NIEDZIELNY HANDEL – POLEMIKA

NIEDZIELNY HANDEL – POLEMIKA

Uchwalony zakaz handlu w wielkopowierzchniowych spożywczych marketach w...
KONKURS LITERACKI

KONKURS LITERACKI

Zbliża się XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Gniewińskie...
ŚWIĘTOWALI RZEMIEŚLNICY

ŚWIĘTOWALI RZEMIEŚLNICY

Wejherowscy rzemieślnicy uroczyście obchodzili swoje święto, przypadające w...
WEJHEROWSKA WSPÓLNOTA POKOLEŃ

WEJHEROWSKA WSPÓLNOTA POKOLEŃ

Chcą budować pokoleniowy pomost między mieszkańcami oraz promować postawy...
SIATKARSKA LICEALIADA

SIATKARSKA LICEALIADA

W hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie, odbyła się...
21
Środa
Marzec 2018
Loading...
Poprzedni Marzec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

ZUS SIĘ ZMIENIA

2017-11-07 21:44:54

Od pierwszego stycznia przedsiębiorców czekają duże zmiany w sposobie opłacania składek do ZUS. Warto zawczasu się na nie przygotować aby uniknąć kłopotów w przyszłości. Zmiany obejmą każdego prowadzącego firmę.

Najważniejsza zmiana dotyczy zasad opłacania składek. Dotychczasowe konta ZUS zostaną zamknięte. Wszystkie składki do ZUS-u będziemy przekazywać na indywidualny numer konta nadany każdemu przedsiębiorcy, a ZUS sam je rozliczy na podstawie deklaracji rozliczeniowej. Informację o numerze konta składkowego każdy przedsiębiorca otrzyma z ZUS-u listem poleconym do końca bieżącego roku. Aktualnie trwa akcja informacyjna w ramach której Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozsyła listy. Każdy, kto nie otrzyma przesyłki powinien skontaktować się z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Informacji o nowych kontach udziela także Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS.

Wszystkie składki za siebie i pracowników, niezależnie od tytułu ubezpieczenia, będziemy opłacać jednym przelewem. Nie musimy wpisywać za kogo i na jaki fundusz. ZUS rozliczy wpłaconą kwotę.

Od 1 stycznia 2018 roku na przelewie nie trzeba będzie podawać żadnych dodatkowych danych, które obecnie decydują o identyfikacji wpłaty (np. NIP, REGON, typ wpłaty, numer deklaracji, miesiąc i rok, za który są opłacane składki). ZUS sam podzieli wpłaconą kwotę i rozliczy składkę.

Składki na ubezpieczenie społeczne, zdrowotne, Fundusz Pracy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, Fundusz Emerytur Pomostowych wpłacać będziemy razem, jednym przelewem na swoje nowe konto składkowe.

Do końca 2017 r. zaległe składki można opłacić na dotychczasowych zasadach. Od 1 stycznia zaległe składki trzeba będzie wpłać na swój nowy indywidualny  numer konta w ZUS-ie. Od 2018 r. nie będzie można wpisywać na przelewie, jakiego okresu dotyczy wpłata. ZUS rozliczy wpłaconą kwotę na podstawie deklaracji rozliczeniowej, jaką składa się do ZUS-u. Żeby upewnić się, czy nie mamy zaległości, trzeba skontaktować się z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Prowadzący firmę muszą także pamiętać, że w związku z wprowadzoną zmianą od nowego roku nie będzie możliwe zrealizowanie przez bank zdefiniowanych przelewów i stałych zleceń na dotychczasowe konta ZUS z datą realizacji po 31 grudnia 2017 r.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Już w najbliższą sobotę najmłodsi będą mogli obejrzeć kolejny spektakl z cyklu "Rodzinne spotkania z teatrzykiem". Tym razem mali widzowie poznają przygody kurczaka Szałupka i przekonają się o...

2018-03-13 13:59:35

Wiosna to okres kiedy wielu przewoźników zmienia rozkłady jazdy. Przypominamy, że od minionej niedzieli inaczej będziemy pociągami SKM i PKM. Pamiętajmy aby zapoznać się ze zmianami.

2018-03-12 11:11:01

Żądnych wiedzy małych odkrywców czekają rozmaite eksperymenty i pokazy, których tematem przewodnim będzie optyka i światło. Maluchy przeniosą się w czasie, aby zobaczyć, jak wyglądały początki...

2018-03-07 12:25:37

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!