"SYBILLA" DLA MUZEUM

"SYBILLA" DLA MUZEUM

Prestiżowe wyróżnienie dla Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki...
BIESIADA LITERACKA

BIESIADA LITERACKA

W najbliższą niedzielę Agencja Artystyczna Nehrebeccy zaprasza do...
"6" POJEDZIE INACZEJ

"6" POJEDZIE INACZEJ

W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców, rozkład jazdy linii autobusowej nr 6...
DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

Okazja do pozostawienia auta w domu i bezpłatnego korzystania z różnych...
85 LAT FIGURY MATKI BOŻEJ

85 LAT FIGURY MATKI BOŻEJ

W minioną niedzielę odbyły się uroczyste obchody  85. rocznicy poświęcenia...
23
Czwartek
Wrzesień 2021
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Bogusława, Liwiusza, Tekli
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

TRIUMF KICKBOKSERÓW [AKTUALIZACJA]

2015-05-04 12:59:07

Znakomity występ kickbokserów na zakończonym wczoraj Pucharze Eurpy WAKO w Krynicy Zdroju. Nasi reprezentanci powracają 34 medalami!

Wspaniały występ połączonej reprezentacji WSS Wejherowo i GOSRiT Luzino, pod opieką trenerów Rafała Karcza i Tomasza Hirsza. Dziewiętnastu zawodników wywalczyło w sumie 34 medale – 15 złotych, 9 srebrnych i 10 brązowych w różnych kategoriach wiekowych, wagowych i różnych formułach (pointfighting, light contact oraz kick-light, dodatkowo w systemie pointfighting zawodnicy mogli walczyć nie tylko w swojej kategorii wagowej, ale także i w wyższej). Ponadto klub KTS-K GOSRiT Luzino w formule pointfighting uplasował się na 2 miejscu w generalnej klasyfikacji Pucharu Europy. Nagrodę drużynową odebrał trener Drużyny, Rafał Karcz.

Zawody rozgrywane były w kategoriach: dzieci, kadet młodszy i starszy, junior, senior w formułach pointfighting, light, kick-light oraz dla juniorów i seniorów także full contact, low kick i K1. Puchar Europy w kickboxingu odbył się w Polsce po raz pierwszy (w 2014 r. odbyły się również w Krynicy Mistrzostwa Europy kadetów, natomiast w 1997 roku w Gdańsku Mistrzostwa Świata WAKO).

Chyba najwięksi optymiści nie spodziewali się takiego gradu medali. Wprawdzie na zawody dotarło nieco mniej zawodników niż spodziewali się organizatorzy, ale w niczym nie umniejsza to sukcesów naszych kickbokserów. Aby przedrzeć się do strefy medalowej trzeba było zaprezentować najwyższe umiejętności i wygrać walki eliminacyjne. Kickbokserzy z Wejherowa i Luzina reprezentują po prostu mistrzowski poziom. W turnieju wzięło udział ponad 600 zawodników z Polski, Słowacji, Czech, Czarnogóry, Bośni i Hercegowiny, Szkocji i Ukrainy, co dało łącznie 55 klubów z całej Europy.

Niespodziewanym i miłym akcentem tych zawodów było losowanie nagród wśród zawodników startujących w tych zawodach. Nagrodę w postaci skutera wylosowała Zuzia Kalbarczyk z KTS-K GOSRiT Luzino.

Szczegółowa informacja o medalistach Pucharu Europy znajduje się w załączniku pod artykułem.

Już 8 maja nasi kickbokserzy udadzą się do Leszna na Mistrzostwa Polski Kadetów pointfighting i light contact. Tydzień później, bo 15 maja odbędą się zawody tej samej rangi, tyle że w wersji kick-light. Ostatni weekend maja to Mistrzostwa Polski Juniorów w kickboxingu, a 19-21 czerwca – Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych. Wszystkie zawody organizuje Polski Związek Kickboxingu. Przed zawodnikami z Wejherowa i Luzina pracowity czas.

Tomasz Magulski/foto: facebook

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Ostatni weekend był bardzo owocny dla naszych kickboxerek, które na dwóch różnych imprezach wywalczyły medale. Paulina Stenka i Zuzanna Kalbarczyk od lat przyzwyczaiły nas, że są jednymi z...

2021-09-20 14:58:55

Trwają zapisy do wejherowskiej sekcji kickboxingu Klubu Sportowego MAXIMUS. Zajęcia prowadzone są zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dla dorosłych. Mile widziany każdy, kto chce poprawić swoją...

2021-09-14 10:25:06

Do bogatej kolekcji trofeów z imprez międzynarodowych i krajowych w kickboxingu, Paulina Stenka dołożyła kolejne. Kilka dni temu została dwukrotną złotą medalistką Akademickich Mistrzostw Polski.

2021-09-13 10:11:23

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!