IGRZYSKA CHŁOPCÓW W UNIHOKEJU

IGRZYSKA CHŁOPCÓW W UNIHOKEJU

W hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi, odbyły się...
AFERA KRYMINALNA

AFERA KRYMINALNA

Tym razem nie chodzi o zbrodnie, a o festiwal kryminału – imprezę...
BENIAMINEK POKONANY

BENIAMINEK POKONANY

Zacięte, emocjonujące spotkanie zakończone wygraną gospodarzy. Tego...
ZŁOTO PAULINY STENKI

ZŁOTO PAULINY STENKI

Drugi raz z rzędu Paulina Stenka stanęła na najwyższym stopniu podium w...
PRZEGRANA Z BENIAMINKIEM

PRZEGRANA Z BENIAMINKIEM

Ta porażka może być bardzo kosztowna dla Gryfu Wejherowo. Żółto-czarni...
24
Wtorek
Październik 2017
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Arety, Marty, Marcina
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

SENIORZY DAJĄ PRZYKŁAD

2015-06-02 13:58:31

Uniwersytety Trzeciego Wieku są zjawiskiem niezwykłym. Dzięki ich działalności wielu ludzi starszych może skorzystać z ich ciekawych propozycji spędzenia wolnego czasu, a także dzięki prowadzonym prze wolontariuszy z różnych dziedzin, zdobyć nową wiedzę.

Jeden z takich Uniwersytetów działa w Wejherowie, prowadzony przez Stowarzyszenie "Akademia Złotego Wieku". Jego prezesem jest Roman Białas. Stowarzyszenie organizuje m.in. marsze Nordic Walking, które cieszą się sporym i wciąż rosnącym zainteresowaniem. Ostatni taki marsz miał miejsce 16 maja. Wzięli w nim udział nie tylko studenci z wejherowskiego Uniwersytetu, a także słuchacze z Gdyni, Malborka, Starogardu Gdańskiego, Krokowej, Gdańska. Podczas marszu uczestnicy nie tylko dbają o kondycje, ale także zwiedzają Wejherowo i okolice - trasa liczy bowiem około 5 km. Urozmaiceniem marszu jest zwiedzanie miejsc wyjątkowych, np. Kalwarii Wejherowskiej. Marsz prowadzony jest przez doświadczoną kadrę instruktorską oraz Prezesa Polskiej Federacji Nordic Walking Olgierda Bojke. Dzięki temu uczestnicy za każdym razem poznają nordicowe nowinki i doskonalą swoją technikę, a także poznają nowe formy rekreacji i aktywności fizycznej.

Słuchacze z Wejherowa, oprócz lokalnych inicjatyw, biorą także czynny udział w Ogólnopolskim Marszu Nordic Walking Studentów UTW. W tym roku odbyła się już trzecia edycja tej imprezy. Udział w marszu biorą także uniwersytety polonijne z Litwy i Białorusi. W zeszłym roku udział wzięło 3.041 studentów ze 102 uniwersytetów.

Od 2010 roku Stowarzyszenie "Akademia Złotego Wieku" organizuje także cykl imprez pod wspólną nazwą "Wejherowska Wiosna". Program jest niezwykle ciekawy. Składa się na niego między innymi: rajd nordicowski im. Grzegorza Rożyńskiego, spływy kajakowe rzeką Piaśnicą, czy rajd rowerowy śladami Północnych Kaszub. Wszystkie te aktywności, oprócz rekreacji dają także możliwość poznawania walorów przyrodniczych i historycznych. Ma to szczególne znaczenie dla słuchaczy z innych rejonów województwa pomorskiego i z innych rejonów Polski.

Ważnym elementem działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wejherowie jest stałe zapraszanie do Wejherowa słuchaczy innych uniwersytetów, podczas ich wizyt w Trójmieście. Dla nich, możliwość obejrzenia pięknego, kaszubskiego miasta jakim jest Wejherowo, stanowi dodatkową atrakcję. W efekcie nawet kilkaset nowych osób co roku poznają walory grodu Wejhera.

UTW nie tylko zapewnia studentom możliwość ciekawego, aktywnego i twórczego spędzania wolnego czasu, ale także poprzez swą działalność, promuje Wejherowo w regionie i w Polsce. To wspaniała inicjatywa.

MATODYPrzeczytaj również
Wejherowski szpital otrzyma dodatkowe środki na sfinansowanie zakupu nowego wyposażenia dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Inwestycja rozpocznie się w 2018 roku.

2017-10-20 19:33:35

Nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty w Dniu Edukacji Narodowej składamy życzenia i podziękowania za trud jaki wkładają w kształcenie młodego pokolenia. Uroczyste obchody tego święta,...

2017-10-17 13:40:30

Po usunięciu skutków wypadku na placu budowy przylegającym do ulicy Zamkowej, przywrócono normalny ruch samochodowy. Od ubiegłego piątkowego wieczora ulica była całkowicie zamknięta dla ruchu...

2017-10-19 09:41:01

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!