WAKACJE W MUZEUM

WAKACJE W MUZEUM

Dwa wakacyjne turnusy dla najmłodszych dzieci przygotowało Muzeum...
DROGÓWKA PRACUJE

DROGÓWKA PRACUJE

Minął pierwszy wakacyjny weekend i pierwszy weekend wzmożonych wyjazdów i...
ŚWIĘTO BATALIONU

ŚWIĘTO BATALIONU

W czerwcu, tradycyjnie organizowane są uroczystości Święta 18 Wojskowego...
VII BIEG SUPERBOHATERÓW

VII BIEG SUPERBOHATERÓW

Upał nie był im straszny. Kilkaset osób wzięło udział w sobotnim VII Biegu...
KONSULTACJE SPOŁECZNE

KONSULTACJE SPOŁECZNE

Chcesz mieć wpływ na to, jak zmieniać się będzie Wejherowo? Widzisz szanse...
29
Środa
Czerwiec 2022
Loading...
Poprzedni Czerwiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Pawła, Piotra, Salomei
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

WSPÓŁPRACA Z FORMOZĄ

2022-06-17 13:21:05

Nowy rozdział w działalności Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie. W minioną środę została podpisana umowa o współpracy pomiędzy redzką szkoła a Jednostką Wojskową Formoza. W ramach porozumienia w PZS w Redzie powstanie klasa patronacka.

Porozumienie zostało podpisane przez Gabrielę Lisius - Starostę Powiatu Wejherowskiego, Dorotę Nowicką-Klimowicz - dyrektora Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie i komandora Jana Kwiatkowskiego - dowódcę Jednostki Wojskowej Formoza, w obecności Marcina Horały - wiceministra Infrastruktury, Dariusza Drelicha - Wojewody Pomorskiego.

Umowa o współpracy zakłada szereg wspólnych działań i inicjatyw w zakresie realizacji programu szkolenia Oddziału Przygotowania Wojskowego (OPW). Dzięki porozumieniu możliwe będzie m.in. odbywanie przez uczniów PZS w Redzie zajęć praktycznych na terenie jednostki Formoza oraz na terenie szkoły.

Już od września 2022 w Powiatowym Zespole Szkól w Redzie uczniowie klas mundurowych będą mieli możliwość rozpoczęcia nauki w Oddziale Przygotowania Wojskowego (OPW), czyli nowego rodzaju klasie mundurowej, nad którą nadzór merytoryczny będzie sprawować Ministerstwo Obrony Narodowej. Oddział przygotowania wojskowego będzie realizował kształcenie ogólne, zgodne z podstawą programową dla Liceum Ogólnokształcącego i Technikum oraz program szkolenia z zakresu przygotowania wojskowego zgodnie z programem MON jako dodatkowe zajęcia edukacyjne.

Po podpisaniu porozumienia nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru szkoły pod opiekę nowemu pocztowi sztandarowemu oraz wręczenie przez panią Gabrielę Lisius certyfikatów i podziękowań kadetom za sukcesy w zawodach sportowo – obronnych i mistrzostwach pomorskich klas mundurowych w strzelectwie.

Uroczystość uświetnił pokaz musztry paradnej w wykonaniu szkolnej drużyny reprezentacyjnej, a kadeci klas mundurowych.

Na zakończenie uroczystości szkolna drużyna reprezentacyjna zaprezentowała się w pokazie musztry paradnej, a kadeci klas mundurowych wzięli udział w defiladzie.

qratorPrzeczytaj również
Uroczysta Gala Jubileuszowa była punktem kulminacyjnym obchodów 50-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wejherowie. W uroczystości oprócz zaproszonych gości, udział wzięli aktualni i...

2022-06-17 12:48:51

Kaszubsko-Pomorska Szkołą Wyższa w Wejherowie konsekwentnie stara się oferować nowe, atrakcyjne kierunki kształcenia, dzięki zawieraniu kolejnych porozumień i nawiązywaniu współpracy z kolejnymi...

2022-06-15 09:47:56

Współpraca, dzięki której zyskają uczniowie i szkoła. We wtorek uroczyście podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Powiatowym Zespołem Szkół nr 3 w Wejherowie a firmą Iglotex Dystrybucja Sp....

2022-06-15 09:23:44

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!