UWAGA KIEROWCY

UWAGA KIEROWCY

Budowa bezkolizyjnego drogowego Węzła Zryw postępuje i już za kilka dni...
ROWEROWY MAJ – PODSUMOWANIE

ROWEROWY MAJ – PODSUMOWANIE

Wejherowscy uczniowie bardzo chętnie i bardzo licznie wzięli udział w...
SUKCESY MŁODYCH KICKBOXEREK

SUKCESY MŁODYCH KICKBOXEREK

Udany start naszych najmłodszych kickboxerów i kickboxerek. Na...
DZIEJE KASZUBÓW

DZIEJE KASZUBÓW

Po krótkiej historii Wejherowa przyszedł czas na krótką historię Kaszub....
PIKNIK Z TYTANAMI

PIKNIK Z TYTANAMI

W niedzielę 4 czerwca, w Centrum Sportu Tytani, przy ul. Kochanowskiego 14,...
7
Środa
Czerwiec 2023
Loading...
Poprzedni Czerwiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Ariadny, Jarosława, Roberta
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

NOC MUZEÓW - FOTO

2022-05-17 09:27:56

Po dwuletniej przerwie wywołanej pandemią, Noc Muzeów ponownie zachęciła całe rodziny do wieczornego spacerowania i zwiedzania. Atrakcji było wiele, dlatego nikt się nie nudził.

Wiele ciekawych rzeczy działo się w ratuszu. Okolicznościową wystawę przygotowało Wejherowskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie. Tradycyjnie, udostępniony został dla gości gabinet prezydenta miasta, w którym można było się spotkać z prezydentem Krzysztofem Hildebrandtem i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Udostępniona zwiedzającym została sala historyczna "Wejherowo okresu międzywojennego", a w sali nr 15 przygotowana została wystawa rzeźb Artura Szołdry. Oglądać można było także makiety Kalwarii i centrum miasta. Wiele działo się również na rynku, gdzie można było obejrzeć zabytkowe pojazdy, skorzystaćz fotobudki, a później nacieszyć oczy pokazem fireshow.

W Noc Muzeów można było bezpłatnie, z przewodnikiem, zwiedzać Kalwarię Wejherowską oraz zajrzeć do udostępnionych przez franciszkanów krypt kościoła pw. św. Anny, w których m.in. złożone są szczątki założyciela miasta oraz jego rodziny.

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie przygotowało rozliczne atrakcje i niespodzianki pod hasłem: "Durzę się w mindurze". Goście mieli okazję m.in. zapoznać się z wystawami stałymi oraz czasowymi zorganizowanymi w Pałacu i Książnicy prof. Gerarda Labudy oraz wziąć udział w grze muzealnej "Daj sobie przybić PIeczĄTKĘ!".

Podczas Nocy Muzeów, Wejherowska Wspólnota Pokoleń udostępniła do zwiedzania swoją ekspozycję, która znajduje się w budynku parafii pw. Trójcy Świętej, przy ul. Kościuszki 2. Można było obejrzeć pamiątki z czasów Solidarności, a także wystawę poświęconą zbrodni katyńskiej i żołnierzom wyklętym.

qratorPrzeczytaj również
Aż dwa okrągłe jubileusze święciła Społeczna Szkołą Podstawowa nr 1 w Wejherowie. W minioną sobotę na boisku szkolnym zorganizowano festyn z okazji 30-lecia działalności szkoły oraz 10-lecia...

2023-06-04 21:03:58

W niedzielę 4 czerwca, w Centrum Sportu Tytani, przy ul. Kochanowskiego 14, odbył się tradycyjny Piknik z Tytanami. Impreza odbywa się po zakończeniu sezonu ligowego naszej drużyny piłkarzy...

2023-06-05 11:51:22

W najbliższą niedzielę odbędzie się tradycyjne zakończenie i podsumowanie sezonu ligowej piłki ręcznej, na które zaprasza KS Tytani Wejherowo. Spotkanie będzie mieć formę pikniku rodzinnego.

2023-06-01 10:11:28

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!