KTO ZBUDUJE ELEKTROWNIE?

KTO ZBUDUJE ELEKTROWNIE?

Polskie Elektrownie Jądrowe wraz z Polskim Instytutem Ekonomicznym...
WARSZTATY PROZDROWOTNE

WARSZTATY PROZDROWOTNE

Najbliższy weekend upłynie pod znakiem wykładów, treningów i warsztatów...
UWAGA KIEROWCY

UWAGA KIEROWCY

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – Oddział w...
POLICYJNY AWANS

POLICYJNY AWANS

Dotychczasowa Komendant Powiatowa Policji w Wejherowie insp. Anna Kos...
RADNI ZDECYDOWALI

RADNI ZDECYDOWALI

We wtorek 9 lipca odbyła się IV zwyczajna sesja Rady Miasta Wejherowa. W...
12
Piątek
Lipiec 2024
Loading...
Poprzedni Lipiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Brunona, Jana, Wery
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

PIKNIK EKOLOGICZNY

2024-06-11 16:06:28

W najbliższą sobotę w Parku Miejskim odbędzie się trzecia edycja Pikniku Ekologicznego. Zapowiada się duże wydarzenie z mnóstwem atrakcji i niespodzianek. Wydarzenie odbywa się w ramach akcji: KLIMATycznie w Wejherowie.

W zamyśle organizatorów piknik ma przyciągnąć i zainteresować ekologią jak największą liczbę mieszkańców Wejherowa. W tym celu, oprócz gier, zabaw, występów artystycznych i prezentacji, dostępne będą m.in. stoiska edukacyjne oraz informacyjne przygotowane przez: Dział Edukacji Wejherowskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych, EkoFabrykę, Urząd Miasta Wejherowa, OPEC Gdynia, Regionalną Izbę Przedsiębiorców NORDA, Nadleśnictwo Wejherowo, Miejską Bibliotekę Publiczną, OSP Wejherowo oraz Straż Miejską i Policję.

Mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się np. jak samodzielnie przygotować domek dla owadów zapylających lub schronienie dla nietoperzy. Chętni nauczą się jak w warunkach domowych, z dostępnych pod ręką naturalnych składników, przygotować kosmetyki. Ponadto będzie można dowiedzieć się jak dbać o jakość powietrza którym oddychamy, zdobyć informacje o uchwale antysmogowej i dofinansowaniu z programu "Czyste Powietrze". Dostępne będzie także stoisko Wejherowskiej Karty Mieszkańca, Pomorskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratownicza GRYF, która zaprezentuje wykorzystywany podczas poszukiwań sprzęt oraz systemy lokalizacyjne, a także stanowisko Nadleśnictwa Wejherowo. Druhowie z OSP Wejherowo oraz funkcjonariusze Policji będą prezentować używany przez siebie sprzęt oraz pojazdy, a chętni będą mogli zaopatrzyć się w sadzonki roślin ze szkółki leśnej.

Podczas Pikniku, wejherowska EkoFabryka przeprowadzi zbiórkę charytatywną "Pomaganie przez gotowanie", podczas której będzie można wspomóc bieżącą działalność schroniska dla zwierząt.

Piknik Ekologiczny odbędzie się w godzinach od 10:00 do 16:00, w najbliższą sobotę 15 czerwca, na polanie piknikowej w Parku Miejskim w Wejherowie.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Na pewno nie będzie wiało nudą. Podczas wakacji w Wejherowie wiele będzie się działo. Oprócz inicjatyw realizowanych przez lokalne stowarzyszenia i organizacje, także Urząd Miast wraz ze swoimi...

2024-06-28 11:29:15

W minioną sobotę w Parku Miejskim  im. Majkowskiego w Wejherowie odbył się "Piknik Ekologiczny". Było mnóstwo rodzinnych gier, zabaw i warsztatów, a także dużo dobrego jedzenia i muzyki.

2024-06-20 11:17:12

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zaprasza na kolejny koncert z cyklu: Spotkania z muzyką Kaszub, którego inspiracją są stare szlacheckie dworki, z ich historią i...

2024-06-14 11:10:02

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!