BOŻONARODZENIOWA KARTKA

BOŻONARODZENIOWA KARTKA

Z myślą o tradycjonalistach, Urząd Miasta w Wejherowie przygotował...
KICKBOXERSKIE OSTATKI

KICKBOXERSKIE OSTATKI

Sezon kickboxerski dobiega końca. Na początku grudnia zawodnicy...
CENNA WYGRANA

CENNA WYGRANA

Powrót na ścieżkę zwycięstwa. W ostatnim domowym meczu I ligi piłki ręcznej...
NOWY SPRZĘT STRAŻACKI

NOWY SPRZĘT STRAŻACKI

Wóz bojowy dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie...
NAGRODY DLA LITERATÓW

NAGRODY DLA LITERATÓW

W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników...
4
Poniedziałek
Grudzień 2023
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Barbary, Hieronima, Krystiana
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

RADNI ZDECYDOWALI

2023-11-20 09:49:30

Od nowego roku mieszkańców będzie obowiązywać nowy Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Wejherowa. Zmieni się także sposób i zakres świadczenia usług w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych. Tak zdecydowała Rada Miasta podczas zeszłotygodniowej sesji.

Uchwalone podczas 50. zwyczajnej sesji Rady Miasta Wejherowa zmiany mają przede wszystkim charakter porządkujący i dyscyplinujący. Wprowadzają m.in. sankcje za brak należytej segregacji, która w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w segregacji, może skutkować nałożeniem na właściciela nieruchomości opłaty za wywóz śmieci według stawek jak za odbiór odpadów niesegregowanych.

Zmienią się także zasady odbioru frakcji odpadów wielkogabarytowych, bezpośrednio odbieranych z nieruchomości. Od nowego roku zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, odpady budowlane i rozbiórkowe oraz opony mieszkańcy będą zobowiązani samodzielnie  i we własnym zakresie dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych i Punktu Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych albo (w przypadku wielkogabarytowego sprzętu RTV i AGD) zgłosić konieczność jego odbioru do Komunalnego Związku Gmin "Dolina Redy i Chylonki".

Zwiększony zostanie limit odpadów budowlanych i rozbiórkowych możliwych do przekazania do PSZOK, który będzie wynosił 500 kg rocznie. Odpady zielone będzie można przygotować do odbioru nie tylko we workach. Gałęzie drzew i krzewów można będzie zostawiać powiązane we wiązki. Bioodpady będzie można gromadzić workach papierowych oraz luzem, włożonych do pojemnika.

Zmiany Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Wejherowa oraz zmiany w sposobie świadczenia usług w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych wejdą w życie od 1 stycznia 2024 r.

W trakcie sesji radni przyjęli także uchwałę w sprawie ustalenia wysokości ekwiwalentu pieniężnego dla członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Wejherowie oraz w sprawie przekazania Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w Gdańsku skargi na Uchwałę Nr VIIIk/XXV/341/2021 Rady Miasta Wejherowa z dnia 13 kwietnia 2021 r. w sprawie uchwalenia zmian miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego na obszarze zespołu pałacowo-parkowego, Kalwarii Wejherowskiej oraz Doliny Cedronu w Wejherowie (część B). Uchwalono także "Programu współpracy na rok 2024 Gminy Miasta Wejherowa z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie", a także "Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie administracyjnym miasta Wejherowa na okres od 1 stycznia 2024 roku do dnia 31 grudnia 2024 roku".

Rada Miasta przyjęła także pakiet uchwał w sprawie sprzedaży nieruchomości oraz bonifikat od cen nieruchomości gruntowych.

qratorPrzeczytaj również
W sobotę 9 grudnia w EkoFabryce odbędzie się VII edycja Galerii Wejherowskie Klamoty, podczas której nabywać można przedmioty używane po gruntownej naprawie i renowacji. Będzie to ostatnia edycja...

2023-11-30 22:54:27

Z myślą o tradycjonalistach, Urząd Miasta w Wejherowie przygotował specjalną kartę pocztową z życzeniami świątecznymi. Kartki można pobrać bezpłatnie i wysłać pocztą tradycyjną do krewnych oraz...

2023-12-04 14:20:08

W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród laureatom XVIII Wejherowskiego Konkursu Literackiego POWIEW WENY. Nagrody literatom wręczali...

2023-12-01 14:48:03

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!