BOŻONARODZENIOWA KARTKA

BOŻONARODZENIOWA KARTKA

Z myślą o tradycjonalistach, Urząd Miasta w Wejherowie przygotował...
KICKBOXERSKIE OSTATKI

KICKBOXERSKIE OSTATKI

Sezon kickboxerski dobiega końca. Na początku grudnia zawodnicy...
CENNA WYGRANA

CENNA WYGRANA

Powrót na ścieżkę zwycięstwa. W ostatnim domowym meczu I ligi piłki ręcznej...
NOWY SPRZĘT STRAŻACKI

NOWY SPRZĘT STRAŻACKI

Wóz bojowy dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie...
NAGRODY DLA LITERATÓW

NAGRODY DLA LITERATÓW

W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników...
4
Poniedziałek
Grudzień 2023
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Barbary, Hieronima, Krystiana
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

PIKNIK EKOLOGICZNY

2023-06-09 10:19:14

W ramach akcji KLIMATycznie w Wejherowie, 17 czerwca w Parku Miejskim zorganizowany zostanie Piknik ekologiczny. Organizatorzy już dziś zapowiadają wiele atrakcji i niespodzianek dla całych rodzin.

Wydarzenie, podobnie jak w zeszłym roku, organizuje Dział Edukacji Przyrodniczej Wejherowskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych wspólnie z Nadleśnictwem Wejherowo i Zakładem Usług Komunalnych – EKOFABRYKĄ. Celem pikniku będzie przede wszystkim zwrócenie uwagi na potrzebę ochronę środowiska oraz zmianę nawyków, jakie może każdy poczynić dla dobra klimatu.

Tegorocznemu piknikowi przyświeca hasło: woda i zieleń. W związku tym większość wydarzeń towarzyszących piknikowi będzie związanych właśnie z tymi zagadnieniami. Umiejętne gospodarowanie wodą, wykorzystywanie deszczówki, efektywne i oszczędne nawadnianie naszych ogródków, to tylko niektóre tematy o których będą mówić organizatorzy. Podczas pikniku dostępne będą liczne stanowiska informacyjne, warsztatowe i edukacyjne Zakładu Usług Komunalnych. Nie zabraknie konkursów, animacji i gier dla najmłodszych. Pojawi się także stanowisko z kompostem, w który mieszkańcy będą mogli się nieodpłatnie zaopatrzyć.

W Pikniku wezmą też udział funkcjonariusze wejherowskiej Policji, którzy będą mówić o bezpieczeństwie na rowerze. Biblioteka Miejska zaprosi do udziału w grze mobilnej, a przedstawiciele Etnopracowni, Wejherowskiego Centrum Kultury, Nadleśnictwa Wejherowo oraz Wejherowskiego Zarządu Nieruchomości komunalnych poprowadzą ciekawe prelekcje, zajęcia warsztatowe i konkursy.

Piknik Ekologiczny odbędzie się 17 czerwca (sobota) w godzinach 10:00 – 15:00 w parku przy budynku WZNK, ul. św. Jacka 19.

Podczas pikniku będzie można założyć Wejherowską Kartę Mieszkańca i kupić rośliny oraz sadzonki oferowane przez szkółki roślin. Kulinarne specjały oferować będą food trucki.

qratorPrzeczytaj również
Nietypowo, bo w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyły się obchody Dnia Seniora. Świętowanie, z przymrużeniem oka, odbywało się klimacie nawiązującym do czasów PRL. Na seniorów czekało wiele...

2023-12-01 12:18:56

Z myślą o tradycjonalistach, Urząd Miasta w Wejherowie przygotował specjalną kartę pocztową z życzeniami świątecznymi. Kartki można pobrać bezpłatnie i wysłać pocztą tradycyjną do krewnych oraz...

2023-12-04 14:20:08

W sobotę 9 grudnia w EkoFabryce odbędzie się VII edycja Galerii Wejherowskie Klamoty, podczas której nabywać można przedmioty używane po gruntownej naprawie i renowacji. Będzie to ostatnia edycja...

2023-11-30 22:54:27

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!