KOD ZAPRASZA

KOD ZAPRASZA

Komitet Obrony Demokracji, w ramach cyklicznych spotkań z politykami,...
WODA POD KONTROLĄ

WODA POD KONTROLĄ

Wybierając miejsca wypoczynku nad woda na terenie powiatu wejherowskiego,...
WYSTAWA JUBILEUSZOWA

WYSTAWA JUBILEUSZOWA

Wejherowskiemu Muzeum stuknęła pięćdziesiątka. Z tej okazji przygotowana...
WARSZTATY PODRÓŻNICZE

WARSZTATY PODRÓŻNICZE

Uczestnicy warsztatów podróżniczych w Porcie Rumia Centrum Handlowym...
KTO ZGUBIŁ SKUTER?

KTO ZGUBIŁ SKUTER?

Zdarza się, że gubimy drobne monety czy inne drobiazgi które wypadają nam z...
19
Czwartek
Lipiec 2018
Loading...
Poprzedni Lipiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Alfreny, Rufina, Wincentego
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

ZUS SIĘ ZMIENIA

2017-11-07 21:44:54

Od pierwszego stycznia przedsiębiorców czekają duże zmiany w sposobie opłacania składek do ZUS. Warto zawczasu się na nie przygotować aby uniknąć kłopotów w przyszłości. Zmiany obejmą każdego prowadzącego firmę.

Najważniejsza zmiana dotyczy zasad opłacania składek. Dotychczasowe konta ZUS zostaną zamknięte. Wszystkie składki do ZUS-u będziemy przekazywać na indywidualny numer konta nadany każdemu przedsiębiorcy, a ZUS sam je rozliczy na podstawie deklaracji rozliczeniowej. Informację o numerze konta składkowego każdy przedsiębiorca otrzyma z ZUS-u listem poleconym do końca bieżącego roku. Aktualnie trwa akcja informacyjna w ramach której Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozsyła listy. Każdy, kto nie otrzyma przesyłki powinien skontaktować się z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Informacji o nowych kontach udziela także Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS.

Wszystkie składki za siebie i pracowników, niezależnie od tytułu ubezpieczenia, będziemy opłacać jednym przelewem. Nie musimy wpisywać za kogo i na jaki fundusz. ZUS rozliczy wpłaconą kwotę.

Od 1 stycznia 2018 roku na przelewie nie trzeba będzie podawać żadnych dodatkowych danych, które obecnie decydują o identyfikacji wpłaty (np. NIP, REGON, typ wpłaty, numer deklaracji, miesiąc i rok, za który są opłacane składki). ZUS sam podzieli wpłaconą kwotę i rozliczy składkę.

Składki na ubezpieczenie społeczne, zdrowotne, Fundusz Pracy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, Fundusz Emerytur Pomostowych wpłacać będziemy razem, jednym przelewem na swoje nowe konto składkowe.

Do końca 2017 r. zaległe składki można opłacić na dotychczasowych zasadach. Od 1 stycznia zaległe składki trzeba będzie wpłać na swój nowy indywidualny  numer konta w ZUS-ie. Od 2018 r. nie będzie można wpisywać na przelewie, jakiego okresu dotyczy wpłata. ZUS rozliczy wpłaconą kwotę na podstawie deklaracji rozliczeniowej, jaką składa się do ZUS-u. Żeby upewnić się, czy nie mamy zaległości, trzeba skontaktować się z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Prowadzący firmę muszą także pamiętać, że w związku z wprowadzoną zmianą od nowego roku nie będzie możliwe zrealizowanie przez bank zdefiniowanych przelewów i stałych zleceń na dotychczasowe konta ZUS z datą realizacji po 31 grudnia 2017 r.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Uczestnicy warsztatów podróżniczych w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan za swój cel obiorą Włochy. Mali odkrywcy poznają kulturę, zwyczaje i przysmaki tego ciepłego, południowego kraju.

2018-07-17 10:34:27

Na interaktywny spektakl z dialogami z utworów znanych poetów i pisarzy literatury dziecięcej zaprasza młodych widzów w najbliższą sobotę Portu Rumia Centrum Handlowego Auchan.

2018-07-09 22:18:56

Miłośnicy dwóch kółek i silników spalinowych nie mogą tego przegapić. Od najbliższej soboty w Porcie Rumia Centrum Handlowe Auchan udostępniona zostanie kolekcja zabytkowych motocykli. Niektórzy...

2018-07-03 12:10:11

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!