DZIEŃ JAKUBA 2024

DZIEŃ JAKUBA 2024

Już w najbliższy weekend z okazji 381. rocznicy założenia miasta, odbędzie...
WODNE ATRAKCJE

WODNE ATRAKCJE

To będzie pierwszy, pełny sezon parku wodnej rozrywki. Od 29 maja Wodne...
SREBRNA ŻANETA

SREBRNA ŻANETA

Do kolekcji swoich medali i tytułów mistrzowskich Żaneta Stenka dołożyła...
NOC MUZEÓW - FOTO

NOC MUZEÓW - FOTO

Piękna pogoda i wielu zwiedzających. Wejherowska Noc Muzeów spodobała się...
NIEZWYKŁE SERCE

NIEZWYKŁE SERCE

W Kaszubskim Centrum Chorób Serca i Naczyń w Wejherowie dokonano niezwykłej...
21
Wtorek
Maj 2024
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Jana, Moniki, Wiktora
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

EKSCESY PO MECZU

2023-05-22 09:54:13

Do bulwersującej sytuacji po meczu piłkarskim Gryf Wejherowo – Wierzyca Pelplin odniosły się władze wejherowskiego klubu. W swoim oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych opisują sytuację ze swojego punktu widzenia. Rzuca to nowe światło na cała sytuacje.

Do zdarzenia doszło na stadionie Gryfu Wejehrowo na Wzgórzu Wolności, w sobotę 20 maja po południu, bezpośrednio po zakończeniu meczu IV ligi piłki nożnej. Działacze drużyny przyjezdnej (Wierzyca Pelplin) twierdzą, że jeden z jej piłkarzy schodząc po meczu do szatni został zaatakowany przez pseudokibiców Gryfa, uderzony w głowę w wyniku czego przewrócił się uderzając głową o beton, skutkiem czego stracił przytomność. Drugi z zawodników został uderzony w twarz i kopnięty w klatkę piersiową. Prezes Wierzycy obarczył winą za zdarzenie władze wejherowskiego klubu, które jego zdaniem miały niewłaściwie zadbać o bezpieczeństwo zawodników podczas zawodów sportowych, jednocześnie wskazując ochroniarzy jako osoby które zachowywały się biernie podczas ataku na piłkarzy Wierzycy. Pełna treść oświadczenia klubu Wierzyca Pelplin dostępna jest TUTAJ.

Dzisiaj ukazało się oświadczenie działaczy Gryfu Wejherowo, którzy odnieśli się do sytuacji jaka miała miejsce oraz do oskarżeń klubu drużyny przyjezdnej. Czytamy w nim m.in., że za wywołanie incydentu odpowiedzialny jest rodzic piłkarza Wierzycy oraz futboliści tej drużyny. Rodzic zamierzał wejść razem ze swoim synem do szatni, przed czym powstrzymywali go ochroniarze. Ten jednak odepchnął interweniującego ochroniarza i zwyzywał go. W stronę ochroniarza mieli ruszyć schodzący z boiska inni piłkarze z Pelplina co wywołało zamieszanie. Piłkarze Wierzycy mieli zachowywać się prowokacyjnie, obrażając kibiców wejherowskiej drużyny. Podczas zamieszania jeden z piłkarzy przyjezdnych usiadł na chodniku trzymając się za głowę, a następnie położył się. Wejherowscy działacze nie potwierdzają utraty przytomności u zawodnika z Pelplina. Przebywający na obiekcie ratownik medyczny miał rozmawiać z pokrzywdzonym, który o własnych siłach udał się do szatni. Po kilkunastu minutach drużyna z Pelplina postanowiła jednak wezwać karetkę do poszkodowanego. Sprawa naruszenia nietykalności cielesnej ochroniarza przez kibica Wierzycy została przekazana organom ścigania. Pełna treść oświadczenia klubu Gryf Wejherowo dostępna jest TUTAJ.

Mamy więc dwie różne wersja zdarzeń, które należy zweryfikować i skonfrontować. Pojawiły się konkretne oskarżenia. Wyjaśnić należy przede wszystkim, kto sprowokował zajście, kto i w jaki sposób został poszkodowany oraz czy działania organizatorów meczu, a także czynności podejmowane przez ochroniarzy były adekwatne do sytuacji i zgodne z procedurami.

Oba kluby deklarują chęć współpracy z Pomorskim Związkiem Piłki Nożnej, który powinien jak najszybciej zając się sprawa i rozstrzygnąć konflikt. Niewątpliwie konieczne będzie przesłuchanie w charakterze świadków piłkarzy obu drużyn oraz działaczy którzy uczestniczyli, bądź widzieli zajście, arbitrów którzy sędziowali mecz i na pewno opisali całą sytuacje w protokole meczowym, a także kibiców obu drużyn obserwujących przepychankę. O wynikach postępowania będziemy informować.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Pewna wygrana na Wzgórzu Wolności. W sobotę piłkarze WKS Gryf Wejherowo odnieśli cenne zwycięstwa nad ekipą Gromu Nowy Staw. Drużyna gości to sama czołówka IV ligi piłki nożnej, dlatego...

2024-05-19 20:39:48

Zaczęło się fatalnie ale koniec by znakomity. Piłkarzy Gryfa Wejherowo pokazali charakter i po zwariowanym meczu zwyciężyli na wyjeździe Pomezanie Malbork. Brawa należą się za nieustępliwość i...

2024-05-12 18:21:20

Miłe złego początki, lecz konie żałosny. Tak w skrócie można opisać sobotni mecz piłki nożnej na Wzgórzu Wolności pomiędzy Gryfem Wejherowo i Spartą Sycewice. Żółto-czarni przegrali z niżej...

2024-05-05 20:21:28

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!