WAKACJE W MUZEUM

WAKACJE W MUZEUM

Dwa wakacyjne turnusy dla najmłodszych dzieci przygotowało Muzeum...
DROGÓWKA PRACUJE

DROGÓWKA PRACUJE

Minął pierwszy wakacyjny weekend i pierwszy weekend wzmożonych wyjazdów i...
ŚWIĘTO BATALIONU

ŚWIĘTO BATALIONU

W czerwcu, tradycyjnie organizowane są uroczystości Święta 18 Wojskowego...
VII BIEG SUPERBOHATERÓW

VII BIEG SUPERBOHATERÓW

Upał nie był im straszny. Kilkaset osób wzięło udział w sobotnim VII Biegu...
KONSULTACJE SPOŁECZNE

KONSULTACJE SPOŁECZNE

Chcesz mieć wpływ na to, jak zmieniać się będzie Wejherowo? Widzisz szanse...
28
Wtorek
Czerwiec 2022
Loading...
Poprzedni Czerwiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Florentyny, Ligii, Leona
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

SUKCESY MŁODYCH KICKBOXERÓW

2022-06-06 14:02:23

Rośnie nam młode pokolenie wojowników. W miniony weekend w Bałtowie odbyły się Mistrzostwa Polski kadetów oraz dzieci w kickboxingu. Nasza drużyna, składająca się z zawodników i zawodniczek Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz KTS-K GOSRiT Luzino, wywalczyła aż 12 medali.

Zawody odbywały się w dniach 3 – 5 czerwca br. w Bałtowie, na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Wzięli w nich udział reprezentanci czołowych Polskich klubów kickboxerskich. Wśród nich nie mogło zabrakną naszych reprezentantów. Wspólna, dziesięcioosobowa drużyna składająca się z zawodników i zawodniczek Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz KTS-K GOSRiT Luzino osiągnęła znakomite rezultaty.

W Bałtowie rozegrano dwa turnieje o randze mistrzowskiej: Mistrzostwa Polski kadetów starszych i młodszych w formułach pointfighting i light contact oraz Mistrzostwa Polski dzieci „Jurassic Warriors IV” w formule pointfighting.

Nasza drużyna wraca do domu z aż dwunastoma medalami – 1 złoty, 3 srebrne i 8 brązowych.

Wielką klasę pokazała Agata Drewa (KTS-K GOSRiT Luzino), która w rywalizacji kadetek młodszych, w kategorii wagowej do 42 kg w formule light contact zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski, do którego w formule pointfighting dołożyła jeszcze brązowy medal za trzecie miejsce.

Znakomicie prezentował się także Konrad Lenczewski (KTS-K GOSRiT Luzino). W rywalizacji kadetów młodszych, w kategorii wagowej do 52 kg został podwójnym Wicemistrzem Polski, zdobywając srebro zarówno w formule pointfighting, jak i light contact. Kolejny srebrny medal dla naszej reprezentacji i tytuł Wicemistrzyni Polski wywalczyła Aleksandra Lenczewska (KTS-K GOSRiT Luzino), która wśród dziewczynek w kategorii wagowej do 36 kg zajęła drugie miejsce w formule pointfighting.

Dwa medale brązowe wywalczyła Julia Drewa (KTS-K GOSRiT Luzino). W rywalizacji kadetek starszych w kategorii wagowej powyżej 65 kg w formule lightcontact i pointfighting dwukrotnie kończyła rywalizację na trzecich miejscach. Taka sama sztuka udała się Magdalenie Tempskiej (KTS-K GOSRiT Luzino) w rywalizacji kadetek starszych w kategorii wagowej do 46 kg, która zarówno w formule pointfighting jak i light contact także zakończyła turniej z brązowymi medalami za trzecie miejsce.

Medale brązowe, za zajęcie trzeciego miejsca zdobyły: Zuzanna Tempska (KTS-K GOSRiT Luzino) – dziewczynki, kategoria wagowa do 27 kg w formule pointfighting, Oliwia Noetzel (Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe) – kadetki starsze, kategoria wagowa do 55 w formule pointfighting oraz Wiktoria Klanczkowska (Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe) – kadetki starsze, kategoria wagowa do 60 kg w formule pointfighting.

Poza strefą medalową uplasowały się: Anna Klas (KTS-K GOSRiT Luzino) – kadetki starsze kategoria wagowa do 55 kg w formule light contact oraz Sebastian Tempski (KTS-K GOSRiT Luzino) – kadeci młodsi kategoria wagowa do 47 kg w formule pointfighting, Agata Krzebietke (Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe) - kadetki starsze kategoria wagowa do 50 kg w formule light contact i pointfighting.

Wszystkim naszym młodym zawodnikom gratulujemy, i życzymy kolejnych udanych walk oraz zdobywania kolejnych trofeów.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto:FB.sportwejherowoPrzeczytaj również
To było prawdziwe święto krajowego kickboxingu. Do Zawiercia przybyło ponad 1.000 zawodników i zawodniczek, którzy startowali aż w trzech turniejach rangi Mistrzostw Polski. Nasi reprezentanci,...

2022-05-31 13:34:46

Od czwartku do niedzieli (26-29 maja) w Bolszewie odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorek w boksie. Na ringu oglądaliśmy zmagania w 12 kategoriach wagowych. Wśród zawodniczek mieliśmy dwie swoje...

2022-05-30 12:17:12

Duża ogólnopolska impreza ponownie zagości w Bolszewie. Już za dwa tygodnie, w hali sportowej przy ul. Leśnej odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorek w Boksie. O trofea walczyć będą najlepsze...

2022-05-13 09:13:35

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!