DZIEŃ JAKUBA 2024

DZIEŃ JAKUBA 2024

Już w najbliższy weekend z okazji 381. rocznicy założenia miasta, odbędzie...
WODNE ATRAKCJE

WODNE ATRAKCJE

To będzie pierwszy, pełny sezon parku wodnej rozrywki. Od 29 maja Wodne...
SREBRNA ŻANETA

SREBRNA ŻANETA

Do kolekcji swoich medali i tytułów mistrzowskich Żaneta Stenka dołożyła...
NOC MUZEÓW - FOTO

NOC MUZEÓW - FOTO

Piękna pogoda i wielu zwiedzających. Wejherowska Noc Muzeów spodobała się...
NIEZWYKŁE SERCE

NIEZWYKŁE SERCE

W Kaszubskim Centrum Chorób Serca i Naczyń w Wejherowie dokonano niezwykłej...
21
Wtorek
Maj 2024
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Jana, Moniki, Wiktora
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

KONTROLA SZMB

2023-03-15 15:18:39

Straż Miejska rozpoczyna kontrolę i ewidencję ewidencji zbiorników bezodpływowych oraz osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie miasta Wejherowa.

Od 15 marca br. (środa) na ternie Wejherowa prowadzona jest ewidencja zbiorników bezodpływowych i osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków oraz kontrola w zakresie właściwego gospodarowania powstającymi w nich odpadami ciekłymi.

W trakcie kontroli właściciele nieruchomości na której znajduje się zbiornik bezodpływowy bądź przydomowa oczyszczalnia ścieków, będą zobowiązani do podania informacji takich jak: ilość osób zamieszkałych na danej nieruchomości, typ zbiornika, jego pojemność, rok budowy i technologię jego wykonania oraz powinni okazać umowę z właściwym podmiotem w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych bądź osadników wraz z dowodami uiszczenia opłat z tego tytułu.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej odwiedzą około 600 lokalizacji na terenie Wejherowa, gdzie znajdują się szamba (około 300 z nich znajduje się na terenie ogródków działkowych). Z każdej wizyty sporządzany zostanie protokół pokontrolny.

Zgodnie z przepisami, obowiązkiem właściciela nieruchomości jest zapewnienie pozbywania się nieczystości ciekłych w sposób systematyczny, niedopuszczający do przepełniania i wylewania nieczystości na powierzchnie terenu i do gruntu oraz zapewniający czystość i porządek na nieruchomości. Częstotliwość wywozu nieczystości powinna być adekwatna do norm zużycia wody i wielkości zbiornika, jednak nie rzadsza niż raz na trzy miesiące, a na nieruchomościach wykorzystywanych wyłącznie do celów rekreacyjno-wypoczynkowych, nie rzadsza niż raz na rok.

Ponadto właściciele przydomowych oczyszczalni ścieków obowiązani są do systematycznego pozbywania się nieczystości ciekłych z osadników w instalacjach przydomowych z częstotliwością zgodną z instrukcją eksploatacji posiadanej oczyszczalni, jednak nie rzadziej niż raz na dwa lata. Opróżniania zbiorników bezodpływowych oraz osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków i transport nieczystości, może wykonywać podmiot posiadający zezwolenie na prowadzenie tego typu działalności.

qratorPrzeczytaj również
W minioną sobotę odbył się XXIX Turniej Strzelecki o "Miecz Jakuba Wejhera", tradycyjnie organizowany przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Wejherowie. Wydarzenie objął swoim honorowym patronatem...

2024-05-14 10:26:08

Piękna pogoda i wielu zwiedzających. Wejherowska Noc Muzeów spodobała się mieszkańcom, którzy tłumnie odwiedzali miejskie instytucje Kultury korzystając z licznych, specjalnie na ten dzień...

2024-05-20 10:33:49

W środę poznaliśmy laureatów konkursu Gryf Literacki 2023, w którym Miejska Biblioteka Publiczna nagradzała regionalnych twórców. Konkurs organizowany był w trzech kategoriach: literatura piękna,...

2024-05-16 11:28:36

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!