ZMIENIAMY POMORZE

ZMIENIAMY POMORZE

Pomorscy przedsiębiorcy mogą ubiegać się w Pomorskim Funduszu Pożyczkowym o...
LUZINO NA PODIUM

LUZINO NA PODIUM

W hali widowiskowo - sportowej Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji...
SMAKI ŚWIATA - KONFERENCJA

SMAKI ŚWIATA - KONFERENCJA

XIII Ogólnopolski Przeglądu Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka...
JARMARK BOŻONARODZENIOWY

JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Jak każe tradycja, przed świętami Bożego Narodzenia na wejherowskim rynku...
LODOWISKO DZIAŁA

LODOWISKO DZIAŁA

Amatorzy zimowego ślizgania już mogą zacierać ręce. Wprawdzie na zewnątrz...
10
Poniedziałek
Grudzień 2018
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Danieli, Bohdana, Julii
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

RAJD SENIORÓW

2015-05-21 12:40:46

Wejherowska Wiosna to cykl imprez rekreacyjnych organizowanych przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wejherowie. W Bazie Harcerskiej "Cedron" zebrali się uczestnicy VI Rajdu Nordic Walking im. Grzegorza Rożyńskiego.

Grzegorz Rożyński był instruktorem w naszym Uniwersytecie Trzeciego Wieku – mówi Roman Białas prezes UTW w Wejherowie – prowadził zajęcia z nordic walking. Zmarł bardzo młodo w 2010 roku. Postanowiliśmy jego nazwiskiem nazwać ten rajd w dowód szacunku i pamięci za to co zrobił dla nas.

Rajd, który odbył się 16 maja, jest imprezą typowo rekreacyjną. Jego ideą jest łączenie studentów różnych uniwersytetów trzeciego wieku z terenu województwa. Ważne jest aby się spotykali, rozmawiali ze sobą, wymieniali poglądy np. o tym czego się uczą.

Miejscem spotkań tradycyjnie jest Baza Harcerska "Cedron" w Wejherowie. Nordic walking zrobił się bardzo popularny. Jest zdrową formą aktywności, dlatego postanowiliśmy to wykorzystać i ściągamy studentów do Wejherowa, bo mamy ku temu warunki. Przyjeżdżają do nas między innymi słuchacze z Malborka, Gdyni, Gdańska, Starogardu Gdańskiego, Krokowej czy Słupska – dodaje Roman Białas.

Na tegorocznej, szóstej edycji rajdu stawiło się około 80 uczestników z sześciu UTW z terenu województwa. Imprezę o godzinie 10:00 oficjalnie otworzył i uczestników przywitał Roman Białas. Po przekazaniu podstawowych informacji organizacyjnych przekazał głos Prezesowi Polskiej Federacji Nordic Walking Olgierdowi Bojke, który zajął się rozgrzewką uczestników marszu i poprowadził całą kolumnę w trasę. Ta liczyła około 6 km i prowadziła terenami leśnymi wokół Wejherowa. Organizatorzy co roku tak wytyczają marszrutę, aby oprócz części typowo marszowej znalazły się też elementy historyczne i przyrodnicze, takie jak np. Kalwaria Wejherowska. W ten sposób seniorzy poznają piękno kaszubskiej przyrody oraz dowiadują się wielu ciekawych rzeczy o historii Wejherowa i najbliższej okolicy.

Marsz trwa około półtorej godziny, po czym wszyscy wracają do miejsca startu, gdzie czeka na nich wojskowa grochówka, kiełbaski, kawa, herbata i zimne napoje. Podczas wspólnego odpoczynku i integracji studenci bawią się przy ognisku, śpiewając wspólnie piosenki. Każdy uczestnik rajdu otrzymuje pamiątkę – okolicznościowy znaczek. Wszystkim uczestnikom humory i apetyty dopisują. Miło i aktywnie spędzają wspólnie czas.

VI Rajd Nordic Walking im. Grzegorza Rożyńskiego jest jednym z elementów „Wejherowskiej Wiosny” przygotowywanej przez UTW w Wejherowie. Organizowane są ponadto: rajd nordic walking "Kocham Wejherowo" podczas którego uczestnicy zwiedzają przede wszystkim miasto oraz cieszący się popularnością spływ kajakowy rzeka Piaśnicą.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Fontanna na rynku zniknęła tylko na pewien czas. Spieszymy uspokoić wszystkich zaniepokojonych całkowitym rozebraniem konstrukcji fontanny znajdującej się na placu Wejhera, że to nie likwidacji....

2018-12-05 10:53:54

Dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Powiatu Wejherowskiego, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej zakupiło kolekcję starodruków sakralnych,...

2018-12-07 10:23:25

Za nami kolejna edycja Mistrzostw Województwa Pomorskiego w Sportowym Tańcu Towarzyskim oraz Ogólnopolskiego Turnieju Sportowego Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Wejherowa jakie...

2018-12-05 21:55:33

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!