NIEZWYKŁE SERCE

NIEZWYKŁE SERCE

W Kaszubskim Centrum Chorób Serca i Naczyń w Wejherowie dokonano niezwykłej...
SZCZĘŚLIWY KONIEC SEZONU

SZCZĘŚLIWY KONIEC SEZONU

Ostatni mecz w sezonie Tytani Wejherowo rozegrali na wyjeździe. Za...
GRYF ZWYCIĘŻA

GRYF ZWYCIĘŻA

Pewna wygrana na Wzgórzu Wolności. W sobotę piłkarze WKS Gryf Wejherowo...
WIOSENNE PORZĄDKI

WIOSENNE PORZĄDKI

Z nastaniem wiosny Straż Miejska przeprowadziła w Wejherowie kolejną akcję...
WARSZTATY DLA SENIORÓW

WARSZTATY DLA SENIORÓW

Wejherowska EkoFabryka zaprasza seniorów na bezpłatne zajęcia z zakresu...
20
Poniedziałek
Maj 2024
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Bazylego, Bernardyna, Krystyny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

FESTIWAL

2024-04-05 09:45:08

Za dwa tygodnie rozpocznie się w Wejherowie XXVI Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu. O festiwalowe Grand Prix rywalizować będzie jedenaście chórów. Zwycięzcę oraz pozostałych nagrodzonych i wyróżnionych poznamy podczas Gali Finałowej jaka odbędzie się w Filharmonii Kaszubskiej w sobotę 20 kwietnia.

Przesłuchania konkursowe odbywać sie będą w dniach 19 – 20 kwietnia (piątek – sobota) w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w Wejherowie. W sobotę 20 kwietnia o 16:00 na placu Wejhera odbędzie się uroczysta parada chórów podczas której uczestnicy zaprezentują się mieszkańców, a o 17:00 w Sali Głównej Filharmonii Kaszubskiej rozpocznie się Gala Finałowa.

O nagrodę główną – Statuetkę Żagla powalczą: Chór Młodzieżowy "CANTO" Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku, Chór Dziecięcy Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. F. Chopina w Wejherowie, Chór Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie, Chopin University "Chamber Choir" z Warszawy, Wejherowski Chór Męski "Harmonia", Żeński Chór Kameralny "Kanon" z Cewlina, Chór "La Musica" grupa młodsza z Lublina, Chór Mieszany "Symfonia" z Gdyni, Żeński Chór Kameralny "Iuvenes Corda" z Białegostoku, Żeński Chór Kameralny "Cantate Corde" z Gdyni, Chłopięcy Chór Kameralny "Chcemy śpiewać" z Łodzi.

Nad festiwalem, organizowanym przez Wejherowskie Centrum Kultury, patronat objęli: Prezydent Miasta Wejherowa, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Pomorskiego i Wojewoda Pomorski.

Wydarzenia towarzyszące XXVI OFPoM

  • 9 kwietnia (wtorek) - II Konkurs Pieśni Marynistycznej w Wejherowie (konkurs kierowany do uczniów szkół podstawowych, wykonujących pieśni marynistyczne w języku polskim lub kaszubskim - zdobywcy nagrody głównej wystąpią podczas Gali Finałowej festiwalu).
  • 11 kwietnia (czwartek), o 18:00 – Otwarcie wystawy pt. Kolory muzyki Tomasza Bachanka w Galerii Filharmonii Kaszubskiej.
  • 18 kwietnia (czwartek) o 19:00 w sali głównej Filharmonii Kaszubskiej - Koncert Męskiego Chóru Szantowego Zawisza Czarny (jedyny chór szantowy w Polsce i jeden z najlepszych na świecie w swojej kategorii), z gościnnym występem Joanny Knitter.
  • 19 kwietnia (piątek) o 19:00 foyer Filharmonii Kaszubskiej - projekcja filmu "Kamerdyner" w reż. Filipa Bajona, któremu towarzyszyć będzie skrzypcowe wykonanie muzyki na żywo przez Tomasza Chyłę.

Ponadto w trakcie festiwalu we foyer Filharmonii Kaszubskiej odbywać się będą targi literatury muzycznej.

qratorPrzeczytaj również
Przed nami Wejherowska Noc Muzeów. Z tej okazji wejherowskie muzea oraz instytucje kultury przygotowały szereg niespodzianek i atrakcji. Szykuje się niezapomniany wieczór i noc.

2024-05-16 10:29:22

Tego lata ruszy kolejna edycja akcji Lato w Mieście. W ramach półkolonii organizowanych w wybranych szkołach podstawowych na terenie Wejherowa, podczas dwutygodniowych turnusów najmłodsze dzieci...

2024-05-10 12:38:44

Wielkimi krokami zbliża się XXI edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, podczas którego w książnicach całej Polski odbywa się mnóstwo atrakcyjnych wydarzeń, nie tylko czytelniczych ale także...

2024-05-04 14:11:39

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!