GRYF POKAZAŁ MOC

GRYF POKAZAŁ MOC

Przebudzenie nadeszło w najbardziej potrzebnym momencie. W XXX kolejce II...
OSTATNI MECZ TYTANÓW

OSTATNI MECZ TYTANÓW

W najbliższą niedzielę piłkarze ręczni KS Tytani Wejherowo po raz ostatni w...
ROWER W STYLU RETRO

ROWER W STYLU RETRO

Oryginalny Tricycle z 1890 roku, replika bicykla, rowery wojskowe z czasów...
KICKBOXING NA LATO

KICKBOXING NA LATO

Rozpoczęły się zapisy do Letniej Akademii Kickboxingu dla dzieci. Zajęcia...
ZAGRALI DLA HOSPICJUM

ZAGRALI DLA HOSPICJUM

Osoby Premiera była wyczekiwana z dużym zainteresowaniem i ciekawością. Ci...
25
Czwartek
Kwiecień 2019
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Jarosława, Marka, Wiki
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

ZMIENIAMY POMORZE

2018-12-09 14:31:18

Pomorscy przedsiębiorcy mogą ubiegać się w Pomorskim Funduszu Pożyczkowym o środki na rozpoczęcie i rozwój działalności gospodarczej, które udzielane są ze środków unijnych oraz ze środków Województwa Pomorskiego. We wrześniu wartość udzielonych przez Fundusz pożyczek przekroczyła kwotę 300 mln zł i stało się to pretekstem do zainicjowania projektu "To oni zmieniają Pomorze", w którym prezentowane są sylwetki pomorskich przedsiębiorców wraz z opisem, jak udzielone wsparcie przyczyniło się do ich wzrostu.

Pierwszą firmą zaprezentowaną w ramach projektu jest Czarna Zebra Sp. z o.o. z siedzibą w Redzie. Firma zajmuje się produkcją filmowa i telewizyjna i jednocześnie jest doskonałym przykładem skutecznego rozwoju start-up’u.

Robić to, co umie się najlepiej

Jak stworzyć nową jakość na rynku i osiągnąć sukces? W przypadku spółki Czarna Zebra było to połączenie wiedzy i doświadczeń reżyserskich Sławomira Podwojskiego oraz operatorskich Przemysława Dopke, którzy zdecydowali się na prowadzenie wspólnego przedsięwzięcia. Tak powstał duet dwóch profesjonalistów, dla których nie ma tajemnic w branży i którzy sprostają każdemu wyzwaniu.

Czarna Zebra Sp. z o.o. zawiązana została w maju 2017 roku. Zajmuje się produkcją filmową i telewizyjną. Realizuje reklamy internetowe i telewizyjne, billboardy sponsorskie, instrukcje wideo, programy tv, animacje 2d i 3d, filmy korporacyjne, filmy produktowe oraz sesje fotograficzne. Drugim filarem działalności firmy jest organizacja warsztatów filmowych i fotograficznych, dla której otwarta została nowa siedziba w Gdańsku przy ulicy Słowackiego.

Tam, gdzie zaczyna się wyobraźnia

Rzetelny warsztat to podstawa w prowadzonej działalności. Jednak kreatywność i śmiałe podejście do realizowanych produkcji filmowych i telewizyjnych to to, co wyróżnia firmę i jest jednocześnie jej największym atutem. Zgodnie z hasłem firmy "Czarną Zebrę znajdziesz tam, gdzie zaczyna się wyobraźnia", spółka oferuje kompleksową usługę, od koncepcji, przez scenariusz, pracę na planie, po wsparcie w wykorzystaniu produktu w kampanii.

Jak wskazują sami właściciele firmy "To co robimy, jest naszą pasją. Pracujemy z przyjemnością i dajemy z siebie więcej niż wymagają klienci". Dotychczas spółka zrealizowała zlecenia m.in. dla takich podmiotów jak Aquapark Reda, Balex Metal, Wakacje.pl, Total Money, HellermannTyton GmbH, Bus Prestige, Astro Surveys Ltd.

Duże wyzwanie – kapitał na dalszy rozwój

Dla szybkiego rozwoju firmy oraz sprostaniu wymogom branży filmowej niezbędne okazały się inwestycje w sprzęt filmowy, przede wszystkim nowoczesną kamerę oraz komputery do montażu i postprodukcji. Wcześniej firma wynajmowała sprzęt, co wiązało się ze znacznymi kosztami, ograniczeniami w jego dostępności oraz utrudnianiami logistycznymi związanymi z odbiorem, dowozem i zwrotem sprzętu.

Z uwagi na krótki okres funkcjonowania firmy i brak historii kredytowej spółki, pozyskanie kapitału było dużym wyzwaniem. Podmioty z rynku komercyjnego albo odmawiały finansowania, albo przedstawiane warunku kredytowe, w tym oprocentowanie, były bardzo wysokie. To nie było problemem dla Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego, który oferuje rozwiązania finansowe właśnie dla start up’ów i młodych firm. Początkujący przedsiębiorcy mogą korzystać ze specjalnych, preferencyjnych warunków oprocentowania.

Nie taki start-up straszny

Start-up’y, czyli przedsiębiorstwa działające na rynku nie dłużej niż 24 miesiące często napotykają na utrudnienia w pozyskaniu zewnętrznego finansowania.

- Pochylamy się nad każdym złożonym wnioskiem o pożyczkę. Krótki okres funkcjonowania podmiotu nie dyskwalifikuje z ubiegania się o wsparcie. Staramy się dostrzec potencjał danego przedsięwzięcia. Spółka Czarna Zebra przedstawiła solidny biznesplan rozwoju firmy wskazuje Aneta Grzebska, Prezes Zarządu Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego.

Planowane inwestycje w postaci zakup sprzętu Czarna Zebra Sp. z o.o. sfinansowała z Mikropożyczki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 – Pomorski Fundusz Rozwoju 2020+. Będąc start-up’em mogła skorzystać z preferencji, dzięki czemu koszt pożyczki był niższy niż oprocentowanie rynkowe w bankach komercyjnych.

opr. qrator

foto: Pomorski Fundusz PożyczkowyPrzeczytaj również
Oryginalny Tricycle z 1890 roku, replika bicykla, rowery wojskowe z czasów II Wojny Światowej, rowery miejskie z lat 60. XX wieku, a także popularne „składaki” – komunijny hit okresu PRL-u będzie...

2019-04-25 09:42:33

Marszałek województwa pomorskiego i wojewoda pomorski wręczyli listy gratulacyjne najlepszym rzemieślnikom z Pomorza. Wśród nich znaleźli się także przedstawiciele naszego powiatu. Uroczystość,...

2019-04-19 09:43:58

Jakie zadania będzie miał do wykonania Szewczyk Dratewka, aby uwolnić piękną królewnę, uwięzioną przez złą czarownicę? Dowiedzą się tego wszystkie maluchy, które w najbliższą sobotę odwiedzą Port...

2019-04-24 08:57:10

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!