BLIŻEJ DO ATOMU

BLIŻEJ DO ATOMU

Ważny krok na drodze do budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce....
GRAJĄ LIGOWCY

GRAJĄ LIGOWCY

Nasi szczypiorniści i futboliści mecze nadchodzącej kolejki rozegrają w...
OSTRZEŻENIE SANEPIDU

OSTRZEŻENIE SANEPIDU

Z powodu ujawnienia zanieczyszczeń mikrobiologicznych, Państwowy Powiatowy...
BOSS W AKCJI

BOSS W AKCJI

Skuteczna koordynacja działań oraz wykorzystanie psa tropiacego pozwoliły...
KONCERT PAMIĘCI

KONCERT PAMIĘCI

Z okazji Dnia Pamięci Ofiar Niemieckiej Zbrodni Pomorskiej w 1939 r.,...
23
Sobota
Wrzesień 2023
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Bogusława, Liwiusza, Tekli
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

WSPÓŁPRACA Z FORMOZĄ

2022-06-17 13:21:05

Nowy rozdział w działalności Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie. W minioną środę została podpisana umowa o współpracy pomiędzy redzką szkoła a Jednostką Wojskową Formoza. W ramach porozumienia w PZS w Redzie powstanie klasa patronacka.

Porozumienie zostało podpisane przez Gabrielę Lisius - Starostę Powiatu Wejherowskiego, Dorotę Nowicką-Klimowicz - dyrektora Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie i komandora Jana Kwiatkowskiego - dowódcę Jednostki Wojskowej Formoza, w obecności Marcina Horały - wiceministra Infrastruktury, Dariusza Drelicha - Wojewody Pomorskiego.

Umowa o współpracy zakłada szereg wspólnych działań i inicjatyw w zakresie realizacji programu szkolenia Oddziału Przygotowania Wojskowego (OPW). Dzięki porozumieniu możliwe będzie m.in. odbywanie przez uczniów PZS w Redzie zajęć praktycznych na terenie jednostki Formoza oraz na terenie szkoły.

Już od września 2022 w Powiatowym Zespole Szkól w Redzie uczniowie klas mundurowych będą mieli możliwość rozpoczęcia nauki w Oddziale Przygotowania Wojskowego (OPW), czyli nowego rodzaju klasie mundurowej, nad którą nadzór merytoryczny będzie sprawować Ministerstwo Obrony Narodowej. Oddział przygotowania wojskowego będzie realizował kształcenie ogólne, zgodne z podstawą programową dla Liceum Ogólnokształcącego i Technikum oraz program szkolenia z zakresu przygotowania wojskowego zgodnie z programem MON jako dodatkowe zajęcia edukacyjne.

Po podpisaniu porozumienia nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru szkoły pod opiekę nowemu pocztowi sztandarowemu oraz wręczenie przez panią Gabrielę Lisius certyfikatów i podziękowań kadetom za sukcesy w zawodach sportowo – obronnych i mistrzostwach pomorskich klas mundurowych w strzelectwie.

Uroczystość uświetnił pokaz musztry paradnej w wykonaniu szkolnej drużyny reprezentacyjnej, a kadeci klas mundurowych.

Na zakończenie uroczystości szkolna drużyna reprezentacyjna zaprezentowała się w pokazie musztry paradnej, a kadeci klas mundurowych wzięli udział w defiladzie.

qratorPrzeczytaj również
W poniedziałek 4 września, w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Wejherowie odbyła się inauguracja roku szkolnego 2023/2024. Uroczystość była także okazją do oficjalnego zakończenia remontu i...

2023-09-05 10:44:21

Kolejni nauczyciele z awansami zawodowymi. Wczoraj w Starostwie Powiatowym odbyło się uroczyste ślubowanie i wręczenie tytułów nauczyciela mianowanego pedagogom ze szkół ponadpodstawowych z...

2023-08-30 10:08:51

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wejherowie zaprasza na spotkanie autorskie, którego gośćmi będą Michał Hinc, Adam Lubecki oraz Mateusz Szuba – autorzy bardzo popularnej książki pt. "Historia...

2023-08-27 18:11:17

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!