DRON URATOWAŁ CZŁOWIEKA

DRON URATOWAŁ CZŁOWIEKA

Zaalarmowani przez zaniepokojonąrodzine, funkcjonariusze z Komendy...
WOJSKO CZEKA

WOJSKO CZEKA

Trwa kwalifikacja wojskowa. Na terenie Powiatu Wejherowskiego dotyczy ona...
DOTACJE PRZYZNANE

DOTACJE PRZYZNANE

Wczoraj w ratuszu miejskim Prezydent Wejherowa podpisał z pierwszą grupą...
KRADZIEŻ KONIA

KRADZIEŻ KONIA

Okazuje się, że wszystko może paść łupem złodzieja. Ostatnio wejherowscy...
PROTESTY ROLNIKÓW

PROTESTY ROLNIKÓW

W dniach 20 – 21 lutego rusza kolejny ogólnopolski protest polskich...
25
Niedziela
Luty 2024
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
123
imieniny:
Almy, Cezarego, Jarosława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

TRIUMF KICKBOKSERÓW [AKTUALIZACJA]

2015-05-04 12:59:07

Znakomity występ kickbokserów na zakończonym wczoraj Pucharze Eurpy WAKO w Krynicy Zdroju. Nasi reprezentanci powracają 34 medalami!

Wspaniały występ połączonej reprezentacji WSS Wejherowo i GOSRiT Luzino, pod opieką trenerów Rafała Karcza i Tomasza Hirsza. Dziewiętnastu zawodników wywalczyło w sumie 34 medale – 15 złotych, 9 srebrnych i 10 brązowych w różnych kategoriach wiekowych, wagowych i różnych formułach (pointfighting, light contact oraz kick-light, dodatkowo w systemie pointfighting zawodnicy mogli walczyć nie tylko w swojej kategorii wagowej, ale także i w wyższej). Ponadto klub KTS-K GOSRiT Luzino w formule pointfighting uplasował się na 2 miejscu w generalnej klasyfikacji Pucharu Europy. Nagrodę drużynową odebrał trener Drużyny, Rafał Karcz.

Zawody rozgrywane były w kategoriach: dzieci, kadet młodszy i starszy, junior, senior w formułach pointfighting, light, kick-light oraz dla juniorów i seniorów także full contact, low kick i K1. Puchar Europy w kickboxingu odbył się w Polsce po raz pierwszy (w 2014 r. odbyły się również w Krynicy Mistrzostwa Europy kadetów, natomiast w 1997 roku w Gdańsku Mistrzostwa Świata WAKO).

Chyba najwięksi optymiści nie spodziewali się takiego gradu medali. Wprawdzie na zawody dotarło nieco mniej zawodników niż spodziewali się organizatorzy, ale w niczym nie umniejsza to sukcesów naszych kickbokserów. Aby przedrzeć się do strefy medalowej trzeba było zaprezentować najwyższe umiejętności i wygrać walki eliminacyjne. Kickbokserzy z Wejherowa i Luzina reprezentują po prostu mistrzowski poziom. W turnieju wzięło udział ponad 600 zawodników z Polski, Słowacji, Czech, Czarnogóry, Bośni i Hercegowiny, Szkocji i Ukrainy, co dało łącznie 55 klubów z całej Europy.

Niespodziewanym i miłym akcentem tych zawodów było losowanie nagród wśród zawodników startujących w tych zawodach. Nagrodę w postaci skutera wylosowała Zuzia Kalbarczyk z KTS-K GOSRiT Luzino.

Szczegółowa informacja o medalistach Pucharu Europy znajduje się w załączniku pod artykułem.

Już 8 maja nasi kickbokserzy udadzą się do Leszna na Mistrzostwa Polski Kadetów pointfighting i light contact. Tydzień później, bo 15 maja odbędą się zawody tej samej rangi, tyle że w wersji kick-light. Ostatni weekend maja to Mistrzostwa Polski Juniorów w kickboxingu, a 19-21 czerwca – Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych. Wszystkie zawody organizuje Polski Związek Kickboxingu. Przed zawodnikami z Wejherowa i Luzina pracowity czas.

Tomasz Magulski/foto: facebook

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
W miniony weekend odbyły się w Bolszewie ogólnopolskie zawody kickboxerskie Duet Fight Night – Puchar DFN, w których udział wzięło około 500 zawodników i zawodniczek. W zawodach wystartowała...

2024-02-13 11:24:28

W najbliższy weekend w Bolszewie odbędą się ogólnopolskie zawody kickboxerskie: Duet Fight Night – Puchar DFN. Swoich zawodników zgłosiło kilkadziesiąt klubów z całej Polski.

2024-02-06 14:23:32

Z siedmioma medalami wracają nasze młode kickboxerki z pierwszych w tym roku zawodów ogólnopolskich rangi Grand Prix Polski, jakie odbywały się w ten weekend w Mińsku Mazowieckim.

2024-01-14 21:27:20

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!