WAKACJE W MUZEUM

WAKACJE W MUZEUM

Dwa wakacyjne turnusy dla najmłodszych dzieci przygotowało Muzeum...
DROGÓWKA PRACUJE

DROGÓWKA PRACUJE

Minął pierwszy wakacyjny weekend i pierwszy weekend wzmożonych wyjazdów i...
ŚWIĘTO BATALIONU

ŚWIĘTO BATALIONU

W czerwcu, tradycyjnie organizowane są uroczystości Święta 18 Wojskowego...
VII BIEG SUPERBOHATERÓW

VII BIEG SUPERBOHATERÓW

Upał nie był im straszny. Kilkaset osób wzięło udział w sobotnim VII Biegu...
KONSULTACJE SPOŁECZNE

KONSULTACJE SPOŁECZNE

Chcesz mieć wpływ na to, jak zmieniać się będzie Wejherowo? Widzisz szanse...
29
Środa
Czerwiec 2022
Loading...
Poprzedni Czerwiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Pawła, Piotra, Salomei
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Policja

OSZUKANY "NA POLICJANTA"

2022-06-08 08:54:17

Techniki manipulacji, działanie z zaskoczeni i wywieranie presji, zbierają swoje żbniwo. Kolejny senior został omotany przez oszustów, którzy wyłudzili od niego 65 tys. zł w gotówce.

Do wejherowskiej komendy zgłosił się poszkodowany, który opisał przestępczy proceder oszustów. Jak ustalili mundurowi, do mężczyzny zadzwoniła osoba podająca się za funkcjonariusza policji z informacją o wypadku jaki miał spowodować jego syn i synowa – potrącenie kobiety w ciąży. W rozmowie oszust poinformował seniora, że syn jeszcze dziś mógłby wyjść na wolność, jeśli ktoś wpłaci za niego poręczenie majątkowe. Dowiedziawszy się, że wraz z mężczyzną przebywa w mieszkaniu jego drugi syn, polecili mu udanie się do Komisariatu Policji Gdańsk-Śródmieście, gdzie rzekomo miałby podpisać stosowne dokumenty i odebrać brata z aresztu. Gdy senior pozostał sam, do jego drzwi zapukał oszust podający się za funkcjonariusza, który odebrał od mężczyzny gotówkę wysokości 65 tys. zł na rzekome poręczenie majątkowe.

Pamiętajmy, kiedy dzwoni do nas osoba podająca się za policjanta, prokuratora, członka rodziny i prosi o pieniądze, koniecznie zachowajmy ostrożność i ograniczone zaufanie. Funkcjonariusze Policji nigdy nie żądają przekazania pieniędzy, a w sytuacji, gdy ktoś prosi o pieniądze w rozmowie telefonicznej, najprawdopodobniej jest oszustem chcącym wyłudzić od nas gotówkę. Gdy mamy podejrzenia kto się z nami kontaktuje, powinniśmy zakończyć taką rozmowę telefoniczną.

Jeżeli ktoś usiłuje nas przekonać, że nasze pieniądze w banku są zagrożone, albo też prosi o przekazanie pieniędzy w celu ochronienia ich przed kradzieżą, to powinniśmy podejrzewać, że mamy do czynienia z oszustwem. W takim przypadku natychmiast należy rozłączyć się, a następnie zadzwonić na numer alarmowy 112 i o swoich podejrzeniach powiadomić Policję. Warto również skontaktować się z najbliższą rodziną i sprawdzić informację, którą nam przekazano.

qratorPrzeczytaj również
Ucieczka przed policjantami może go dużo kosztować. Mężczyzna, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej został zatrzymany po krótkim pościgu. Za swój czyn odpowie przed sądem.

2022-06-24 10:08:16

Wspólne działania kryminalnych z Rumi, Wejherowa oraz policjantów prewencji, wspólnie z Przewodnikiem Psa do Wykrywania Narkotyków z Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni, pozwoliły...

2022-06-25 13:41:01

Przejechała na czerwonym świetle przez skrzyżowanie, na oczach funkcjonariuszy policji w radiowozie. Ich reakcja mogła byćtylko jedna. Zatrzymali kobietę do kontroli drogowej, ukarali mandatem...

2022-06-24 09:52:21

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!