UWAGA KIEROWCY

UWAGA KIEROWCY

Budowa bezkolizyjnego drogowego Węzła Zryw postępuje i już za kilka dni...
ROWEROWY MAJ – PODSUMOWANIE

ROWEROWY MAJ – PODSUMOWANIE

Wejherowscy uczniowie bardzo chętnie i bardzo licznie wzięli udział w...
SUKCESY MŁODYCH KICKBOXEREK

SUKCESY MŁODYCH KICKBOXEREK

Udany start naszych najmłodszych kickboxerów i kickboxerek. Na...
DZIEJE KASZUBÓW

DZIEJE KASZUBÓW

Po krótkiej historii Wejherowa przyszedł czas na krótką historię Kaszub....
PIKNIK Z TYTANAMI

PIKNIK Z TYTANAMI

W niedzielę 4 czerwca, w Centrum Sportu Tytani, przy ul. Kochanowskiego 14,...
7
Środa
Czerwiec 2023
Loading...
Poprzedni Czerwiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Ariadny, Jarosława, Roberta
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

RADNI UCHWALILI

2023-05-23 10:43:21

Od minuty ciszy dla uczczenia pamięci dwóch zmarłych byłych radnych Miasta Wejherowa – Wojciecha Rybakowskiego i Bogdana Tokłowicza, rozpoczęła się Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta, jaka odbyła się w miniony piątek w miejskim ratuszu.

Powodem zwołania sesji nadzwyczajnej w dniu 19 maja br., była konieczność uchwalenia zmian w budżecie polegających na przesunięciu i zwiększeniu wydatków na rozwój infrastruktury miejskiej (budowa ul. Parkowej i Zamkowej, modernizacja ul. Roszczynialskiego, budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Ofiar Piaśnicy wraz z przebudową ul. Niskiej, budowa ul. Karnowskiego, budowa ul. Budowlanych, remonty lokali i budynków komunalnych). W ślad  za tym zwiększeniu uległ także deficyt budżetowy, które ma być finansowany zwiększoną kwotą pożyczki w wysokości 25 mln zł zaciągniętej w Banku Gospodarstwa Krajowego, która ma zagwarantować płynność finansową.

W dalszej części obrad radni przyjęli komplet uchwał w sprawie sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta: zmiana planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ul. św. Anny i Mickiewicza, sporządzenie planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic św. Jana i Abrahama, sporządzenie planu zagospodarowania w rejonie ul. Nowowiejskiego.

Rada Miasta przyjęła "Sprawozdania z realizacji Programu współpracy za rok 2022 Gminy Miasta Wejherowa z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie", "Raportu z realizacji Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii za rok 2022" oraz ustanowiono program osłonowy w ramach rządowego programu "Korpus Wsparcia Seniorów" na rok 2023.

Na zakończenie Rada Miasta przyjęła uchwałę, w sprawie wyrażenia wdzięczności za wkład Papieża Jana Pawła II w historię Wejherowa, Polski i Europy. Inicjatorem podjęcia takiej uchwały był klub radnych PiS - Dla Wejherowian, który przygotował stosowny projekt. Podczas dyskusji radny Krzysztof Kozłowski zaproponował daleko idące zmiany jej treści, proponując nowy tekst uchwały, który miał na celu przede wszystkim podkreślenie związku Jana Pawła II z Wejherowem, Kalwarią Wejherowską i Piaśnicą.

qratorPrzeczytaj również
Od teraz z każdego punktu na świecie można w dowolnym momencie zwiedzić Kalwarię Wejherowską. Dzięki specjalnie przygotowanej aplikacji możliwy jest wirtualny spacer po Kalwarii oraz zwiedzanie...

2023-06-02 11:58:24

We wtorek na wejherowskim rynku odbyła się druga edycja akcji ekologicznej pn. "Przygarnij Bratka", podczesz której Zakład Usług Komunalnych przekazywał nieodpłatnie mieszkańcom sadzonki bratków.

2023-05-31 10:28:32

W minioną sobotę i niedzielę swoje święto obchodziła parafia pw. Świętej Trójcy w Wejherowie, któremu tradycyjnie towarzyszą uroczystości odpustowe na Kalwarii Wejherowskiej.

2023-06-04 21:40:28

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!