatsi o wiedze i ciekawostki dotyczące życia kulturalnego w Polsce. Wieczór z autorką poprowadził pracownik Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, Piotr Schmandt.

MatodyPrzeczytaj również
Wejherowska drogówka otrzymała nowy pojazd służbowy. Od dziś na wyposażeniu Komendy Powiatowej Policji jest volkswagen crafter, który wykorzystywany będzie do interwencji i obsługi podczas...

2021-09-16 15:02:42

Po blisko dwóch latach od pozyskania dofinansowania, przystań kajakowa na rzece Redzie w Wejherowie została oddana do użytku. Od wczoraj kajakarze, miłośnicy sportów wodnych oraz wszyscy...

2021-09-17 09:39:06

Powiatowy Urząd Pracy zmienia zasady obsługi klientów. Po okresie pandemicznego zamknięcia, podczas której kontakt odbywał się praktycznie wyłącznie kanałami zdalnymi, ponownie będzie można...

2021-09-14 11:45:08

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!