UWAGA KIEROWCY

UWAGA KIEROWCY

Budowa bezkolizyjnego drogowego Węzła Zryw postępuje i już za kilka dni...
ROWEROWY MAJ – PODSUMOWANIE

ROWEROWY MAJ – PODSUMOWANIE

Wejherowscy uczniowie bardzo chętnie i bardzo licznie wzięli udział w...
SUKCESY MŁODYCH KICKBOXEREK

SUKCESY MŁODYCH KICKBOXEREK

Udany start naszych najmłodszych kickboxerów i kickboxerek. Na...
DZIEJE KASZUBÓW

DZIEJE KASZUBÓW

Po krótkiej historii Wejherowa przyszedł czas na krótką historię Kaszub....
PIKNIK Z TYTANAMI

PIKNIK Z TYTANAMI

W niedzielę 4 czerwca, w Centrum Sportu Tytani, przy ul. Kochanowskiego 14,...
7
Środa
Czerwiec 2023
Loading...
Poprzedni Czerwiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Ariadny, Jarosława, Roberta
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

PIKNIK EDUKACYJNY

2023-05-24 12:27:39

W miniony piątek w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Wejherowie odbył się Piknik Naukowo-Żeglarski, podsumowujący projekt "Pomorskie Żagle Wiedzy".

W plenerowej imprezie udział wzięli uczniowie z 14 szkół z terenu województwa pomorskiego. Celem spotkania było m.in. przedstawienie różnorodnych działań podejmowanych podczas realizacji projektu "Pomorskie Żagle Wiedzy" - unikalnego i wyjątkowego projektu edukacyjnego, kompleksowo wspierającego szkoły i placówki edukacyjne w zakresie edukacji morskiej oraz żeglarskiej. Wśród gości byli m.in.: wicemarszałek Województwa Pomorskiego Józef Sarnowski, dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego województwa Pomorskiego Adam Krawiec oraz Wójt Gminy Wejherowo Przemysław Kiedrowski.

Podczas pikniku można było wziąć udział w ciekawych konkurencjach sportowo-rekreacyjnych. Chętni mogli poznać podstawy języka migowego w żeglarstwie. Ćwiczono także umiejętności żeglarskie – manewrowanie łodzią, czy tworzenia węzłów żeglarskich. Na pasjonatów militariów czekały atrakcje w postaci zwiedzania wojskowych wozów bojowych, stoiska z bronią i umundurowaniem, a najodważniejsi mogli nawet postrzelać z broni laserowej. Zabawę umilał koncert zespołu orkiestry reprezentacyjnej Marynarki Wojennej "Riviera". Osoby zainteresowane urokami morskiego życia miały okazję wysłuchać prelekcji pt. "Opowieści morskie". Atrakcjami dla najmłodszych były zabawy w puszczaniu baniek mydlanych, malowanie twarzy i wystawa przedmiotów związanych z marynistyką, wykonanych z klocków lego.

Odbywający się w wejherowskim ośrodku piknik naukowo-żeglarski był wydarzeniem podsumowującym realizację projektu "Pomorskie Żagle Wiedzy" oraz okazją do integracji środowiska osób niesłyszących z rówieśnikami, a także upowszechniania wśród dzieci i młodzieży wzorców zdrowego stylu życia poprzez aktywne uczestnictwo w sporcie i rekreacji.

W ramach projektu, w obszarze wdrażania edukacji morskiej i żeglarskiej, wsparcie otrzymały 43 gminy z różnych części województwa pomorskiego. Oryginalna idea projektu, łącząca podstawy programowe z różnych przedmiotów i zagadnienia wynikające z nadmorskiego położenia naszego regionu, dały możliwość promocji jak również upowszechniania, wśród dzieci i młodzieży, wiedzy z zakresu szeroko pojętej kultury morskiej. Dzięki licznym działaniom projektowym uczniowie pomorskich szkół i przedszkoli mogli aktywnie uczestniczyć w zajęciach z zakresu edukacji morskiej oraz brać udział w licznych regionalnych konkursach, szkoleniach żeglarskich oraz wycieczkach.

opr. qratorPrzeczytaj również
Po krótkiej historii Wejherowa przyszedł czas na krótką historię Kaszub. Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zaprasza na promocję książki pt. "Historia Kaszubów na...

2023-06-06 09:19:26

W ramach obchodów 380. rocznicy założenia Wejherowa, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej zaprasza na okolicznościowy wykład Adama Lubockiego połączony z wernisażem wystawy.

2023-05-26 14:20:16

Pierwszy poważny test w życiu. Ósmoklasiści przystępują do egzaminów pisemnych. Uczniowie będą rozwiązywać zadania kolejno z języka polskiego (wtorek), matematyki (środa) i języka obcego...

2023-05-23 09:08:53

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!