ZMIENIAMY POMORZE

ZMIENIAMY POMORZE

Pomorscy przedsiębiorcy mogą ubiegać się w Pomorskim Funduszu Pożyczkowym o...
LUZINO NA PODIUM

LUZINO NA PODIUM

W hali widowiskowo - sportowej Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji...
SMAKI ŚWIATA - KONFERENCJA

SMAKI ŚWIATA - KONFERENCJA

XIII Ogólnopolski Przeglądu Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka...
JARMARK BOŻONARODZENIOWY

JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Jak każe tradycja, przed świętami Bożego Narodzenia na wejherowskim rynku...
LODOWISKO DZIAŁA

LODOWISKO DZIAŁA

Amatorzy zimowego ślizgania już mogą zacierać ręce. Wprawdzie na zewnątrz...
10
Poniedziałek
Grudzień 2018
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Danieli, Bohdana, Julii
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

SENIORZY DAJĄ PRZYKŁAD

2015-06-02 13:58:31

Uniwersytety Trzeciego Wieku są zjawiskiem niezwykłym. Dzięki ich działalności wielu ludzi starszych może skorzystać z ich ciekawych propozycji spędzenia wolnego czasu, a także dzięki prowadzonym prze wolontariuszy z różnych dziedzin, zdobyć nową wiedzę.

Jeden z takich Uniwersytetów działa w Wejherowie, prowadzony przez Stowarzyszenie "Akademia Złotego Wieku". Jego prezesem jest Roman Białas. Stowarzyszenie organizuje m.in. marsze Nordic Walking, które cieszą się sporym i wciąż rosnącym zainteresowaniem. Ostatni taki marsz miał miejsce 16 maja. Wzięli w nim udział nie tylko studenci z wejherowskiego Uniwersytetu, a także słuchacze z Gdyni, Malborka, Starogardu Gdańskiego, Krokowej, Gdańska. Podczas marszu uczestnicy nie tylko dbają o kondycje, ale także zwiedzają Wejherowo i okolice - trasa liczy bowiem około 5 km. Urozmaiceniem marszu jest zwiedzanie miejsc wyjątkowych, np. Kalwarii Wejherowskiej. Marsz prowadzony jest przez doświadczoną kadrę instruktorską oraz Prezesa Polskiej Federacji Nordic Walking Olgierda Bojke. Dzięki temu uczestnicy za każdym razem poznają nordicowe nowinki i doskonalą swoją technikę, a także poznają nowe formy rekreacji i aktywności fizycznej.

Słuchacze z Wejherowa, oprócz lokalnych inicjatyw, biorą także czynny udział w Ogólnopolskim Marszu Nordic Walking Studentów UTW. W tym roku odbyła się już trzecia edycja tej imprezy. Udział w marszu biorą także uniwersytety polonijne z Litwy i Białorusi. W zeszłym roku udział wzięło 3.041 studentów ze 102 uniwersytetów.

Od 2010 roku Stowarzyszenie "Akademia Złotego Wieku" organizuje także cykl imprez pod wspólną nazwą "Wejherowska Wiosna". Program jest niezwykle ciekawy. Składa się na niego między innymi: rajd nordicowski im. Grzegorza Rożyńskiego, spływy kajakowe rzeką Piaśnicą, czy rajd rowerowy śladami Północnych Kaszub. Wszystkie te aktywności, oprócz rekreacji dają także możliwość poznawania walorów przyrodniczych i historycznych. Ma to szczególne znaczenie dla słuchaczy z innych rejonów województwa pomorskiego i z innych rejonów Polski.

Ważnym elementem działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wejherowie jest stałe zapraszanie do Wejherowa słuchaczy innych uniwersytetów, podczas ich wizyt w Trójmieście. Dla nich, możliwość obejrzenia pięknego, kaszubskiego miasta jakim jest Wejherowo, stanowi dodatkową atrakcję. W efekcie nawet kilkaset nowych osób co roku poznają walory grodu Wejhera.

UTW nie tylko zapewnia studentom możliwość ciekawego, aktywnego i twórczego spędzania wolnego czasu, ale także poprzez swą działalność, promuje Wejherowo w regionie i w Polsce. To wspaniała inicjatywa.

MATODYPrzeczytaj również
Funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie włączyli się do inicjatywy zbierania plastykowych zakrętek po napojach, które po przekazaniu do recyklingu pozwolą...

2018-12-08 13:59:30

Dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Powiatu Wejherowskiego, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej zakupiło kolekcję starodruków sakralnych,...

2018-12-07 10:23:25

Wielka chwila dla społeczności Ziemi Wejherowskiej i całych Kaszub. W Warszawie odbędzie się uroczysta premiera filmu dokumentalnego o hitlerowskiej zbrodni w Lesie Piaśnickim w 1939 roku....

2018-12-03 15:41:21

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!