IGRZYSKA LEKKOATLETYCZNE

IGRZYSKA LEKKOATLETYCZNE

W poniedziałek w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w...
REMUS W GDYNI

REMUS W GDYNI

Jedno z najwybitniejszych dzieł literatury kaszubskiej: Żëcé i przigòdë...
MŁODZI LEKKOATLECI

MŁODZI LEKKOATLECI

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie, odbyły się V Mistrzostwa...
WSPARCIE DLA KLUBÓW

WSPARCIE DLA KLUBÓW

Szansa dla małych klubów sportowych upowszechniających i rozwijających...
POLICYJNE STATYSTYKI ZAGROŻEŃ

POLICYJNE STATYSTYKI ZAGROŻEŃ

Przekraczanie prędkości, nieprawidłowe parkowanie, spożywanie alkoholu w...
24
Czwartek
Styczeń 2019
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Felicji, Roberta, Sławy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

WYMYŚL I WYGRAJ

2019-01-09 13:50:00

Na Pomorzu powstaje długo wyczekiwany system, który wprowadza firma InnoBaltica, pozwalający na podróżowanie różnymi środkami komunikacji zbiorowej na jednym bilecie. 2 stycznia 2019 roku ruszył konkurs na nazwę tego systemu, popularnie zwanego biletem metropolitalnym. Każdy może spróbować swoich sił w konkursie.

Idea wspólnego biletu polega na możliwości swobodnego poruszania się komunikacją zbiorową na obszarze większości województwa pomorskiego: autobusem, pociągiem, tramwajem czy trolejbusem. Pasażer, wsiadając do dowolnego pojazdu, będzie musiał się jedynie "odbić" na specjalnym czytniku, a system dokona już całej reszty formalności – rozpozna pasażera, jego ulgi, rozpozna pojazd/pojazdy i trasę przejazdu, rozpozna jakie są ceny biletów u danego przewoźnika, a po zakończonej podróży naliczy najlepszą z możliwych opłat.

Co bardzo ważne, bilet ten nie będzie obejmował jedynie środków komunikacji zbiorowej w okolicach Trójmiasta. Obejmie on swoim zasięgiem całe. Pasażer będzie mógł się przesiadać wielokrotnie – z pociągu na autobus, z autobusu na tramwaj, trolejbus czy nawet na rower metropolitalny MEVO, a system sam naliczy należności.

System który powstaje, nazywany potocznie pomorskim biletem metropolitalnym, będzie się składał z bazy centralnej, zawierające konta pasażerów oraz z identyfikatorów. Identyfikatorem pasażera będzie mógł się stać smartfon, karta czy bilet papierowy z kodem QR.

Aktualnie, spółka InnoBaltica, która zaprojektowała i wdraża to rozwiązanie, roboczo posługuje się nawą Platforma Zintegrowanych Usług Mobilności. Określenie to jest jednak zbyt skomplikowane, aby sprawnie używać go na co dzień. Dlatego potrzebna jest nowa, przejrzysta nazwa własna dla systemu ujednoliconych płatności za bilety. Stąd pomysł konkursu na wymyślenie nazwy, która będzie prosta, łatwa do zapamiętania, oryginalna i jednoznacznie kojarząca się z podróżowaniem. Swoich sił może spróbować każdy. Swoje pomysły można zgłaszać na specjalnym formularzu znajdującym się pod adresem www.biletpomorze.pl.

Nagrodą główną w konkursie jest nowoczesny smartfon. Przewidziane są także atrakcyjne niespodzianki dla nazw, które zwrócą uwagę kapituły konkursowej. 

Konkurs podzielony jest na dwa etapy: 

  • Etap 1 – do 16 stycznia 2019 r. otwarty nabór pomysłów na nazwę zakończony wyborem 3-5 najlepszych nazw przez kapitułę konkursową.
  • Etap 2 – od 24 do 30 stycznia 2019 r. głosowanie na wybrane przez kapitułę nazwy - na stronie biletpomorze.pl
  • Finał – 6 lutego 2019 r. ogłoszenie zwycięskiej nazwy.

qratorPrzeczytaj również
Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka CH Auchan organizuje dla seniorów specjalne warsztaty kreatywne oraz bezpłatne konsultacje medyczne i badania profilaktyczne.

2019-01-21 10:49:34

Dzieci odwiedzające w najbliższy weekend Port Rumia Centrum Handlowe Auchan dowiedzą się wielu ciekawostek o elektryczności i obejrzą barwne pokazy wyjaśniające to zjawisko. W ramach "Akademii...

2019-01-07 19:28:48

Udana zabawa karnawałowa przedszkolnego lub szkolnego balu nie może się obyć bez maski. Najlepiej takiej, która zostanie wykonana samodzielnie i będzie jedyna w swoim rodzaju. Tej umiejętności...

2019-01-02 12:48:18

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!