WYJAZDOWA WYGRANA
Cenne zwycięstwo na trudnym terenie. Po zaciętym meczu, szczypiorniści KS...
2025-12-01
2025-11-10
CENNY PUNKT»2025-11-10
ZWYCIĘSTWO TYTANÓW»2025-11-07
SUCES MŁODYCH BIEGACZY»2025-11-04
PODZIAŁ PUNKTÓW»
WSPÓLNE DZIEDZICTWO
2025-08-04 08:54:05

31 lipca br. w rezydencji Ambasadora Japonii odbyło się uroczyste podpisanie Listu Intencyjnego o współpracy pomiędzy miastem Tsuruga w Japonii, Powiatem Wejherowskim, Powiatem Warszawskim Zachodnim oraz Gminą Celestynów.
List Intencyjny w obecności Ambasadora Japonii w Polsce Akira Kono podpisali: Koji Yonezawa - Burmistrz Miasta Tsuruga, Marcin Kaczmarek - Starosta Powiatu Wejherowskiego, Romuald Reszka - Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Paweł Rupniewski - Zastępca Wójta Gminy Celestynów. W wydarzeniu uczestniczyła również Małgorzata Woźniak, dyrektor Powiatowy Zespół Kształcenia Specjalnego w Wejherowie – placówki, która w latach 20. XX wieku była miejscem pobytu Polskich Dzieci Syberyjskich po ich ewakuacji z Rosji dzięki pomocy Japonii.
Podpisanie listu intencyjnego to ważny krok na drodze do budowania trwałych, międzynarodowych relacji, wymiany doświadczeń oraz wzajemnego wsparcia w wielu dziedzinach – od edukacji, przez kulturę, aż po rozwój lokalnych społeczności. Jednym z kluczowych elementów współpracy jest również pielęgnowanie pamięci i szerzenie wiedzy o historii Polskich Dzieci Syberyjskich – tak ważnej zarówno dla Japonii, jak i dla Polski. To wspólna opowieść o solidarności, empatii i przyjaźni między narodami, która wciąż inspiruje kolejne pokolenia.
qrator
foto: Powiat Wejherowski
Tagi:
list intencyjny | Polska | Japonia | ambasada | Dzieci Syberyjskie | współpraca | Powiat Wejherowski | Tsuruga |-
2025-07-21
-
2025-07-04
-
2025-06-26
2025-07-21 10:02:49
NAJNOWSZE OKAZJE
NAJNOWSZE TUBONY
NAJNOWSZE GAZETKI













swoich znajomych!
z innymi!