NIEZWYKŁE SERCE

NIEZWYKŁE SERCE

W Kaszubskim Centrum Chorób Serca i Naczyń w Wejherowie dokonano niezwykłej...
SZCZĘŚLIWY KONIEC SEZONU

SZCZĘŚLIWY KONIEC SEZONU

Ostatni mecz w sezonie Tytani Wejherowo rozegrali na wyjeździe. Za...
GRYF ZWYCIĘŻA

GRYF ZWYCIĘŻA

Pewna wygrana na Wzgórzu Wolności. W sobotę piłkarze WKS Gryf Wejherowo...
WIOSENNE PORZĄDKI

WIOSENNE PORZĄDKI

Z nastaniem wiosny Straż Miejska przeprowadziła w Wejherowie kolejną akcję...
WARSZTATY DLA SENIORÓW

WARSZTATY DLA SENIORÓW

Wejherowska EkoFabryka zaprasza seniorów na bezpłatne zajęcia z zakresu...
20
Poniedziałek
Maj 2024
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Bazylego, Bernardyna, Krystyny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

BŁĘKITNY MARSZ

2024-04-15 15:02:26

Dla uczczenia Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, ulicami miasta przeszła tradycyjna już, błękitna parada, której uczestnicy manifestowali solidarność i wsparcie dla osób ze spektrum autyzmu. Integracyjny Marsz był punktem kulminacyjnym obchodów tego święta w Wejherowie.

Organizatorem wydarzenia było Wejherowskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Autyzmem, które od wielu lat aktywnie uświadamia czym jest autyzm, zabiega o społeczną akceptację osób dotkniętych spektrum autyzmu, a także wspiera rodziny i opiekunów osób autystycznych.  W integracyjnym „Marszu Razem dla Autyzmu”, który wyruszył ze skweru im. R. Osowickiej, oprócz podopiecznych Wejherowskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Autyzmem udział wzięli także samorządowcy, członkowie instytucji edukacji i kultury, a także przedstawiciele organizacji społecznych i sportowych. Nie zabrakło oczywiście dzieci i młodzieży szkolnej.

Marsz zakończył się na wejherowskim rynku, gdzie urządzono wspólny, integracyjny piknik rodzinny. W jego trakcie m.in. poznaliśmy laureatów konkursu plastycznego „Autyzm czyli...”, w którym udział wzięły dzieci i uczniowie młodszych klas szkół podstawowych. Karate Klub Wejherowo przygotował specjalny pokaz karate. Najmłodsi mogli skorzystać z punktu malowania twarzy, wziąć udział w grze „Jenga” albo wzięć udział w loterii fantowej.

Dostępne były także stanowiska na których można było uzyskać wiedzę oraz skorzystać z bezpłatnych konsultacji w zakresie form wsparcia osób niepełnosprawnych. Przygotowane zostały także punkty gastronomiczne oraz stanowiska edukacyjno-animacyjne dla dzieci.

qratorPrzeczytaj również
Wejherowska EkoFabryka zaprasza seniorów na bezpłatne zajęcia z zakresu stylizacji mebli. W ramach warsztatów będzie można zobaczyć w praktyce czym i jak można odświeżyć i odnowić stare meble.

2024-05-17 12:26:04

W minioną niedzielę na Kalwarii Wejherowskiej zakończył się Odpust Wniebowstąpienia Pańskiego, pierwszy z tzw. dużych odpustów. Tradycyjnie, suma odpustowa odprawiona została przy Kościele Trzech...

2024-05-13 10:45:11

Kolejna osiedlowa droga doczekała się remontu. Zgodnie z zapowiedzią Urzędu Miasta, od najbliższego wtorku rozpocznie się remont fragmentu ul. Kochanowskiego od strony skrzyżowania z ul....

2024-05-13 09:19:30

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!