ZAŁÓŻ FIRMĘ

ZAŁÓŻ FIRMĘ

Od 20 lutego Powiatowy Urząd Pracy w Wejherowie rozpoczyna przyjmowanie...
UDANY START DZIEWCZĄT

UDANY START DZIEWCZĄT

Młodzi adepci kickboxingu spotkali się w Piasecznie za zawodach KIDS...
HANDLOWAŁ NARKOTYKAMI

HANDLOWAŁ NARKOTYKAMI

Kilka rodzajów narkotyków w zncznych ilościach znaleźli policjanci w...
SPARINGI TYTANÓW

SPARINGI TYTANÓW

Wejherowscy szczypiorniści szlifują formę na rundę wiosenną sezonu...
NOCNE WYŁĄCZENIA

NOCNE WYŁĄCZENIA

W związku ze znaczącym wzrostem cen energii elektrycznej, władze Gminy...
7
Wtorek
Luty 2023
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
12345
imieniny:
Ryszarda, Teodora, Wilhelminy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

TO BYŁ MECZ!

2022-12-29 11:00:03

Handball na światowym poziomie zawitał do Wejherowa. W meczu towarzyskim w piłce ręcznej KS Tytani Wejherowo zmierzyli się we własnej hali z reprezentacją narodową Maroka, która już za dwa tygodnie rozpocznie rywalizację w Mistrzostwach Świata w piłce ręcznej, którego gospodarzami są wspólnie Polska i Szwecja.

Środowy mecz był fantastyczną gwiazdkową niespodzianką dla kibiców piłki ręcznej w Wejherowie. Jeszcze nigdy do naszego miasta nie przyjechała tak znakomita i utytułowana drużyna. Zobaczenie na żywo ekipy, która jest aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Afryki, w meczu towarzyskim z zespołem I ligi piłki ręcznej KS Tytani Wejherowo, to wyjątkowa gratka. Nic dziwnego, że trybuny pękały w szwach. Zorganizowanie tego wydarzenia było możliwe między innymi dlatego, że reprezentacja Maroka przebywa aktualnie na zgrupowaniu w ośrodku w Gniewinie, gdzie przygotowuje się do Mistrzostw Świata, które rozpoczynają się już 11 stycznia 2023 r.

Dla naszych szczypiornistów była to okazja do "posmakowania" handballa na światowym poziomie, być może jedyna w karierze. Tytani wyszli na parkiet zmotywowani i ze wszystkich sił starali się dorównać swoim rywalom. Różnica poziomu umiejętności taktycznych, siły, motoryki oraz umiejętności technicznych była jednak widoczna. Goście z Maroka górowali nad naszą ekipą ale Tytani za wszelką cenę próbowali nawiązać wyrównaną walkę. Momentami im się to udawało, a kibice widząc starania naszych zawodników, żywiołowo ich dopingowali.

Już po pierwszych minutach było wiadomo, kto jest faworytem spotkania. Ostateczny wynik - porażka Tytanów 23:40 (14:19), ujmy naszym szczypiornistom nie przynosi. Dali z siebie wszystko i zaprezentowali się godnie. Reprezentacja Maroka to po prostu sportowo inna półka. Sam fakt zorganizowania takiego spotkania jest już czymś wyjątkowym.

Towarzyski mecz rozegrany we środę 28 grudnia w hali PZS nr 4 w Wejherowie był najwspanialszym sportowym prezentem dla zawodników, klubu i kibiców. Bardziej atrakcyjnego zakończenia roku trudno sobie wyobrazić. A po spotkaniu obie ekipy w towarzystwie kibiców wykonały wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: K. Kaczmarczyk; 4M ProjektPrzeczytaj również
Wejherowscy szczypiorniści szlifują formę na rundę wiosenną sezonu 2022/2023 I ligi piłki ręcznej. W ramach przygotowań, w ostatnim czasie rozegrali mecz sparingowy oraz wzięli udział w Turnieju...

2023-02-05 19:59:54

Szczypiorniści KS Tytani Wejherowo w najbliższą sobotę będą gospodarzami towarzyskiego turnieju piłki ręcznej. Oprócz naszej ekipy zagrają także UKS Jedynka Kodo Morąg oraz KPR Auto Inwest...

2023-01-12 11:20:11

Wielka niespodzianka i ogromny prezent dla kibiców piłki ręcznej. Już jutro w Wejherowie będzie można zobaczyć reprezentację narodową Maroko, która w towarzyskim meczu zmierzą się drużyną KS...

2022-12-27 10:04:53

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!