DZIEŃ JAKUBA 2024

DZIEŃ JAKUBA 2024

Już w najbliższy weekend z okazji 381. rocznicy założenia miasta, odbędzie...
WODNE ATRAKCJE

WODNE ATRAKCJE

To będzie pierwszy, pełny sezon parku wodnej rozrywki. Od 29 maja Wodne...
SREBRNA ŻANETA

SREBRNA ŻANETA

Do kolekcji swoich medali i tytułów mistrzowskich Żaneta Stenka dołożyła...
NOC MUZEÓW - FOTO

NOC MUZEÓW - FOTO

Piękna pogoda i wielu zwiedzających. Wejherowska Noc Muzeów spodobała się...
NIEZWYKŁE SERCE

NIEZWYKŁE SERCE

W Kaszubskim Centrum Chorób Serca i Naczyń w Wejherowie dokonano niezwykłej...
21
Wtorek
Maj 2024
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Jana, Moniki, Wiktora
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

PIKNIK EDUKACYJNY

2023-05-24 12:27:39

W miniony piątek w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Wejherowie odbył się Piknik Naukowo-Żeglarski, podsumowujący projekt "Pomorskie Żagle Wiedzy".

W plenerowej imprezie udział wzięli uczniowie z 14 szkół z terenu województwa pomorskiego. Celem spotkania było m.in. przedstawienie różnorodnych działań podejmowanych podczas realizacji projektu "Pomorskie Żagle Wiedzy" - unikalnego i wyjątkowego projektu edukacyjnego, kompleksowo wspierającego szkoły i placówki edukacyjne w zakresie edukacji morskiej oraz żeglarskiej. Wśród gości byli m.in.: wicemarszałek Województwa Pomorskiego Józef Sarnowski, dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego województwa Pomorskiego Adam Krawiec oraz Wójt Gminy Wejherowo Przemysław Kiedrowski.

Podczas pikniku można było wziąć udział w ciekawych konkurencjach sportowo-rekreacyjnych. Chętni mogli poznać podstawy języka migowego w żeglarstwie. Ćwiczono także umiejętności żeglarskie – manewrowanie łodzią, czy tworzenia węzłów żeglarskich. Na pasjonatów militariów czekały atrakcje w postaci zwiedzania wojskowych wozów bojowych, stoiska z bronią i umundurowaniem, a najodważniejsi mogli nawet postrzelać z broni laserowej. Zabawę umilał koncert zespołu orkiestry reprezentacyjnej Marynarki Wojennej "Riviera". Osoby zainteresowane urokami morskiego życia miały okazję wysłuchać prelekcji pt. "Opowieści morskie". Atrakcjami dla najmłodszych były zabawy w puszczaniu baniek mydlanych, malowanie twarzy i wystawa przedmiotów związanych z marynistyką, wykonanych z klocków lego.

Odbywający się w wejherowskim ośrodku piknik naukowo-żeglarski był wydarzeniem podsumowującym realizację projektu "Pomorskie Żagle Wiedzy" oraz okazją do integracji środowiska osób niesłyszących z rówieśnikami, a także upowszechniania wśród dzieci i młodzieży wzorców zdrowego stylu życia poprzez aktywne uczestnictwo w sporcie i rekreacji.

W ramach projektu, w obszarze wdrażania edukacji morskiej i żeglarskiej, wsparcie otrzymały 43 gminy z różnych części województwa pomorskiego. Oryginalna idea projektu, łącząca podstawy programowe z różnych przedmiotów i zagadnienia wynikające z nadmorskiego położenia naszego regionu, dały możliwość promocji jak również upowszechniania, wśród dzieci i młodzieży, wiedzy z zakresu szeroko pojętej kultury morskiej. Dzięki licznym działaniom projektowym uczniowie pomorskich szkół i przedszkoli mogli aktywnie uczestniczyć w zajęciach z zakresu edukacji morskiej oraz brać udział w licznych regionalnych konkursach, szkoleniach żeglarskich oraz wycieczkach.

opr. qratorPrzeczytaj również
Kolejny raz ekipa ze Szkoły Podstawowej Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego zdobyła pierwsze miejsce w  Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu. Jako Mistrzowie Polski, uczniowie z Wejherowa będą...

2024-04-24 10:26:34

Ósmoklasiści już myślą o wyborze swojej dalszej ścieżki edukacyjnej. W tym może im pomóc zapoznanie się z bogatą ofertą edukacyjną powiatowych zespołów szkół ponadpodstawowych, które prezentowały...

2024-04-05 13:14:55

W ramach cyklu edukacyjnego przybliżającego i popularyzującego historię Wejherowa, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej zapraszana wykład o XIX-wiecznych wejherowskich wodociągach.

2024-02-04 14:53:22

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!