KTO ZBUDUJE ELEKTROWNIE?

KTO ZBUDUJE ELEKTROWNIE?

Polskie Elektrownie Jądrowe wraz z Polskim Instytutem Ekonomicznym...
WARSZTATY PROZDROWOTNE

WARSZTATY PROZDROWOTNE

Najbliższy weekend upłynie pod znakiem wykładów, treningów i warsztatów...
UWAGA KIEROWCY

UWAGA KIEROWCY

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – Oddział w...
POLICYJNY AWANS

POLICYJNY AWANS

Dotychczasowa Komendant Powiatowa Policji w Wejherowie insp. Anna Kos...
RADNI ZDECYDOWALI

RADNI ZDECYDOWALI

We wtorek 9 lipca odbyła się IV zwyczajna sesja Rady Miasta Wejherowa. W...
12
Piątek
Lipiec 2024
Loading...
Poprzedni Lipiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Brunona, Jana, Wery
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

RADNI ZDECYDOWALI

2024-07-10 12:51:32

We wtorek 9 lipca odbyła się IV zwyczajna sesja Rady Miasta Wejherowa. W trakcie obrad radni zdecydowali kto będzie przedstawicielem miasta w Radzie Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej oraz przygotowali odpowiedź dla Wojewody Pomorskiej w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatów dla dwóch radnych.

Rada Miasta przyjęła uchwałę o zmianie przedstawiciela Miasta Wejherowa w składzie społecznej Rady Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. W miejsce Arkadiusza Kraszkiewicza, na tę funkcję został powołany radny Radosław Kamiński (Koalicja Obywatelska).

W kolejnych punktach radni podjęli uchwały o wyrażeniu stanowiska w sprawie wygaśnięcia mandatu radnych: Mateusza Makurata (Wolę Wejherowo) i Wojciecha Wasiakowskiego (Sprawiedliwość dla Wejherowian). W obu przypadkach inicjatorem procedury jest Wojewoda Pomorska działająca na wniosek Krajowego Biura Wyborczego w Słupsku. Jak usłyszeliśmy od przewodniczącego Rady Miasta Arkadiusza Szczygła, do KBW wpłynęły donosy na obu radnych, które wskazywały, iż zamieszkują oni poza terenem miasta Wejherowa – gdzie sprawują mandaty radnych. W tej sytuacji może zachodzić podejrzenie tzw. nieposiadania prawa wybieralności, co skutkuje koniecznością wygaszenia mandatu radnego. W tej sytuacji Wojewoda Pomorska Beata Rutkiewicz wystąpiła do Rady Miasta o wyrażenie stanowiska w obu przypadkach.

Rada Miasta, stojąc na stanowisku że jako organ samorządowy nie jest uprawniona i nie posiada instrumentów do wyjaśnienia tej sprawy, a tym bardziej do formułowania wiążącego stanowiska w sprawie wygaśnięcia mandatów radnych z powodu anonimowego zarzutu o rzekomym zamieszkiwaniu poza Wejherowem, po zapoznaniu się z wyjaśnieniami samych zainteresowanych, postanowiła sprzeciwić się wszczynaniu procedury wygaszenia mandatów dla obu radnych. Stosowne uchwały zostały przez radnych przegłosowane i zostaną przekazane Wojewodzie Pomorskiej.

Ostatnim punktem sesji było głosowanie w sprawie wskazania przedstawicieli Rady Miasta na członków Komitetu Rewitalizacji Miasta Wejherowa. Zostali nimi: Ryszard Kandzora (Koalicja Obywatelska), Bartosz Skwarło (Koalicja Obywatelska), Teresa Skowrońska (Sprawiedliwość dla Wejherowian), Rafał Szlas (Wolę Wejherowo) i Leszek Szczypior (Wolę Wejherowo).

qratorPrzeczytaj również
Najbliższy weekend upłynie pod znakiem wykładów, treningów i warsztatów dotyczących zdrowego stylu życia i aktywności sportowej. Na wydarzenie zaprasza do swojej siedziby Wejherowski Klub...

2024-07-11 10:37:21

Wakacje to czas radości, odpoczynku i zabawy nad wodą. Jednak, aby letni wypoczynek był bezpieczny, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które mogą uchronić nas przed niebezpieczeństwami...

2024-07-08 09:35:25

Okazja dla hobbystów, kolekcjonerów, miłośników staroci oraz poszukujących przydatnych rzeczy z drugiej ręki. W najbliższą niedzielę odbędzie się druga w tym roku edycja Pchlego Targu – kiermaszu...

2024-07-09 09:51:16

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!