ORSZAK TRZECH KRÓLI
Już 6 stycznia w Wejherowie, oraz w ponad dziewięciuset miastach w całej...
2025-12-01
2025-11-10
CENNY PUNKT»2025-11-10
ZWYCIĘSTWO TYTANÓW»2025-11-07
SUCES MŁODYCH BIEGACZY»2025-11-04
PODZIAŁ PUNKTÓW»
POLICYJNA AKCJA
2022-07-27 12:52:44

W ramach cyklicznych działań prewencyjnych, w miniony poniedziałek funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie prowadzili kontrole drogowe, których celem było zmniejszenie zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów. Obserwacje dowodzą, że nie tylko zmotoryzowani powodują incydenty na drogach.
W poniedziałek wejherowscy policjanci realizowali działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Funkcjonariusze podczas takich akcji reagują na wykroczenia, których popełnianie najczęściej prowadzi do wypadków z udziałem pieszych i cyklistów. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania pieszych, rowerzystów wobec innych uczestników ruchu drogowego, ale także zwracali uwagę na zachowania kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.
W działaniach brali udział policjanci ruchu drogowego i prewencji z Wejherowa oraz podległych jednostek Policji, a także strażnicy miejscy.
Podczas działań ujawniono 40 pieszych i 4 rowerzystów, którzy popełnili wykroczenia drogowe. 32 kierowców przekraczało dozwoloną prędkość w rejonie przejść dla pieszych, a blisko 50 naruszyło inne przepisy ruchu drogowego.
Pośród popełnianych wykroczeń najczęstszymi były: omijanie pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej oraz niezachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych oraz przejazdów rowerowych.
opr. qrator
foto: KPP Wejherowo
Tagi:
KPP Wejherowo | policja | drogówka | akcja | prewencja | kierowca | pieszy | rowerzysta | powiat |-
2025-12-01
-
2025-09-21
-
2025-08-08
2025-12-01 22:57:24
NAJNOWSZE OKAZJE
NAJNOWSZE TUBONY
NAJNOWSZE GAZETKI







swoich znajomych!
z innymi!