UWAGA KIEROWCY

UWAGA KIEROWCY

Budowa bezkolizyjnego drogowego Węzła Zryw postępuje i już za kilka dni...
ROWEROWY MAJ – PODSUMOWANIE

ROWEROWY MAJ – PODSUMOWANIE

Wejherowscy uczniowie bardzo chętnie i bardzo licznie wzięli udział w...
SUKCESY MŁODYCH KICKBOXEREK

SUKCESY MŁODYCH KICKBOXEREK

Udany start naszych najmłodszych kickboxerów i kickboxerek. Na...
DZIEJE KASZUBÓW

DZIEJE KASZUBÓW

Po krótkiej historii Wejherowa przyszedł czas na krótką historię Kaszub....
PIKNIK Z TYTANAMI

PIKNIK Z TYTANAMI

W niedzielę 4 czerwca, w Centrum Sportu Tytani, przy ul. Kochanowskiego 14,...
7
Środa
Czerwiec 2023
Loading...
Poprzedni Czerwiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Ariadny, Jarosława, Roberta
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

NOC MUZEÓW - FOTO

2023-05-14 20:44:13

Za nami Wejherowska Noc Muzeów. Tego jednego dnia w roku mieszkańcy mogą korzystać z wielu wyjątkowych atrakcji oraz niespodzianek szykowanych specjalnie na to wieczorno-nocne wydarzenie. Co ważne, wszystkie przygotowane atrakcje były bezpłatne.

W tym roku Wejherowska Noc Muzeów była powiązana z 380. rocznicą założenia miasta oraz jubileuszem X-lecia działalności Filharmonii Kaszubskiej. Z tego względu wśród atrakcji pojawiło się wiele nowych, bardzo ciekawych propozycji.

Świętowanie najwcześniej rozpoczęło się w Wejherowskim Centrum Kultury – Filharmonii Kaszubskiej. Już od 15:00 można było brać udział w wielu różnorodnych wydarzeniach artystycznych. Część z nich odbywała się na skwerze im. Reginy Osowickiej, w Kamienicy Sztuki oraz przed budynkiem Filharmonii Kaszubskie. Szczególną atrakcją była możliwość zwiedzania kulis i zakamarków Filharmonii.

Od 19:00 swe podwoje dla zwiedzających otworzył wejherowski ratusz oraz Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. Na placu Wejhera prym wiodła grupa rekonstrukcyjna - Pułk Czarnieckiego oraz przechadzający się wśród spacerowiczów Jakub Wejher. O 21:30 na balkonie Ratusza rozpoczął się koncert w wykonaniu Natalii Krajewskiej-Kitowskiej (sopran) i Marcina Milocha (baryton) z akompaniamentem Pauliny Leda-Wiczyńskiej (fortepian). W programie usłyszeliśmy arie operowe i operetkowe oraz słynne utwory musicalowe a także piosenki filmowe.

W ratuszu udostępniona do zwiedzania została sala historyczna. Przygotowano także specjalną wystawę dziecięcych zabawek, z których najstarsze pochodziły z drugiej połowy XIX wieku. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także możliwość sfotografowania się z Prezydentem Miasta w jego gabinecie. 

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość zwiedzania krypty w kościele p.w. św. Anny, gdzie znajdują się m.in. doczesne szczątki rodziny Wejherów.

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko Pomorskiej przygotował specjalny konkurs dla wszystkich gości, którzy po odwiedzeniu wskazanych miejsc i zebraniu wszystkich okolicznościowych pieczęci, mogli odebrać nagrodę niespodziankę. W ramach Nocy Muzeów dostępne dla zwiedzających były wszystkie wystawy stałe i ekspozycje udostępniane zarówno w Pałacu jak i w Książnicy Gerarda Labudy. Przygotowano także ciekawe zajęcia warsztatowe: malarstwa na szkle, tworzenia papierowych zakładek do książek, czerpania papieru i kaligrafii.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
W niedzielę 4 czerwca, w Centrum Sportu Tytani, przy ul. Kochanowskiego 14, odbył się tradycyjny Piknik z Tytanami. Impreza odbywa się po zakończeniu sezonu ligowego naszej drużyny piłkarzy...

2023-06-05 11:51:22

Aż dwa okrągłe jubileusze święciła Społeczna Szkołą Podstawowa nr 1 w Wejherowie. W minioną sobotę na boisku szkolnym zorganizowano festyn z okazji 30-lecia działalności szkoły oraz 10-lecia...

2023-06-04 21:03:58

W najbliższą niedzielę odbędzie się tradycyjne zakończenie i podsumowanie sezonu ligowej piłki ręcznej, na które zaprasza KS Tytani Wejherowo. Spotkanie będzie mieć formę pikniku rodzinnego.

2023-06-01 10:11:28

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!