BEZPŁATNA DRUGA TURA

BEZPŁATNA DRUGA TURA

Tak jak w pierwszej turze wyborów samorządowych, w najbliższą niedzielę,...
MAMY SREBRO

MAMY SREBRO

Srebrny medal i tytuł wicemistrzowski przywozi nasza ekipa z Będzina, gdzie...
WSPÓLNE INWESTYCJE DROGOWE

WSPÓLNE INWESTYCJE DROGOWE

Z myślą o wspólnych działaniach w nadchodzącej kadencji samorządowej,...
UROCZYSTOŚCI W PIAŚNICY

UROCZYSTOŚCI W PIAŚNICY

W niedzielę zakończyły się obchody XII Dni Piaśnickich organizowanych...
CENNE ZWYCIĘSTWO

CENNE ZWYCIĘSTWO

Wyjazdowa wygrana piłkarzy WKS Gryf Wejherowo z Chojniczanką II Chojnice...
18
Czwartek
Kwiecień 2024
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

KONTROLA SZMB

2023-03-15 15:18:39

Straż Miejska rozpoczyna kontrolę i ewidencję ewidencji zbiorników bezodpływowych oraz osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie miasta Wejherowa.

Od 15 marca br. (środa) na ternie Wejherowa prowadzona jest ewidencja zbiorników bezodpływowych i osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków oraz kontrola w zakresie właściwego gospodarowania powstającymi w nich odpadami ciekłymi.

W trakcie kontroli właściciele nieruchomości na której znajduje się zbiornik bezodpływowy bądź przydomowa oczyszczalnia ścieków, będą zobowiązani do podania informacji takich jak: ilość osób zamieszkałych na danej nieruchomości, typ zbiornika, jego pojemność, rok budowy i technologię jego wykonania oraz powinni okazać umowę z właściwym podmiotem w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych bądź osadników wraz z dowodami uiszczenia opłat z tego tytułu.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej odwiedzą około 600 lokalizacji na terenie Wejherowa, gdzie znajdują się szamba (około 300 z nich znajduje się na terenie ogródków działkowych). Z każdej wizyty sporządzany zostanie protokół pokontrolny.

Zgodnie z przepisami, obowiązkiem właściciela nieruchomości jest zapewnienie pozbywania się nieczystości ciekłych w sposób systematyczny, niedopuszczający do przepełniania i wylewania nieczystości na powierzchnie terenu i do gruntu oraz zapewniający czystość i porządek na nieruchomości. Częstotliwość wywozu nieczystości powinna być adekwatna do norm zużycia wody i wielkości zbiornika, jednak nie rzadsza niż raz na trzy miesiące, a na nieruchomościach wykorzystywanych wyłącznie do celów rekreacyjno-wypoczynkowych, nie rzadsza niż raz na rok.

Ponadto właściciele przydomowych oczyszczalni ścieków obowiązani są do systematycznego pozbywania się nieczystości ciekłych z osadników w instalacjach przydomowych z częstotliwością zgodną z instrukcją eksploatacji posiadanej oczyszczalni, jednak nie rzadziej niż raz na dwa lata. Opróżniania zbiorników bezodpływowych oraz osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków i transport nieczystości, może wykonywać podmiot posiadający zezwolenie na prowadzenie tego typu działalności.

qratorPrzeczytaj również
W najbliższą sobotę odbędzie się pierwsza w tym roku edycja Galerii Wejherowskie Klamoty. Oprócz możliwości zakupy ciekawych i atrakcyjnych przedmiotów, organizatorzy przygotowali także...

2024-04-11 10:17:54

Dla uczczenia Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, ulicami miasta przeszła tradycyjna już, błękitna parada, której uczestnicy manifestowali solidarność i wsparcie dla osób ze spektrum autyzmu....

2024-04-15 15:02:26

Tak jak w pierwszej turze wyborów samorządowych, w najbliższą niedzielę, podczas II tury wyborów mieszkańcy Wejherowa będą mogli bezpłatnie korzystać z miejskiej komunikacji autobusowej. Ma to...

2024-04-18 09:26:16

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!