BOŻONARODZENIOWA KARTKA

BOŻONARODZENIOWA KARTKA

Z myślą o tradycjonalistach, Urząd Miasta w Wejherowie przygotował...
KICKBOXERSKIE OSTATKI

KICKBOXERSKIE OSTATKI

Sezon kickboxerski dobiega końca. Na początku grudnia zawodnicy...
CENNA WYGRANA

CENNA WYGRANA

Powrót na ścieżkę zwycięstwa. W ostatnim domowym meczu I ligi piłki ręcznej...
NOWY SPRZĘT STRAŻACKI

NOWY SPRZĘT STRAŻACKI

Wóz bojowy dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie...
NAGRODY DLA LITERATÓW

NAGRODY DLA LITERATÓW

W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników...
4
Poniedziałek
Grudzień 2023
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Barbary, Hieronima, Krystiana
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Policja

SPRYTNA SENIORKA

2022-09-08 10:25:36

Zaskoczona 82-latka zachowała czujność i nie uległa namowom telefonicznych oszustów. Miała być kolejną ofiarą oszukana metodą "na policjanta".

Późnym wieczorem do 82-letniej wejherowianki zadzwonił niespodziewanie telefon. Nieznany mężczyzna w słuchawce podał sięga policjanta i zaczął namawiać kobietę do udziału w "specjalnej operacji policyjnej", w której mogłaby pomóc. W dalszej części rozmowy mężczyzna zaczął dopytywać o prywatne informacje, co wzbudziło niepokój seniorki. Zaniepokojona i zdenerwowana kobieta oświadczyła, że w tej sytuacji najpierw skontaktuje się z synem. Po tych słowach oszust zakończył rozmowę, a seniorka o wszystkim powiadomiła Policję.

Zachowanie 82-latki było wzorcowe. Zaskoczona sytuacją zachowała na tyle czujności, że nie pozwoliła się zmanipulować, nie przekazała oszustom żadnych wrażliwych informacji o sobie, a także postanowiła opowiedzieć o całej sprawie komuś z rodziny. To ustrzegło ją przed nieszczęściem.

Pamiętajmy, że policjanci, a także inne inni funkcjonariusze publiczni, czy urzędnicy nigdy telefonicznie nie proszą o pieniądze, ani też nie informują telefonicznie o prowadzonych działaniach. Odbierając telefon od nieznanej nam osoby z żądaniem przekazania gotówki w celu urządzenia zasadzki na "przestępców", możemy być pewni że rozmawiamy z oszustem. Powinniśmy także być szczególnie wyczuleni, gdy ktoś obcy za pomocą telefonu lub osobiście wypytuje nas o stan majątkowy, posiadane oszczędności lub zgromadzoną biżuterię.

O każdym podejrzanym telefonie należy niezwłocznie zawiadomić Policję.

qratorPrzeczytaj również
Policjanci poszukują zaginionego mieszkańca Zbychowa Mateusza Barthleke . Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje o zaginionym proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji w...

2023-11-26 20:24:10

Psy tropiące, patrolowe oraz wyszkolone do wykrywania substancji wybuchowych lub narkotyków. Wyszkolone czworonogi są cennym wsparcie funkcjonariuszy Policji. Od niedawna nowym nabytkiem Komendy...

2023-11-24 11:47:27

Wczoraj w rejonie ulicy Sobieskiego, na jednym z osiedlowych parkingów, doszło do potrącenia pieszej przez samochód ciężarowy. Pomimo udzielonej pomocy i przewiezienia do szpitala, kobieta zmarła.

2023-11-22 09:17:56

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!