OUTSIDER POKONAŁ GRYF

OUTSIDER POKONAŁ GRYF

Zaskakująca i przykra porażka. Gryf Wejherowo na własnym boisku przegrał z...
NIELEGALNE SKŁADOWISKO ODPADÓW

NIELEGALNE SKŁADOWISKO ODPADÓW

Śmieci to biznes, który może być dochodowy, o ile ktoś potrafi w...
ZWYCIĘSKA SERIA TRWA

ZWYCIĘSKA SERIA TRWA

Po zaciętej walce KS Tytani Wejherowo odnieśli kolejne, cenne zwycięstwo...
POJADĄ NA FINAŁ

POJADĄ NA FINAŁ

Wejherowskie licealistki zwyciężyły w Półfinale Wojewódzkiej Licealiady w...
IGRZYSKA BADMINTONOWE

IGRZYSKA BADMINTONOWE

W hali sportowej w Szemudzie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży...
15
Poniedziałek
Październik 2018
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Jadwigi, Leonarda, Teresy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

ZUS SIĘ ZMIENIA

2017-11-07 21:44:54

Od pierwszego stycznia przedsiębiorców czekają duże zmiany w sposobie opłacania składek do ZUS. Warto zawczasu się na nie przygotować aby uniknąć kłopotów w przyszłości. Zmiany obejmą każdego prowadzącego firmę.

Najważniejsza zmiana dotyczy zasad opłacania składek. Dotychczasowe konta ZUS zostaną zamknięte. Wszystkie składki do ZUS-u będziemy przekazywać na indywidualny numer konta nadany każdemu przedsiębiorcy, a ZUS sam je rozliczy na podstawie deklaracji rozliczeniowej. Informację o numerze konta składkowego każdy przedsiębiorca otrzyma z ZUS-u listem poleconym do końca bieżącego roku. Aktualnie trwa akcja informacyjna w ramach której Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozsyła listy. Każdy, kto nie otrzyma przesyłki powinien skontaktować się z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Informacji o nowych kontach udziela także Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS.

Wszystkie składki za siebie i pracowników, niezależnie od tytułu ubezpieczenia, będziemy opłacać jednym przelewem. Nie musimy wpisywać za kogo i na jaki fundusz. ZUS rozliczy wpłaconą kwotę.

Od 1 stycznia 2018 roku na przelewie nie trzeba będzie podawać żadnych dodatkowych danych, które obecnie decydują o identyfikacji wpłaty (np. NIP, REGON, typ wpłaty, numer deklaracji, miesiąc i rok, za który są opłacane składki). ZUS sam podzieli wpłaconą kwotę i rozliczy składkę.

Składki na ubezpieczenie społeczne, zdrowotne, Fundusz Pracy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, Fundusz Emerytur Pomostowych wpłacać będziemy razem, jednym przelewem na swoje nowe konto składkowe.

Do końca 2017 r. zaległe składki można opłacić na dotychczasowych zasadach. Od 1 stycznia zaległe składki trzeba będzie wpłać na swój nowy indywidualny  numer konta w ZUS-ie. Od 2018 r. nie będzie można wpisywać na przelewie, jakiego okresu dotyczy wpłata. ZUS rozliczy wpłaconą kwotę na podstawie deklaracji rozliczeniowej, jaką składa się do ZUS-u. Żeby upewnić się, czy nie mamy zaległości, trzeba skontaktować się z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Prowadzący firmę muszą także pamiętać, że w związku z wprowadzoną zmianą od nowego roku nie będzie możliwe zrealizowanie przez bank zdefiniowanych przelewów i stałych zleceń na dotychczasowe konta ZUS z datą realizacji po 31 grudnia 2017 r.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl



Przeczytaj również
Policjanci mają dosyć wieszania na nich przysłowiowych psów. Dosyć naśmiewania się i szydzenia, szczególnie w sytuacji kiedy za zamieszanie odpowiadają niekompetentni przełożeni, politycy lub...

2018-10-12 13:21:49

Dobra wiadomość dla obecnych i przyszłych pacjentów wejherowskiego szpitala. W piątek w Pomorskim Urzędzie wojewódzkim podpisano umowę na mocy której Szpital Specjalistyczny w Wejherowie otrzyma...

2018-10-07 10:06:09

Przepiękne barwy jesieni stanowią znakomita inspirację do warsztatów kreatywnych dla dzieci. W najbliższy weekend w Porcie Rumia Centrum Handlowe Auchan odbędą się zajęcia podczas których...

2018-10-02 13:31:52

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!