NIE UNIKNĄ KONSEKWENCJI

NIE UNIKNĄ KONSEKWENCJI

Trójka nieletnich za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed...
UROCZYSTE OTWARCIE

UROCZYSTE OTWARCIE

Oficjalnie oddano II etap Węzła Zryw. Po dwóch latach mieszkańcy mogą...
PZS W REDZIE PRYMUSEM

PZS W REDZIE PRYMUSEM

Technikum w Powiatowym Zespole Szkół w Redzie zostało laureatem...
CHCEMY ROZWIJAĆ BIZNES

CHCEMY ROZWIJAĆ BIZNES

Gdyńska Wyższa Szkołą Administracji i Biznesu pomoże w opracowaniu...
DEWASTACJA GRUNTU

DEWASTACJA GRUNTU

Czy na terenie warsztatu samochodowego doszło do celowego zatrucia gleby...
19
Poniedziałek
Luty 2018
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1234
imieniny:
Bettiny, Konrada, Mirosława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

POPARCIE MILE WIDZIANE

2018-01-27 21:23:36

Chcą wzmocnić ochronę osób należących do mniejszości narodowych, etnicznych i językowych w Unii Europejskiej. Do tego potrzebują twojego głosu. Poprzyj Europejską Inicjatywę Obywatelską Minority SafePack i zarekomenduj ją znajomym.

Głównym celem inicjatywy Minority SafePack jest przedłożenie na forum UE i zachęcenie do przyjęcia szeregu aktów prawnych z myślą o poprawie ochrony osób należących do mniejszości narodowych i językowych oraz o wzmocnieniu różnorodności kulturowej i językowej w Unii. Akty te powinny obejmować działania polityczne dotyczące języków regionalnych i mniejszościowych, edukacji i kultury, polityki regionalnej, uczestnictwa, równości, treści w mediach audiowizualnych i innych oraz wsparcia udzielanego przez władze regionalne (państwowe). Kaszubi, jako jedna z największych grup etnicznych zamieszkujących Polskę, posługująca się na dodatek własnym językiem, może wiele zyskać dla zachowania, propagowania i nauczania kultury, tradycji i języka kaszubskiego.

Minority SafePack to przełomowa inicjatywa, której celem jest wprowadzenie wspólnych dla wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej standardów ochrony praw mniejszości narodowych, etnicznych i językowych.

Europejska Inicjatywa Obywatelska umożliwia wezwanie Komisji Europejskiej do zaproponowania przepisów unijnych w kwestiach, w których UE posiada kompetencje do stanowienia prawa. Inicjatywę obywatelską musi poprzeć co najmniej milion obywateli UE pochodzących z przynajmniej 7 spośród 28 państw członkowskich. W przypadku każdego z tych 7 państw wymagane jest osiągnięcie minimalnej liczby deklaracji poparcia, w Polsce musi ich być co najmniej 38 250 osób.

Aby poprzeć inicjatywę wystarczy wejść na stronę http://www.minority-safepack.eu/, wypełnić kilka podstawowych danych i złożyć swój podpis. Deklaracje poparcia będą zbierane do 4 marca 2018 r.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Czy SKM Trójmiasto skorzysta z pieniędzy unijnych na zakup nowych składów? Może to okazać się trudniejsze niż się wydaje, a na dodatek za kulisami tli się konflikt między udziałowcami spółki.

2018-02-16 22:34:46

Czy wilk w bajkach zawsze bywa zły? Czy złota rybka może spełniać wyłącznie swoje marzenia? Co by się stało, gdyby znane wszystkim bajki miały inne zakończenie?

2018-02-13 22:11:32

Nauka o fizyce z uczuciem w tle, pokazy taneczne i polowanie na pluszaki to tylko niektóre z nadchodzących atrakcji jakie z okazji walentynek przygotowało Centrum Handlowe Auchan w Rumi.

2018-02-05 11:32:11

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!