DZIEŃ WCZEŚNIAKA

DZIEŃ WCZEŚNIAKA

Światowy Dzień Wcześniaka to doskonała okazja, by przypomnieć jak ważna...
BENEFIS WESSERLINGA

BENEFIS WESSERLINGA

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie wraz z...
KUCHENNE PRZYGODY

KUCHENNE PRZYGODY

Zabawa nie tylko dla miłośników naleśników. W najbliższą sobotę Port Rumia...
MARATON ŚPIEWACZY

MARATON ŚPIEWACZY

Piękną tradycję kultywuje wejherowskie muzeum. Co roku z okazji Święta...
BRĄZ "ELEKTRYKA"

BRĄZ "ELEKTRYKA"

W hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie odbył się Finał...
16
Piątek
Listopad 2018
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Edmunda, Marii, Marka
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

NIEBIESKI BURAK

2018-10-12 13:21:49

Policjanci mają dosyć wieszania na nich przysłowiowych psów. Dosyć naśmiewania się i szydzenia, szczególnie w sytuacji kiedy za zamieszanie odpowiadają niekompetentni przełożeni, politycy lub media. Policyjni związkowcy będą walczyć z tymi zjawiskami poprzez przyznawanie Niebieskiego Buraka.

Sami funkcjonariusze są świadomi, że policyjna rzeczywistość dostarcza codziennie wielu informacji związanych z ich służbą, które zaskakują, zadziwiają, śmieszą, bądź irytują. Są to między innymi decyzje przełożonych, wypowiedzi dziennikarzy, stwierdzenia polityków, ale też działania wielu innych osób czy podmiotów. Te najbardziej "kreatywne" wypowiedzi i decyzje będą nagradzane "Niebieskim Burakiem".

Zgłoszenia będą dokonywać sami funkcjonariusze, poprzez facebookowy profilu Zarządu Głównego NSZZ Policjantów. Organizatorzy czekają na informacje o decyzjach przełożonych, nieudolnych interwencjach, gafach popełnianych przez polityków i dziennikarzy. Jak zastrzegają związkowcy, zgłoszenia muszą być wiarygodne i zawierać rzetelnie udokumentowane uzasadnienie. Kategorie to: przełożony, podwładny, polityk, media oraz kolega z patrolu. Z biegiem czasu lista może się zwiększyć.

Pomimo zabawnego wydźwięku, inicjatywa jest jak najbardziej poważna. Przyznanie statuetki "Niebieskiego Buraka" ma być wyrazem dezaprobaty funkcjonariuszy dla konkretnej decyzji, wypowiedzi, czy zachowania.

Z ciekawością będziemy śledzić przebieg tej akcji, publikując informacje o laureatach. Ciekawe, czy wśród nich pojawi się jakiś przykład z naszego miasta lub powiatu.

qratorPrzeczytaj również
Zabawa nie tylko dla miłośników naleśników. W najbliższą sobotę Port Rumia Centrum Handlowe Auchan zaprasza wszystkie dzieci na specjalny spektakl pełen kuchennych niespodzianek, pełen...

2018-11-14 20:43:53

Czy grawitacja istnieje, a na Newtona naprawdę spadło jabłko? Mali odkrywcy odwiedzający Port Rumia Centrum Handlowe Auchan dowiedzą się wielu ciekawostek o przyciąganiu, magnesach i...

2018-11-05 21:44:01

Na jesienne smutki najlepszy jest wyjazd do ciepłych krajów. Spróbuj szczęścia i zawalcz o nagrodę dla siebie lub swoich bliskich w loterii "Kierunek tropiki" organizowane przez Port Rumia...

2018-10-31 10:15:00

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!