NIEZWYKŁE SERCE

NIEZWYKŁE SERCE

W Kaszubskim Centrum Chorób Serca i Naczyń w Wejherowie dokonano niezwykłej...
SZCZĘŚLIWY KONIEC SEZONU

SZCZĘŚLIWY KONIEC SEZONU

Ostatni mecz w sezonie Tytani Wejherowo rozegrali na wyjeździe. Za...
GRYF ZWYCIĘŻA

GRYF ZWYCIĘŻA

Pewna wygrana na Wzgórzu Wolności. W sobotę piłkarze WKS Gryf Wejherowo...
WIOSENNE PORZĄDKI

WIOSENNE PORZĄDKI

Z nastaniem wiosny Straż Miejska przeprowadziła w Wejherowie kolejną akcję...
WARSZTATY DLA SENIORÓW

WARSZTATY DLA SENIORÓW

Wejherowska EkoFabryka zaprasza seniorów na bezpłatne zajęcia z zakresu...
20
Poniedziałek
Maj 2024
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Bazylego, Bernardyna, Krystyny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

ĆWIERĆWIECZE POWIATU - FOTO

2024-01-22 14:38:23

W miniony piątek w Filharmonii Kaszubskiej odbyła się uroczysta gala z okazji 25 rocznicy powołania do życia Powiatu Wejherowskiego jako samodzielnej jednostki samorządu terytorialnego. Stało się tak w wyniku reformy samorządu terytorialnego dokonanej za kadencji rządu Jerzego Buzka.

Gala była okazją do podsumowań, gratulacji i nagród. Z tej okazji zaproszono m.in. wszystkich obecnych oraz byłych radnych powiatowych, wszystkich minionych kadencji. Radni otrzymali pamiątkowy list gratulacyjny. Podziękowania i upominki otrzymali także zasłużeni pracownicy Starostwa Powiatowego, z których wielu pełni służbę nieprzerwanie od 25 lat.

Powiat, to przede wszystkim ludzie, dlatego w trakcie uroczystości przyznano tytuły "Honorowego Obywatela Powiatu Wejherowskiego" dla  prof. dr hab. inż. Edmunda Wittbrodta oraz ks. prof. dr hab. Jana Perszona, którzy m.in. otrzymali w prezencie ręcznie rzeźbione i bogato zdobione krzesła.

Bardzo ważną częścią Gali było wręczenie pracownikom Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej odznaczeń państwowych "Zasłużony dla Kultury Polskiej". Otrzymali je: Benita Grzenkowicz-Ropela, Małgorzata Wiszowata i Piotr Schmandt. Medalami "Za Zasługi dla Powiatu Wejherowskiego" wyróżniono: Iwonę Romanowską, Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Wejherowie, Andrzeja Zieleniewskiego, Ireneusza Leśniaka oraz Leszka Glazę. Ponadto za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej Nagrodą Remusa otrzymał Zespół Wokalny Art’n’Voices.

Specjalnymi gośćmi uroczystości byli przedstawiciele Rejonu Rówieńskiego w Ukrainie ze starostą Wasilijem Tomczukiem na czele, z którym Powiat Wejherowski podpisał porozumienie o współpracy. Goście dziękowali za pomoc udzieloną uchodźcom z Ukrainy którzy trafili na teren powiatu wejherowskiego oraz za wsparcie rzeczowe jakie trafiło do bezpośrednio do odczuwających skutki wojny rodzin na Ukrainie. Jako formę podziękowania Powiat Wejherowski otrzymał flagę ukraińską z życzeniami, wyrazami wdzięczności i podpisami mieszkańców Rejonu Rówieńskiego, którzy walczyli zbrojnie z rosyjskimi najeźdźcami, m.in. pod Bahmutem.

Z okazji jubileuszu Powiatu Wejherowskiego samorządowcy z gmin i miast z terenu powiatu na ręce starosty Gabrieli Lisius złożyli gratulacje, a Prezydenta Miasta Wejherowa uhonorował Powiat Wejherowski Medalem Miasta Wejherowa.

Galę 25-lecia Powiatu Wejherowskiego uświetnili swoimi występami uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Wejherowie oraz grupa wokalna Art’n’Voices. Na zakończenie z krótkim koncertem wystąpił zespół Fucus.

Po zakończeniu części oficjalnej na wszystkich przybyłych czekał poczęstunek we foyer oraz specjalnie przygotowany na tę okazję tortem z wizerunkiem starostwa powiatowego.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Kolejna osiedlowa droga doczekała się remontu. Zgodnie z zapowiedzią Urzędu Miasta, od najbliższego wtorku rozpocznie się remont fragmentu ul. Kochanowskiego od strony skrzyżowania z ul....

2024-05-13 09:19:30

W środę poznaliśmy laureatów konkursu Gryf Literacki 2023, w którym Miejska Biblioteka Publiczna nagradzała regionalnych twórców. Konkurs organizowany był w trzech kategoriach: literatura piękna,...

2024-05-16 11:28:36

W minioną niedzielę na Kalwarii Wejherowskiej zakończył się Odpust Wniebowstąpienia Pańskiego, pierwszy z tzw. dużych odpustów. Tradycyjnie, suma odpustowa odprawiona została przy Kościele Trzech...

2024-05-13 10:45:11

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!