OUTSIDER POKONAŁ GRYF

OUTSIDER POKONAŁ GRYF

Zaskakująca i przykra porażka. Gryf Wejherowo na własnym boisku przegrał z...
NIELEGALNE SKŁADOWISKO ODPADÓW

NIELEGALNE SKŁADOWISKO ODPADÓW

Śmieci to biznes, który może być dochodowy, o ile ktoś potrafi w...
ZWYCIĘSKA SERIA TRWA

ZWYCIĘSKA SERIA TRWA

Po zaciętej walce KS Tytani Wejherowo odnieśli kolejne, cenne zwycięstwo...
POJADĄ NA FINAŁ

POJADĄ NA FINAŁ

Wejherowskie licealistki zwyciężyły w Półfinale Wojewódzkiej Licealiady w...
IGRZYSKA BADMINTONOWE

IGRZYSKA BADMINTONOWE

W hali sportowej w Szemudzie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży...
15
Poniedziałek
Październik 2018
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Jadwigi, Leonarda, Teresy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

RAJD SENIORÓW

2015-05-21 12:40:46

Wejherowska Wiosna to cykl imprez rekreacyjnych organizowanych przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wejherowie. W Bazie Harcerskiej "Cedron" zebrali się uczestnicy VI Rajdu Nordic Walking im. Grzegorza Rożyńskiego.

Grzegorz Rożyński był instruktorem w naszym Uniwersytecie Trzeciego Wieku – mówi Roman Białas prezes UTW w Wejherowie – prowadził zajęcia z nordic walking. Zmarł bardzo młodo w 2010 roku. Postanowiliśmy jego nazwiskiem nazwać ten rajd w dowód szacunku i pamięci za to co zrobił dla nas.

Rajd, który odbył się 16 maja, jest imprezą typowo rekreacyjną. Jego ideą jest łączenie studentów różnych uniwersytetów trzeciego wieku z terenu województwa. Ważne jest aby się spotykali, rozmawiali ze sobą, wymieniali poglądy np. o tym czego się uczą.

Miejscem spotkań tradycyjnie jest Baza Harcerska "Cedron" w Wejherowie. Nordic walking zrobił się bardzo popularny. Jest zdrową formą aktywności, dlatego postanowiliśmy to wykorzystać i ściągamy studentów do Wejherowa, bo mamy ku temu warunki. Przyjeżdżają do nas między innymi słuchacze z Malborka, Gdyni, Gdańska, Starogardu Gdańskiego, Krokowej czy Słupska – dodaje Roman Białas.

Na tegorocznej, szóstej edycji rajdu stawiło się około 80 uczestników z sześciu UTW z terenu województwa. Imprezę o godzinie 10:00 oficjalnie otworzył i uczestników przywitał Roman Białas. Po przekazaniu podstawowych informacji organizacyjnych przekazał głos Prezesowi Polskiej Federacji Nordic Walking Olgierdowi Bojke, który zajął się rozgrzewką uczestników marszu i poprowadził całą kolumnę w trasę. Ta liczyła około 6 km i prowadziła terenami leśnymi wokół Wejherowa. Organizatorzy co roku tak wytyczają marszrutę, aby oprócz części typowo marszowej znalazły się też elementy historyczne i przyrodnicze, takie jak np. Kalwaria Wejherowska. W ten sposób seniorzy poznają piękno kaszubskiej przyrody oraz dowiadują się wielu ciekawych rzeczy o historii Wejherowa i najbliższej okolicy.

Marsz trwa około półtorej godziny, po czym wszyscy wracają do miejsca startu, gdzie czeka na nich wojskowa grochówka, kiełbaski, kawa, herbata i zimne napoje. Podczas wspólnego odpoczynku i integracji studenci bawią się przy ognisku, śpiewając wspólnie piosenki. Każdy uczestnik rajdu otrzymuje pamiątkę – okolicznościowy znaczek. Wszystkim uczestnikom humory i apetyty dopisują. Miło i aktywnie spędzają wspólnie czas.

VI Rajd Nordic Walking im. Grzegorza Rożyńskiego jest jednym z elementów „Wejherowskiej Wiosny” przygotowywanej przez UTW w Wejherowie. Organizowane są ponadto: rajd nordic walking "Kocham Wejherowo" podczas którego uczestnicy zwiedzają przede wszystkim miasto oraz cieszący się popularnością spływ kajakowy rzeka Piaśnicą.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Na tę informację mieszkańcy Śmiechowa czekali od wielu lat. Wszystko wskazuje na to, że budowa nowe hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 wreszcie się rozpocznie. Wczoraj podpisano umowę w...

2018-10-11 10:51:33

Od kilku dni trwa remont fragmentu drogi wojewódzkiej nr 218 przebiegającej przez Wejherowo, co powoduje pewne problemy w ruchu samochodowym. Prace odbywają się na ul. 3 Maja na odcinku od...

2018-10-11 10:32:07

Śmieci to biznes, który może być dochodowy, o ile ktoś potrafi w profesjonalny sposób zająć się utylizacja odpadów i sprzedażą surowców wtórnych. W przeciwnym razie mamy do czynienia z...

2018-10-15 12:36:58

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!