START MŁODYCH JUDOKÓW

START MŁODYCH JUDOKÓW

Znakomity występ młodych wejherowskich judoków na turnieju Grizzly Judo Cup...
ODWOŁANY MECZ

ODWOŁANY MECZ

Pogoda nadal uniemożliwia rozgrywanie meczów piłkarskich. W miniony weekend...
CENTRUM KRYZYSOWE

CENTRUM KRYZYSOWE

Powiat Wejherowski, jako drugi w województwie, uruchomił własne Centrum...
DZIEŃ JEDNOŚCI KASZUBÓW

DZIEŃ JEDNOŚCI KASZUBÓW

Jutro w Kosakowie odbędą się główne uroczystości Dnia Jedności Kaszubów....
"DROGÓWKA" W AKCJI

"DROGÓWKA" W AKCJI

Od dziś do poniedziałku na drogach powiatu wejherowskiego funkcjonariusze...
19
Poniedziałek
Marzec 2018
Loading...
Poprzedni Marzec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Aleksandryny, Jżzefa, Nicety
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

KOLEJ JAK ŻYWA

2017-11-20 23:15:07

Prawdziwa gratka dla dzieci i dorosłych. Wiernie odwzorowane parowozownie, stacje i bocznice kolejowe oraz modele pociągów w ruchu będzie można podziwiać w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan podczas VII Ogólnopolskiej Wystawy Makiet i Modeli Kolejowych.

Już po raz czwarty miłośnicy kolei i modelarstwa z Małego Trójmiasta Kaszubskiego będą mogli podziwiać wyjątkową makietę kolejową. Od 24 do 26 listopada w pasażu galerii Portu Rumia Centrum Handlowe Auchan będzie dostępna ekspozycja VII Wystawy Makiet i Modeli Kolejowych "Nostalgia za parą". Na makiecie wykonanej w skali 1:87 (H0) znajdą się elementy obecne w rzeczywistym ruchu kolejowym – szlaki i stacje kolejowe oraz bocznice. Ruch na makiecie będzie również odzwierciedleniem prawdziwego funkcjonowania kolei, gdzie pociągi są prowadzone przez maszynistów a ruchem sterują dyżurni ruchu, którzy zmieniają położenie rozjazdów i wyświetlają odpowiednie sygnały na semaforach dla maszynistów.

Nie lada gratką dla miłośników kolei będą repliki istniejących stacji Radzymin (koło Warszawy), Czudec (na Podkarpaciu) i Wrocki (koło Torunia). Uwagę zwiedzających przyciągnie z pewnością makieta parowozowni Ostrów Wielkopolski, wyposażona w halę wachlarzową i obrotnicę, a także urządzenia do obrządzania parowozów, czyli kanały rewizyjne, żurawie wodne, dźwigi i zasobniki do nawęglania parowozów oraz wiele innych urządzeń.

Na najmłodszych gości Portu Rumia również czeka wiele atrakcji. Mali miłośnicy kolei, po krótkim przeszkoleniu będą mogli spróbować swoich sił w prowadzeniu miniaturowego pociągu na specjalnej makiecie kolejowej. Będzie także okazja do porozmawiania z modelarzami i miłośnikami kolei o ich pasjach. Więcej szczegółów o wystawie makiet można znaleźć na stronie www.nostalgiazapara.pl

Wystawa makiet i modeli kolejowych "Nostalgia Za Parą" dostępna będzie  w dniach 24 - 26 listopada br. (piątek – niedziela) w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan przy ulicy Grunwaldzkiej 108 Rumi. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

źródło: materiały prasowe auchanPrzeczytaj również
Już w najbliższą sobotę najmłodsi będą mogli obejrzeć kolejny spektakl z cyklu "Rodzinne spotkania z teatrzykiem". Tym razem mali widzowie poznają przygody kurczaka Szałupka i przekonają się o...

2018-03-13 13:59:35

Wiosna to okres kiedy wielu przewoźników zmienia rozkłady jazdy. Przypominamy, że od minionej niedzieli inaczej będziemy pociągami SKM i PKM. Pamiętajmy aby zapoznać się ze zmianami.

2018-03-12 11:11:01

Żądnych wiedzy małych odkrywców czekają rozmaite eksperymenty i pokazy, których tematem przewodnim będzie optyka i światło. Maluchy przeniosą się w czasie, aby zobaczyć, jak wyglądały początki...

2018-03-07 12:25:37

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!