WYSTAWA RZEŹB

WYSTAWA RZEŹB

Od piątku w galerii Filharmonii Kaszubskiej dostępna jest wystawa rzeźb...
GRAJĄ LIGOWCY

GRAJĄ LIGOWCY

W najbliższy weekend swój pierwszy mecz w sezonie rozegrają szczypiorniści...
MISTRZ KASZUBSKIEGO CZYTANIA

MISTRZ KASZUBSKIEGO CZYTANIA

Przed nami VII edycja konkursu " Méster Bëlnégò Czëtaniô", który wyłania...
REWITALIZACJA PARKU KASZUBSKIEGO

REWITALIZACJA PARKU...

Dzisiaj Prezydent Wejherowa podpisał umowę z firmą Produkcja i Eksploatacja...
WIELKA AKCJA DROGÓWKI

WIELKA AKCJA DROGÓWKI

W czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich...
20
Niedziela
Wrzesień 2020
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Eustachego, Faustyny, Renaty
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

WZMOŻONE KONTROLE DROGOWE

2014-12-24 22:29:37

Święta to czas odpoczynku. Tak jest dla większości osób, ale nie dla Policji czy Inspekcji Transportu Drogowego. Dla nich to okres wzmożonej pracy.

Inspektorzy ITD będą przede wszystkim kontrolować ciężarówki, autokary, autobusy i busy. W dniach 25 i 26 grudnia oraz 1 stycznia w godzinach 8:00-22:00 będą obowiązywać ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. Kierowcy ciężarówek, którzy będą łamać ten zakaz, mogą zostać ukarani mandatami w wysokości 200-500 zł.

Policjanci będą - jak zawsze w okresach świątecznych – sprawdzać prędkość, stan techniczny aut, sposób przewożenia dzieci. Bardzo skrupulatnie będą sprawdzać trzeźwość kierowców. Kierowcy, którzy lubią brawurową jazdę powinni pamiętać o tym, że w sytuacjach rażącego łamania przepisów drogowych, czyli stwarzania realnego zagrożenia dla innych uczestników ruchu, policjanci mogą odebrać prawo jazdy i skierować wniosek do sądu o ukaranie kierowcy zakazem prowadzenia pojazdu, na co najmniej kilka miesięcy. Drogówka będzie zwracać również uwagę na przestrzeganie przez pieszych, poruszających się poza terenem zabudowanym, obowiązku noszenia elementów odblaskowych.

Każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Praktyka pokazuje, że wielu pieszych nie stosuje się do tego przepisu lub o nim po prostu nie wie. Policjanci będą jednak surowo ten przepis egzekwować. Kto się do nich nie dostosuje, narazi się na wystawienie mandatu w kwocie od 20 do 500 złotych.

W okresie świątecznym możemy także częściej trafić na „niedzielnego kierowcę”. Osobę która samochodu używa rzadko i ma mało doświadczenia w ruchu drogowym. Niechcący, takie osoby mogą powodować utrudnienia w ruchu, a nawet kolizje.

Pamiętajmy, jako piesi na drodze starajmy się być jak najbardziej widoczni. Kierując pojazdami, róbmy to odpowiedzialnie. Noga z gazu i szacunek dla innych użytkowników dróg. Przygotujmy samochód aby mieć pewność, że jest on pełni sprawny technicznie i wyposażony w zimowy komplet opon. Ewentualną dalszą podróż zaplanujmy wcześniej po to, aby uniknąć niepotrzebnego pośpiechu i stresu.

qratorPrzeczytaj również
W czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona będzie akcja pod nazwą ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego), do której...

2020-09-17 13:40:14

Nowa ustawa przygotowana przez Ministra Infrastruktury w porozumieniu z Ministrem cyfryzacji, wprowadza kilka istotnych zmian ważnych dla posiadaczy aut i kierowców. Ma być łatwiej i prościej....

2020-09-11 09:36:57

Akcja podjęta z myślą o potrzebach osób ze spektrum autyzmu i zaburzeniami pokrewnymi, wracają do Portu Rumia Centrum Handlowego Auchan. Od teraz, w każdy wtorek w godzinach 15:00 – 17:00 w...

2020-09-09 08:55:25

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!