WAKACJE W MUZEUM

WAKACJE W MUZEUM

Dwa wakacyjne turnusy dla najmłodszych dzieci przygotowało Muzeum...
DROGÓWKA PRACUJE

DROGÓWKA PRACUJE

Minął pierwszy wakacyjny weekend i pierwszy weekend wzmożonych wyjazdów i...
ŚWIĘTO BATALIONU

ŚWIĘTO BATALIONU

W czerwcu, tradycyjnie organizowane są uroczystości Święta 18 Wojskowego...
VII BIEG SUPERBOHATERÓW

VII BIEG SUPERBOHATERÓW

Upał nie był im straszny. Kilkaset osób wzięło udział w sobotnim VII Biegu...
KONSULTACJE SPOŁECZNE

KONSULTACJE SPOŁECZNE

Chcesz mieć wpływ na to, jak zmieniać się będzie Wejherowo? Widzisz szanse...
29
Środa
Czerwiec 2022
Loading...
Poprzedni Czerwiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Pawła, Piotra, Salomei
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

NOC MUZEÓW - FOTO

2022-05-17 09:27:56

Po dwuletniej przerwie wywołanej pandemią, Noc Muzeów ponownie zachęciła całe rodziny do wieczornego spacerowania i zwiedzania. Atrakcji było wiele, dlatego nikt się nie nudził.

Wiele ciekawych rzeczy działo się w ratuszu. Okolicznościową wystawę przygotowało Wejherowskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie. Tradycyjnie, udostępniony został dla gości gabinet prezydenta miasta, w którym można było się spotkać z prezydentem Krzysztofem Hildebrandtem i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Udostępniona zwiedzającym została sala historyczna "Wejherowo okresu międzywojennego", a w sali nr 15 przygotowana została wystawa rzeźb Artura Szołdry. Oglądać można było także makiety Kalwarii i centrum miasta. Wiele działo się również na rynku, gdzie można było obejrzeć zabytkowe pojazdy, skorzystaćz fotobudki, a później nacieszyć oczy pokazem fireshow.

W Noc Muzeów można było bezpłatnie, z przewodnikiem, zwiedzać Kalwarię Wejherowską oraz zajrzeć do udostępnionych przez franciszkanów krypt kościoła pw. św. Anny, w których m.in. złożone są szczątki założyciela miasta oraz jego rodziny.

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie przygotowało rozliczne atrakcje i niespodzianki pod hasłem: "Durzę się w mindurze". Goście mieli okazję m.in. zapoznać się z wystawami stałymi oraz czasowymi zorganizowanymi w Pałacu i Książnicy prof. Gerarda Labudy oraz wziąć udział w grze muzealnej "Daj sobie przybić PIeczĄTKĘ!".

Podczas Nocy Muzeów, Wejherowska Wspólnota Pokoleń udostępniła do zwiedzania swoją ekspozycję, która znajduje się w budynku parafii pw. Trójcy Świętej, przy ul. Kościuszki 2. Można było obejrzeć pamiątki z czasów Solidarności, a także wystawę poświęconą zbrodni katyńskiej i żołnierzom wyklętym.

qratorPrzeczytaj również
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie przygotowało wystawy pokonkursowe haftu oraz złotogłowia kaszubskiego. We czwartek 30 czerwca odbędzie się wernisaż wystawy.

2022-06-22 08:12:29

Wakacje rozpoczynamy rodzinnym piknikiem. W najbliższą sobotę na parkingu przy budynku Działu Edukacji Przyrodniczej WZNK w Wejherowie, przy ul. św. Jacka 19, odbędzie się Piknik Edukacyjny.

2022-06-24 14:55:56

W ramach XXIII Kaszubskich Warsztatów Akordeonowych odbędzie się recital fińskiego akordeonisty Mikko Luomy. Koncert odbędzie się we wtorek 28 czerwca w siedzibie Muzeum piśmiennictwa i Muzyki...

2022-06-24 14:16:32

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!