IGRZYSKA CHŁOPCÓW W UNIHOKEJU

IGRZYSKA CHŁOPCÓW W UNIHOKEJU

W hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi, odbyły się...
AFERA KRYMINALNA

AFERA KRYMINALNA

Tym razem nie chodzi o zbrodnie, a o festiwal kryminału – imprezę...
BENIAMINEK POKONANY

BENIAMINEK POKONANY

Zacięte, emocjonujące spotkanie zakończone wygraną gospodarzy. Tego...
ZŁOTO PAULINY STENKI

ZŁOTO PAULINY STENKI

Drugi raz z rzędu Paulina Stenka stanęła na najwyższym stopniu podium w...
PRZEGRANA Z BENIAMINKIEM

PRZEGRANA Z BENIAMINKIEM

Ta porażka może być bardzo kosztowna dla Gryfu Wejherowo. Żółto-czarni...
24
Wtorek
Październik 2017
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Arety, Marty, Marcina
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

RAJD SENIORÓW

2015-05-21 12:40:46

Wejherowska Wiosna to cykl imprez rekreacyjnych organizowanych przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wejherowie. W Bazie Harcerskiej "Cedron" zebrali się uczestnicy VI Rajdu Nordic Walking im. Grzegorza Rożyńskiego.

Grzegorz Rożyński był instruktorem w naszym Uniwersytecie Trzeciego Wieku – mówi Roman Białas prezes UTW w Wejherowie – prowadził zajęcia z nordic walking. Zmarł bardzo młodo w 2010 roku. Postanowiliśmy jego nazwiskiem nazwać ten rajd w dowód szacunku i pamięci za to co zrobił dla nas.

Rajd, który odbył się 16 maja, jest imprezą typowo rekreacyjną. Jego ideą jest łączenie studentów różnych uniwersytetów trzeciego wieku z terenu województwa. Ważne jest aby się spotykali, rozmawiali ze sobą, wymieniali poglądy np. o tym czego się uczą.

Miejscem spotkań tradycyjnie jest Baza Harcerska "Cedron" w Wejherowie. Nordic walking zrobił się bardzo popularny. Jest zdrową formą aktywności, dlatego postanowiliśmy to wykorzystać i ściągamy studentów do Wejherowa, bo mamy ku temu warunki. Przyjeżdżają do nas między innymi słuchacze z Malborka, Gdyni, Gdańska, Starogardu Gdańskiego, Krokowej czy Słupska – dodaje Roman Białas.

Na tegorocznej, szóstej edycji rajdu stawiło się około 80 uczestników z sześciu UTW z terenu województwa. Imprezę o godzinie 10:00 oficjalnie otworzył i uczestników przywitał Roman Białas. Po przekazaniu podstawowych informacji organizacyjnych przekazał głos Prezesowi Polskiej Federacji Nordic Walking Olgierdowi Bojke, który zajął się rozgrzewką uczestników marszu i poprowadził całą kolumnę w trasę. Ta liczyła około 6 km i prowadziła terenami leśnymi wokół Wejherowa. Organizatorzy co roku tak wytyczają marszrutę, aby oprócz części typowo marszowej znalazły się też elementy historyczne i przyrodnicze, takie jak np. Kalwaria Wejherowska. W ten sposób seniorzy poznają piękno kaszubskiej przyrody oraz dowiadują się wielu ciekawych rzeczy o historii Wejherowa i najbliższej okolicy.

Marsz trwa około półtorej godziny, po czym wszyscy wracają do miejsca startu, gdzie czeka na nich wojskowa grochówka, kiełbaski, kawa, herbata i zimne napoje. Podczas wspólnego odpoczynku i integracji studenci bawią się przy ognisku, śpiewając wspólnie piosenki. Każdy uczestnik rajdu otrzymuje pamiątkę – okolicznościowy znaczek. Wszystkim uczestnikom humory i apetyty dopisują. Miło i aktywnie spędzają wspólnie czas.

VI Rajd Nordic Walking im. Grzegorza Rożyńskiego jest jednym z elementów „Wejherowskiej Wiosny” przygotowywanej przez UTW w Wejherowie. Organizowane są ponadto: rajd nordic walking "Kocham Wejherowo" podczas którego uczestnicy zwiedzają przede wszystkim miasto oraz cieszący się popularnością spływ kajakowy rzeka Piaśnicą.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Po usunięciu skutków wypadku na placu budowy przylegającym do ulicy Zamkowej, przywrócono normalny ruch samochodowy. Od ubiegłego piątkowego wieczora ulica była całkowicie zamknięta dla ruchu...

2017-10-19 09:41:01

Nie żyje młody człowiek. W piątek 20 października po spektaklu mężczyzna towarzyszący zespołowi tancerzy, popełnił samobójstwo. Sprawę bada policja i prokuratura.

2017-10-21 23:17:18

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie w najbliższą niedzielę zaprasza na Jubileuszowy XV Zjazd Kaszubskich Śpiewaków.

2017-10-21 23:57:32

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!