OUTSIDER POKONAŁ GRYF

OUTSIDER POKONAŁ GRYF

Zaskakująca i przykra porażka. Gryf Wejherowo na własnym boisku przegrał z...
NIELEGALNE SKŁADOWISKO ODPADÓW

NIELEGALNE SKŁADOWISKO ODPADÓW

Śmieci to biznes, który może być dochodowy, o ile ktoś potrafi w...
ZWYCIĘSKA SERIA TRWA

ZWYCIĘSKA SERIA TRWA

Po zaciętej walce KS Tytani Wejherowo odnieśli kolejne, cenne zwycięstwo...
POJADĄ NA FINAŁ

POJADĄ NA FINAŁ

Wejherowskie licealistki zwyciężyły w Półfinale Wojewódzkiej Licealiady w...
IGRZYSKA BADMINTONOWE

IGRZYSKA BADMINTONOWE

W hali sportowej w Szemudzie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży...
15
Poniedziałek
Październik 2018
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Jadwigi, Leonarda, Teresy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

SENIORZY DAJĄ PRZYKŁAD

2015-06-02 13:58:31

Uniwersytety Trzeciego Wieku są zjawiskiem niezwykłym. Dzięki ich działalności wielu ludzi starszych może skorzystać z ich ciekawych propozycji spędzenia wolnego czasu, a także dzięki prowadzonym prze wolontariuszy z różnych dziedzin, zdobyć nową wiedzę.

Jeden z takich Uniwersytetów działa w Wejherowie, prowadzony przez Stowarzyszenie "Akademia Złotego Wieku". Jego prezesem jest Roman Białas. Stowarzyszenie organizuje m.in. marsze Nordic Walking, które cieszą się sporym i wciąż rosnącym zainteresowaniem. Ostatni taki marsz miał miejsce 16 maja. Wzięli w nim udział nie tylko studenci z wejherowskiego Uniwersytetu, a także słuchacze z Gdyni, Malborka, Starogardu Gdańskiego, Krokowej, Gdańska. Podczas marszu uczestnicy nie tylko dbają o kondycje, ale także zwiedzają Wejherowo i okolice - trasa liczy bowiem około 5 km. Urozmaiceniem marszu jest zwiedzanie miejsc wyjątkowych, np. Kalwarii Wejherowskiej. Marsz prowadzony jest przez doświadczoną kadrę instruktorską oraz Prezesa Polskiej Federacji Nordic Walking Olgierda Bojke. Dzięki temu uczestnicy za każdym razem poznają nordicowe nowinki i doskonalą swoją technikę, a także poznają nowe formy rekreacji i aktywności fizycznej.

Słuchacze z Wejherowa, oprócz lokalnych inicjatyw, biorą także czynny udział w Ogólnopolskim Marszu Nordic Walking Studentów UTW. W tym roku odbyła się już trzecia edycja tej imprezy. Udział w marszu biorą także uniwersytety polonijne z Litwy i Białorusi. W zeszłym roku udział wzięło 3.041 studentów ze 102 uniwersytetów.

Od 2010 roku Stowarzyszenie "Akademia Złotego Wieku" organizuje także cykl imprez pod wspólną nazwą "Wejherowska Wiosna". Program jest niezwykle ciekawy. Składa się na niego między innymi: rajd nordicowski im. Grzegorza Rożyńskiego, spływy kajakowe rzeką Piaśnicą, czy rajd rowerowy śladami Północnych Kaszub. Wszystkie te aktywności, oprócz rekreacji dają także możliwość poznawania walorów przyrodniczych i historycznych. Ma to szczególne znaczenie dla słuchaczy z innych rejonów województwa pomorskiego i z innych rejonów Polski.

Ważnym elementem działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wejherowie jest stałe zapraszanie do Wejherowa słuchaczy innych uniwersytetów, podczas ich wizyt w Trójmieście. Dla nich, możliwość obejrzenia pięknego, kaszubskiego miasta jakim jest Wejherowo, stanowi dodatkową atrakcję. W efekcie nawet kilkaset nowych osób co roku poznają walory grodu Wejhera.

UTW nie tylko zapewnia studentom możliwość ciekawego, aktywnego i twórczego spędzania wolnego czasu, ale także poprzez swą działalność, promuje Wejherowo w regionie i w Polsce. To wspaniała inicjatywa.

MATODYPrzeczytaj również
Śmieci to biznes, który może być dochodowy, o ile ktoś potrafi w profesjonalny sposób zająć się utylizacja odpadów i sprzedażą surowców wtórnych. W przeciwnym razie mamy do czynienia z...

2018-10-15 12:36:58

Od kilku dni trwa remont fragmentu drogi wojewódzkiej nr 218 przebiegającej przez Wejherowo, co powoduje pewne problemy w ruchu samochodowym. Prace odbywają się na ul. 3 Maja na odcinku od...

2018-10-11 10:32:07

Muzeum Piaśnickie zaprasza do udziału w akcji porządkowania zapomnianych grobów i miejsc na cmentarzach, w ramach której porządkowane będą groby na cmentarzu w Wejherowie, przy ul. 3 Maja....

2018-10-10 09:19:42

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!