ZAŁÓŻ FIRMĘ

ZAŁÓŻ FIRMĘ

Od 20 lutego Powiatowy Urząd Pracy w Wejherowie rozpoczyna przyjmowanie...
UDANY START DZIEWCZĄT

UDANY START DZIEWCZĄT

Młodzi adepci kickboxingu spotkali się w Piasecznie za zawodach KIDS...
HANDLOWAŁ NARKOTYKAMI

HANDLOWAŁ NARKOTYKAMI

Kilka rodzajów narkotyków w zncznych ilościach znaleźli policjanci w...
SPARINGI TYTANÓW

SPARINGI TYTANÓW

Wejherowscy szczypiorniści szlifują formę na rundę wiosenną sezonu...
NOCNE WYŁĄCZENIA

NOCNE WYŁĄCZENIA

W związku ze znaczącym wzrostem cen energii elektrycznej, władze Gminy...
7
Wtorek
Luty 2023
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
12345
imieniny:
Ryszarda, Teodora, Wilhelminy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

ROZŚPIEWANA FILHARMONIA

2022-12-19 11:53:19

Polskie i zagraniczne pieśni oraz piosenki bożonarodzeniowe złożyły się na repertuar koncertu Karoliny Leszko której towarzyszyła Elbląska Orkiestra Kameralna, pod dyrekcją Ariela Ludwiczaka. Solistka z powodzeniem zachęciła widownię do wspólnego śpiewania popularnych kolęd.

W minioną niedzielę w Filharmonii Kaszubskiej odbył się tradycyjny Koncert Bożonarodzeniowy, którego organizatorem jest Urząd Miasta i Wejherowskie Centrum Kultury. Z tej okazji, z krótkim słowem wstępnym oraz życzeniami, zwrócił się do mieszkańców prezydent Krzysztof Hildebrandt.

a Koncert Bożonarodzeniowy złożyły się przede wszystkim popularne anglosaskie piosenki świąteczne, w oryginalnych jazzowych, swingowych i gospelowych autorskich aranżacjach, które zostały specjalnie rozpisane na orkiestrę kameralna. Oczywiście nie mogło zabraknąć polskich tradycyjnych kolęd i pastorałek.

Oryginalne aranże pozwoliły w pełni zaprezentować wszechstronne możliwości wokalne solistki Karoliny Leszko, której ekspresja muzyczna oraz żywiołowość dostarczały widzom wielu pozytywnych emocji, a także zachęcały do wspólnego śpiewania. W dwóch utworach solistkę wsparła wokalnie 12-letnia Julka, córka jednego z członków orkiestry. O znakomitą oprawę muzyczną zadbała Elbląska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Ariela Ludwiczaka.

Przy dobrej muzyce, czas szybko płynął. Półtorej godzinny program koncertu przeleciał bardzo prędko. Oczywiście nie obyło się bez bisu, a na pożegnanie artyści wykonali sobie z publicznością wspólne selfie.

qrator

foto: UM WejherowoPrzeczytaj również
W najbliższą niedzielę chór mieszany Cantores Veiherovienses zaprasza mieszkańców Wejherowa na wspólne kolędowanie. W kościele pw. Trójcy Świętej odbędzie się koncert kolęd.

2023-01-26 09:41:45

Najbliższy koncert z cyklu Akademia w Pałacu zabierze słuchaczy w muzyczną podróż dookoła świata. Koncert organizuje Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko Pomorskiej przy współpracy z Katedrą...

2023-01-22 21:57:47

We czwartek 19 stycznia br. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie odbył się czwarty już wykład Aleksandry Zuzanny Fijałkowskiej – tym razem o wierzeniach związanych ze zwierzętami oraz...

2023-01-20 14:46:42

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!